شنبه, ۴ بهمن(۱۱) ۱۳۹۹ / Sat, 23 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

فرصت سوزی به سبک اپل

3 هفته پیش ( 1399/10/8 )
نویسنده : لوکاس منتلی   مترجم : امیر آل علی  

موفقیت های فوق العاده تسلا در زمینه اتوموبیل های خودران با موتورهای برقی، باعث شده است که اپل نیز به دنبال حضور در این صنعت باشد. در این راستا ذکر این نکته ضروری است که بنا بر نظر بسیاری از تحلیلگران، تا کمتر از 10 سال آینده، این مدل از خودروها به جایگزینی برای مدل ‎های بنزینی رایج تبدیل خواهند شد، با این حال اپل برای رقابت با تسلا که چندین سال در این حوزه فعالیت دارد، کار سختی را خواهد داشت. در این راستا ایلان ماسک اخیرا موضوعی را مطرح کرده که تعجب بسیاری را به همراه داشته است. وی اعلام کرده است که در سال ‎های اول فعالیت تسلا، این شرکت با مشکلات بسیاری مواجه بوده و همین امر باعث شد تا وی پیشنهاد خرید برند را با قیمتی بسیار کم به مدیران اپل بدهد، با این حال این موضوع با عدم تمایل آنها همراه بود. درواقع در آن زمان این ایده به نظر مدیران اپل ابدا جذاب و پرفایده تلقی نمی‎شد. با این حال هم ‎اکنون تسلا به حدی رشد کرده که دلیل اصلی قرار گرفتن ایلان ماسک در جایگاه دوم فهرست ثروتمندترین افراد جهان، است. این اشتباه مدیریتی را باید بزرگ ‎ترین فرصت سوزی تاریخ اپل دانست.

فرصت سوزی به سبک اپل

وی همچنین در رابطه با باتری مدنظر اپل که تک سلولی خواهد بود، اعلام کرده که چنین چیزی غیرممکن بوده و این موضوع تنها در حد یک ایده باقی خواهد ماند. یکی از نکات جالب درگیری‎ هایی است که در چند وقت اخیر میان ایلان ماسک و مدیران اپل جریان دارد. درواقع وی از استخدام کارمندان سابق تسلا، ابراز ناراحتی کرده و این اقدام را در راستای کپی ‎برداری دانسته است. وی همچنین طعنه ‎ای را به ارزشمندترین برند حال حاضر جهان زده که کارمندان اخراجی تسلا را استخدام و از این طریق به دنبال پیدا کردن راه حل است. حال باید دید که این گفته‎ ها با چه واکنشی از تیم کوک، همراه خواهد بود. درواقع در چند وقت اخیر ایلان ماسک بارها با کارآفرین‎ های مختلف نظیر بیل گیتس وارد جدال لفظی شده و به نظر می‎ رسد که این بار، تیم کوک هدف اصلی او خواهد بود.

منبع : techcrunch
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/TL3ojlCD
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه