جمعه, 25 بهمن 1398 - 18:11

تصور بسیاری از افراد این است که برای استخدام شدن در بهترین شرکت ها نیاز به مدارک تحصیلی بالا دارند، با این حال ایلان ماسک از جمله کارآفرینانی محسوب می شود که به این موضوع توجه نداشته و اخیرا در توییتر خود آگهی تبلیغاتیش را منتشر کرده است که در آن یک ویژگی جالب به چشم می خورد.

وی اعلام کرده است که میزان تحصیلات از جمله معیارهای استخدامی نبوده و افراد حتی بدون ورود به دانشگاه نیز می توانند با تسلا همکاری داشته باشند. درواقع وی الگویی را ارائه کرده است که در آن تنها معیار، آزمون داخلی شرکت خواهد بود. درواقع به عقیده موسس تسلا، اسپیس ایکس و پی پال، هر فردی می تواند با مطالعه آزاد در یک حوزه به توانایی فوق العاده دست پیدا کند. به همین خاطر صرفا دانشگاه رفتن تنها راه موفقیت نبوده و بسیاری از افراد در جهان حرفه هایی کاملا غیرمرتبط با رشته تحصیلی دارند. به همین خاطر این تفکر سنتی باید کنار گذاشته شود تا هر فردی گزینه های دیگری را داشته و بتواند صرفا در مسیر مورد علاقه خود گام بردارد. فراموش نکنید که بسیاری از افراد موفق جهان، از دانشگاه انصراف داده اند.

استخدام بدون نیاز مدرک تحصیلی در تسلا

همچنین امکان ارتباط روزانه واحد هوش مصنوعی با ایلان ماسک بدون شک یکی از بخش های جذابی محسوب می شود که باعث خواهد شد تا میزان تقاضاها افزایشی چشمگیر را پیدا کند، با این حال این نخستین باری نیست که ایلان ماسک بی توجهی خود را به مدارک تحصیلی نشان می دهد.

مطلب مرتبط: سهام تسلا در یک روز، ۱۸درصد رشد کرد

وی در سال 2014 نیز طی مصاحبه ای اعلام کرده است که با نگاهی به نخبه هایی نظیر بیل گیتس و استیو جابز، هیچ فردی نمی تواند ادعا کند که داشتن مدارک علمی بالا، یک اصل استخدامی محسوب می شود. درواقع اگر آنها با کنار گذاشتن دانشگاه موفق شده اند تا فضا را برای چنین رشدی مهیا سازند، بدون شک این اتفاق می تواند الگوی مناسبی برای بسیاری از افراد دیگر باشد. درواقع میزان علاقه، هوش و استعداد به مراتب مهم تر از داشتن مدرک از یکسری دوره با شیوه های آموزشی یکسان و غیراصولی خواهد بود. حال باید دید که آیا شرکت های دیگر به تقلید از تسلا به عنوان یکی از نوآورترین برندهای حال حاضر جهان، اقدام به تغییر شیوه استخدامی خود خواهند کرد و یا باید شاهد تداوم شیوه رایج باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید