سه شنبه, 16 ارديبهشت 1399 - 13:06

ساتیا نادلا طی جدیدترین گزارش مالی مایکروسافت اعلام کرده است که تعداد کاربران این شبکه طی تنها یک ماه، 70درصد رشد داشته و به زودی جایگاه برند Zoom در صدر برنامه های ویدئوکنفرانس را تصاحب خواهند کرد. این آمار یک موفقیت بسیار بالا محسوب شده و بسیاری به تحسین شیوه مدیریتی ساتیا نادلا پرداخته اند. آنها اخیرا با برند مطرح مایکروسافت نیز قرارداد امضا کرده و به دنبال جذب مشتریان مطرحی هستند تا به گزینه نخست در تمامی کشورها تبدیل شوند.

رشد کاربران مایکروسافت تیمز

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده است تا بسیاری از تحلیلگران این ادعا را کاملا عملی بدانند این است که zoom در چند وقت اخیر با انواع مشکلات در زمینه تامین امنیت کاربران مواجه بوده و این امر باعث شده است تا سرعت رشد آنها کاهش پیدا کند. با توجه به این امر که این شرکت هنوز نتوانسته تا بر این مشکلات غلبه کند، به همین خاطر ممکن است شاهد از دست رفتن تعداد زیادی کاربر باشیم. درواقع در حال حاضر بسیاری از برندهای مطرح، استفاده از این برنامه را برای کارمندان خود ممنوع کرده اند و مایکروسافت در فضای کاری، محبوبیت و کاربران به مراتب بیشتری را دارد.

مطلب مرتبط: مدیرعامل اسلک: مایکروسافت تیمز را رقیب خود نمی دانیم

در حال حاضر میانگین روزانه تماس های ویدئویی کاربران این شرکت، بیش از 200 میلیون است که با میانگین 300 میلیونی Zoom کمی فاصله دارد، با این حال هنوز مشخص نیست که چه زمانی این شرکت قادر به تحقق وعده مدیرعامل خود است. تحت شرایط حال حاضر باید دید که واکنش سایر رقبا چه خواهد بود. درواقع با توجه به طرح های گوگل برای افزایش قدرت خود در این عرصه، ممکن است شاهد اتفاقاتی کاملا متفاوت باشیم.
منبع: theverge.com
کلمه: 
شرح: 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید