دوشنبه, 04 آذر 1398 - 15:31

ورزش همه چیز را تغییر می دهد

نایک یکی از برترین برندها در زمینه بازاریابی و تبلیغات تاثیرگذار است. این برند علاوه بر کمپین های جهانی برای جلب توجه عمومی مشتریان سراسر دنیا به فکر ویژگی های محلی هر منطقه نیز هست. این امر موجب تولید کمپین های اختصاصی برای شهرها و مناطق مختلف شده است. تازه ترین کمپین تبلیغاتی نایک به نام «ورزش همه چیز را تغییر می دهد» با هدف تاکید بر ارزش های فرهنگی شیکاگو طراحی و منتشر شده است. کمپین «ورزش همه چیز را تغییر می دهد» شامل چند کمپین زیرشاخه برای نمایش نحوه تاثیرگذاری ورزش بر روی زندگی روزمره مردم است. تازه ترین بخش این مجموعه از کمپین ها مربوط به شهر شیکاگو است بنابراین محوریت اصلی کمپین تازه نایک پیرامون ویژگی های این شهر بزرگ از نقطه نظر ورزشی می گذرد.

کمپین تبلیغاتی تازه نایک

نایک برای طراحی کمپین «ورزش همه چیز را تغییر می دهد» بار دیگر با آژانس تبلیغاتی Wieden+Kennedy همکاری کرده است. سابقه همکاری میان نایک و این آژانس شامل کسب موفقیت های متعدد در جشنواره های تبلیغاتی و جلب توجه مخاطب هدف است بنابراین اقدام نایک در این راستا کاملا هوشمندانه محسوب می شود. ویدئوی رسمی این کمپین با صحنه فریاد یکی از کارمندان فست فود فرانکز گریل در شیکاگو برای تهیه فرمول تهیه هات داگ به سبک شیکاگو شروع می شود. این امر به خوبی تفاوت شیکاگو با سایر شهرها را نشان می دهد. تقریبا هر غذایی در شیکاگو به شیوه ای خاص تهیه می شود. این امر در مورد ورزش و نحوه تمرین ورزشکاران نیز کاملا مشخص است. در ادامه صحنه هایی از حضور و تمرین مایکل جردن نیز به نمایش درمی آید. سپس پیوند عمیق مردم این شهر با ورزش های مختلف در طول فعالیت روزانه به تصویر کشیده می شود. ویدئوی کوتاه نایک از نحوه واکنش مردم نسبت به ورزش در شهر شیکاگو به خوبی روحیه متفاوت آنها را بیان می کند.

مطلب مرتبط: ورود نایک به حوزه رسانه های دیجیتال

کمپین جذاب نایک در مورد شهر شیکاگو با حضور سه ورزشکار مشهور این شهر ادامه پیدا می کند. مک کینلی نلسون، ایژلت گونزالس و مونیت کرامپ ورزشکاران اصلی این ویدئوها هستند. نکته جالب در این میان فعالیت هر سه این ورزشکارها در عرصه بسکتبال است. این نکته همان عامل ایجاد تمایز میان شیکاگو و سایر شهرهای آمریکاست. در این شهر مردم با بسکتبال پیوند عمیقی دارند. جالب اینکه نایک در کمپین خود به طور غیرمستقیم به محبوبیت بسکتبال در این شهر اشاره کرده است با این حساب باید نحوه هوشمندانه طراحی کمپین نایک را به عنوان الگویی هوشمند مدنظر داشت.

اقدام نهایی نایک در کمپین «ورزش همه چیر را تغییر می دهد» حمایت از رویدادها و مسابقات محلی در شیکاگو است. درواقع تمام مسابقات بسکتبال در شیکاگو تحت حمایت نایک قرار دارد. به این ترتیب حمایت نایک از الگوی خاص ورزش در شیکاگو به بهترین شکل نمایش داده می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی