یکشنبه, 23 شهریور 1399 - 12:00

حوزه بهداشت یکی از حساس ترین فعالیت های ممکن را شامل می شود. حساسیت بالا در این زمینه در مورد دندانپزشکی نیز صحت دارد. امروزه کلینیک های دندانپزشکی بسیار زیادی در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند. نکته مهم در این میان عدم استقبال مراجعه کنندگان از کلینیک های مختلف به صورت یکسان است. بازاریابی به عنوان یکی از ابزارهای توسعه کسب و کار برای بهبود وضعیت کلینیک ها نیز کاربرد دارد بنابراین هدف اصلی مقاله کنونی بررسی برخی از مهم ترین تکنیک های جلب نظر مراجعه کنندگان به کلینیک های دندانپزشکی خواهد بود.

تکنیک بازاریابی حوزه دندانپزشکی

تعامل با انجمن های دندانپزشکی

تعامل با انجمن های دندانپزشکی مزیت افزایش شهرت کلینیک ها را به همراه دارد. چالش اصلی پیش روی کلینیک ها و دندانپزشک ها کسب شهرت و اعتبار در میان مردم است. همکاری با انجمن های پزشکی معتبر شانس شما برای بهبود وضعیت تان از نقطه نظر شهرت و اعتبار را افزایش خواهد داد.

مطلب مرتبط: موفقیت با استفاده از تکنیک های بازاریابی قدیمی

اگر شما دارای توانایی و تحصیلات منحصر به فردی هستید، بیان این نکته در قالب رزومه به انجمن های معتبر ضروری است. اگر شما رزومه مناسبی در اختیار انجمن ها قرار ندهید، شانس چندانی برای موفقیت در زمینه همکاری با آنها نخواهید داشت.

راه اندازی سایت رسمی برای آموزش های دهان و دندان

ارائه آموزش های معتبر اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از بیماران دارای دردهای بسیار زیادی هستند. کمک به آنها برای تسکین درد تا زمان مراجعه به پزشک متخصص نقش مهمی در افزایش اعتبار شما در نگاه آنها خواهد داشت. امروزه برخی از پزشکان و کلینیک های دندانپزشکی اقدام به بارگذاری محتوای آموزشی برای ارتقای سطح آگاهی مردم از رعایت بهداشت دهان و دندان می کنند. این امر شاید در نگاه نخست بسیار ساده به نظر برسد، اما تاثیر قابل توجهی بر روی ذهنیت بیماران از شما خواهد داشت.

بهینه سازی سایت رسمی کلینیک

بازاریابی نیازمند توجه به مدیریت سئو است. شما در فضای موتورهای جست وجو باید نکاتی نظیر استفاده از کلیدواژه های اساسی کسب و کار و تعامل با مخاطب هدف به صورت مداوم را مدنظر قرار دهید. سایت رسمی پزشکان یا کلینیک ها مرجع اصلی بیماران برای ارزیابی و مقایسه گزینه های مختلف است. استفاده از کلیدواژه های پرکاربرد در زمینه دندانپزشکی شانس شما و کلینیک تان برای کسب موفقیت را افزایش خواهد داد.

بدون تردید دندانپزشکان و جامعه پزشکی آشنایی چندانی با نحوه بازاریابی ندارند. این امر کاملا طبیعی است و توصیه اساسی بخش کنونی برای جامعه پزشکی و کلینیک های درمانی استفاده از کارشناس های حرفه ای بازاریابی است. این امر امکان تاثیرگذاری هرچه بهتر بر روی مخاطب هدف را به همراه دارد.

امروزه کلاس های بازاریابی بسیار متنوعی به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می شود. حضور در چنین کلاس هایی امکان آشنایی هرچه بهتر با نکات و اصول بازاریابی را به همراه دارد. مزیت اصلی این شیوه کاهش نیاز به همکاری با بازاریاب ها و پرداخت هزینه های قابل توجه است.

بهینه سازی سایت رسمی کلینیک یا پزشکان کار چندان دشواری نیست. اگر شما در زمینه تولید محتوا در سایت نیز فعالیت دارید، باید دسته بندی مناسبی از آنها ارائه نمایید. همچنین استفاده از تیترهای جذاب و تعاملی نیز در افزایش تعداد بازدیدهای سایت تاثیرگذار است. توصیه اساسی در بخش کنونی تاکید بر روی پاسخگویی به پرسش های مخاطب هدف است. این امر وجه تعاملی سایت شما را به شدت بهبود خواهد بخشید. امروزه مشتریان در تعامل با برندها به دنبال رفع نیازهای شان هستند. این نیاز در حوزه دندانپزشکی شامل اطلاعات مناسب برای حفظ سلامتی دهان و دندان است.

ارائه پیشنهادهای وسوسه برانگیز

ارائه پیشنهادهای وسوسه برانگیز برای جلب نظر مخاطب هدف ایده تازه ای نیست. بیماران برای مراجعه به درمانگاه ها یا کلینیک های دندانپزشکی به دنبال خدمات مناسب با هزینه ای منطقی هستند. اگر شما قصد رقابت در این عصه را دارید، باید به دنبال پاسخگویی مناسب به انتظارات بیماران باشید. بسیاری از بیمارستان ها به طور مداوم با تعداد مراجعه کنندگان اندک مواجه هستند. دلیل این امر بی توجهی به وضعیت کلی درمانگاه ها و نحوه ارائه خدمات به صورت حرفه ای است. اگر شما به این نکته مهم توجه نداشته باشید، امکان رقابت موثر با کلینیک های برتر را نخواهید داشت.

گاهی اوقات شما برای موفقیت در زمینه جلب نظر بیماران برای استفاده از خدمات تان باید نرخ برخی از خدمات را، حتی برای کوتاه مدت، کاهش دهید. این امر موجب بهره مندی دامنه وسیع تری از بیماران از خدمات درمانی خواهد شد. همچنین اعتبار شما به عنوان یک کلینیک دندانپزشکی افزایش می یابد.

مطلب مرتبط: بازاریابی | هزاران مقاله روز بازاریابی را اینجا ببینید

استفاده از فناوری های نوین

استفاده از فناوری های نوین در هر حوزه ای اهمیت دارد. عرصه دندانپزشکی به دلیل سر و کار داشتن با بیماران حساسیت بسیار زیادی دارد بنابراین شما باید از آخرین فناوری های حاضر استفاد نمایید. یکی از فناوری های نوین در این عرصه سیستم جامعه اطلاعات پزشکی است. چنین سیستمی امکان دسترسی به اطلاعات بیماران در کمترین زمان را فراهم خواهد کرد.

امروزه بازاریابی در عرصه دندانپزشکی هنوز در ابتدای مسیر قرار دارد بنابراین شما نیاز به استفاده از تکنیک های فراوانی برای موفقیت در این حوزه ندارید. توجه به توصیه های مورد بحث در این مقاله تا حدود زیادی نیازهای شما را رفع خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید