جمعه, ۱۲ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Fri, 3 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

تا به حال مطالعات بسیار زیادی در رابطه با رهبری تجاری صورت گرفته است. یکی از مفاهیم مهم در این میان رهبری تحول آفرین است. کارآفرینانی که توانایی ایجاد تحول در میان کارمندان و همچنین بازار کسب و کار را دارند، همیشه شانس بالاتری برای موفقیت خواهند داشت. مسئله اساسی در این میان نحوه تبدیل شدن به یک رهبر تجاری موفق است. اگر شما هم در این رابطه سوالات زیادی دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا این مسیر را مورد ارزیابی قرار دهیم.

ایده پردازی در مورد تاثیرگذاری بر روی دیگران

هر رهبر تجاری موفقی دارای ارتباطات بالایی است. اگر شما قصد تبدیل شدن به یک رهبر تجاری تحول آفرین را دارید، باید علاوه بر ارتباطات مناسب توانایی تاثیرگذاری بر روی دیگران را نیز داشته باشید. این امر اندکی کاریزما می خواهد. بنابراین شما باید بر روی شخصیت تان در محل کار و نحوه گفت وگو با دیگران کار کنید. 

مطلب مرتبط: راهکارهای تقویت اعتمادبه نفس به عنوان رهبر تجاری

برخی از رهبران تجاری طوری دیگران را در یک لحظه قانع می کنند که هیچ کس توان مقابله با آنها را ندارد. بی تردید شما یک شبه بدل به چنین فردی نمی شوید، اما اگر تمرین های تان را از همین حالا شروع کنید، شانس بالایی خواهید داشت. 

ایجاد اعتماد در میان کارمندان امر بسیار مهمی محسوب می شود. شما برای شروع به تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیاز به جلب اعتماد کارمندان تان در وهله نخست دارید در غیر این صورت شاید هرگز موفق به جلب نظر دیگران نشوید. 

مهمترین مسئله در جلب نظر و اعتماد کارمندان بیان تمام نکات مربوط به عرصه کسب و کار به طور صادقانه است در غیر این صورت آنها هیچ توجهی به شما نشان نخواهند داد. بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف برای مدت زمانی طولانی درگیر مشکل هستند. یکی از ریشه های این امر ناتوانی رهبران آن برندها برای جلب اعتماد کارمندان شان است. 

روحیه بخشی به دیگران

اگر شما تمرین مناسبی بر روی روحیه بخشی به دیگران داشته باشید، خیلی زود می توانید در این زمینه بدل به فردی متخصص شوید. بی شک وقتی مدیرعامل یک شرکت دارای روحیه خوبی نیست، نباید انتظار چندانی از کارمندان نیز داشت. این امر در مورد تعامل رهبران تجاری با کسب و کارشان و به طور کلی بازار نیز مصداق دارد. 

هرچه شما توانایی بالاتری برای روحیه بخشی به دیگران داشته باشید، فرد جدی تری در زمینه کسب و کار خواهید بود. این امر موجب جدی تر گرفته شدن از سوی دیگران نیز می شود. البته شما همیشه نیازی به روحیه بخشی به دیگران براساس حرفه ای تان ندارید، بلکه گاهی اوقات رفتارتان نیز می تواند روحیه بخش باشد. این امر موجب جلب نظر شمار بسیار زیادی از افراد می شود. بنابراین اگر شما رفتار مناسبی از خودتان نشان دهید، شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و تبدیل شدن به رهبری موفق افزایش خواهد یافت. 

دیگران را درک کنید

بسیاری از رهبران تجاری فقط به خود و برندشان فکر می کنند. این امر تاثیر بسیار منفی بر روی ارزیابی دیگران دارد. شما به عناون یک رهبر تجاری تحول آفرین باید به فکر ایجاد تحول فراتر از برندتان باشید. این امر به معنای ارتباط نزدیک با دیگر کارآفرینان بزرگ است. وقتی شما در کنار برخی از رهبران تجاری بزرگ دنیا قرار می گیرید، خود به خود بدل به فردی مهم می شوید. درست به همین خاطر بسیاری از کارآفرینان علاقه مند به حضور در کنار رهبران تجاری بزرگ هستند. شما در این شرایط حتی اگر اعتبارتان افزایش پیدا نکند، دست کم نکات بسیار زیادی از آنها یاد خواهید گرفت. 

درک کردن دیگران موجب پذیرش جایگاه تان به عنوان یک رهبر تجاری از سوی آنها می شود. شما با این کار انعطاف پذیری تان را نیز به نمایش خواهید گذاشت. بی تردید تبدیل شدن به رهبر تجاری که همه دوستش دارند، هدف بسیار مهمی است. شما فقط با درک کردن دیگران و تلاش برای حل مشکلات‏ شان با راهکارهای خلاقانه امکان تبدیل شدن به چنین فردی را خواهید داشت در غیر این صورت شاید کارآفرین خوبی باشید، اما هرگز رهبر تجاری تحول آفرینی نخواهید بود. 

مطلب مرتبط: چگونه مدیر و رهبر تجاری بهتری باشیم؟

اگر توجه به دیگران بیش از اندازه صورت گیرد، شما خودتان را به دردسر خواهید انداخت. بنابراین همیشه باید تعادل را در این رابطه رعایت کنید. به هر حال شما هم کسب و کار خودتان را دارید. مسئله مهم فقط تلاش برای فاصله گرفتن از تصویر یک کارآفرین و رهبر تجاری خودخواه است. 

منبع : inc
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/LepV9Kur
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه