پنجشنبه, ۱۶ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 7 Jul(7) 2022 /
           
فرصت امروز

جدیدترین آمارها درباره دورکاری

9 ماه پیش ( 1400/7/13 )
نویسنده : جاشوآ ساپی   مترجم : امیر آل علی  

از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا، دورکاری با اقبال فوق العاده ای مواجه شده است. این اقدام مزیت های فوق العاده ای دارد که باعث شده تا بیش از نیمی از کارمندان، تمایل به ادامه فعالیت های خود به این شیوه دارند. مزیت هایی نظیر مدیریت زمان بهتر، از بین رفتن زمان رفت و آمد، کاهش هزینه ها و عدم نیاز به مرخصی، از جمله مهمترین مزایای این شیوه کاری محسوب می شود. در رابطه با معایبی نظیر عدم امکان کار تیمی، نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا بتوانید به سادگی این مشکل را هم برطرف نمایید. در واقع وجود نرم افزارهایی نظیر ترلو، کمک می کند تا افراد زیادی بتوانند بر روی یک پروژه فعالیت نمایند و تقسیم وظایف و نظارت شکل گیرد. برای مکالمه جلسه هم نرم افزارهای متنوعی وجود دارد. به همین خاطر مزایای این طرح به مراتب بیشتر از معایب آن است. بدون شک آگاهی از جدیدترین آمارهای مرتبط با دورکاری، نظر شما را به این شیوه پرسود کاری تغییر خواهد داد که در ادامه تعدادی از موارد برتر را بررسی خواهیم کرد. 

جدیدترین آمارها درباره دورکاری

1-تعداد شغل ها در زمینه دورکاری در حال افزایش است

اگرچه تا قبل از کرونا تنها در حوزه هایی خاص شاهد دورکاری بوده ایم، با این حال این موضوع به سرعت در حال تغییر است. درواقع به صورت مداوم به تعداد شغل هایی که به صورت دورکاری ادامه پیدا می کنند، افزوده می شود. به همین خاطر ابدا نباید تصور کنید که این موضوع محدودیت بالایی دارد. تمایلات به این اقدام خود بیانگر سود دوطرفه دورکاری است. درواقع مدیران نیز تمایل دارند که تا حد امکان کارمندان به صورت دورکاری به فعالیت های خود ادامه دهند. با سرعت حال حاضر پیش بینی می شود که تا دو سال آینده، دورکاری به شیوه رایج انجام فعالیت ها، تبدیل شود. با تحلیل اقدامات انجام شده در این زمینه، می توانید به ایده های جدید برای استفاده حداکثری از دورکاری دست پیدا کنید. 

مطلب مرتبط: برترین اینفلوئنسرهای دورکاری در سال 2021

2-آمریکا بیش از هر کشوری دورکار دارد

جدیدترین آمارها حاکی از آن است که بیش از 60 درصد دورکارها، در کشور آمریکا هستند. به  همین خاطر این کشور بهشت این افراد محسوب می شود. این موضوع به خوبی ظرفیت بالای سایر کشورها برای فعالیت در این زمینه را نشان می دهد. درواقع رقابت در این شیوه در غیر از آمریکا بسیار پایین بوده و این امر به معنای آن است که شما شانس رشد بسیار بالایی را خواهید داشت. در این زمینه طبیعی است که تجربه و خلاقیت برندهای آمریکایی در زمینه دورکاری بسیار بالا باشد. به همین خاطر الگو قرار دادن آنها یک اقدام کاملا حرفه ای خواهد بود. 

3-امنیت به دغدغه ای جدی تر تبدیل شده است

در شیوه رایج کاری، افراد دغدغه ای برای امنیت ندارند. با این حال در خانه به خاطر آنکه از سیستم های شخصی استفاده می شود، دغدغه یک معضل اساسی است. درواقع بیش از 901 درصد دورکارها نسبت به مسئله امنیت اطلاعات، نگران هستند. این امر خود به خوبی نشان می دهد که باید آموزش های لازم را داشته باشید و تیم امنیتی استخدام نمایید. به صورت کلی با رعایت چند نکته ساده، تا 70 درصد احتمال بروز مشکل از بین خواهد رفت. به همین خاطر ابدا نباید این موضوع را سخت تلقی نمایید. 

4-رضایت شغلی افزایش پیدا کرده است

اگر آمارهای رضایت شغلی قبل و بعد از دورکاری گسترده را مشاهده کنید، متوجه این موضوع خواهید شد که رضایت شغلی افزایشی چشمگیر را پیدا کرده است. مهمترین دلایل این امر عدم نیاز به رفت و آمد به شرکت، صرفه جویی در زمان و هزینه ها، از بین رفتن ساعت کاری مشخص و حضور بیشتر در کنار خانواده است. درواقع بیش از 80 درصد افرادی که به تازگی تجربه دورکاری را پیدا کرده اند، از این تغییر ابراز رضایت کرده اند. نکته جالب تر این است که در دورکارها به مراتب کمتر شاهد تغییر شغل هستیم. 

5-راندمان کاری افراد افزایش پیدا کرده است

یکی از نکات مهم این است که برخلاف تصورات، افراد در هنگام دورکاری بهتر و حتی بیشتر کار می کنند. دلیل این امر نیز به خاطر ساعت کاری دلخواه و کاهش تایم های اضافی است. چنین موضوعی فضا را برای رشد بیشتر شرکت مهیا می کند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در دورکاری بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند و حتی کارمندان نیز به حقوق کمتر راضی هستند. به همین خاطر شما بودجه کافی برای اقدامات بیشتر را خواهید داشت. با این حال توصیه می شود که از آموزش کارمندان خود غافل نشوید. این موضوع به سادگی با یک دوره آنلاین، امکان پذیر است. 

جدیدترین آمارها درباره دورکاری

6-افزایش مهارت ها به یک ترند تبدیل شده است

با توجه به این امر که افراد اوقات فراغت بیشتری را دارند، تمایل به افزایش مهارت ها، با رشدی خیره کننده همراه شده است. این موضوع چند دلیل مهم دارد که یکی از مهمترین آنها دوره های رایگان متنوعی است که از زمان پاندمی کرونا شاهد آن هستیم. در این راستا اگر بتوانید به این تمایل جدید کارمندان خود در مسیر مثبت و مفید برای شرکت، جهت بدهید بدون شک بهترین نتایج را به دست خواهید آورد.

7-برند زوم بیشترین رشد را داشته است

از بین تمامی برندهایی که امکانات لازم برای دورکاری را مهیا می کنند هیچ یک به اندازه زوم موفق ظاهر نشده است. این مسئله به خوبی این نکته را نشان می دهد که ابزارهای ایجاد وبینار، بیشترین تقاضا را دارد. درواقع آمارها در رابطه با این برند، رشد 87 درصدی را نشان می دهد که یک رکورد جدید محسوب می شود. یکی از مزیت های این برند ساده بودن محیط کاربری آن است که می تواند نکته ای آموزشی برای هر برندی محسوب شود. 

8-بیشترین خلاقیت های حوزه تکنولوژی را شاهد هستیم

اگر بخواهیم یک حوزه را نام ببریم که در دو سال اخیر بیشترین خلاقیت و اقدامات جدید را داشته است، بدون شک هیچ گزینه ای به اندازه دورکاری را نمی توان نام برد. درواقع امروزه فعالیت در زمینه تولید ابزارهای بهبود دورکاری، بسیار سودآور با ریسک کم است. 

مطلب مرتبط: افزایش کیفیت کاری و مسئله دورکاری

9-دورکاری کنار نخواهد رفت

در آخر ممکن است تصور کنید که شرایط حال حاضر کاملا موقت بوده و به زودی شاهد تغییرات گسترده خواهیم بود. با این حال حتی در شرایط حال حاضر که در اکثر کشورهای پیشرفته شاهد واکسیناسیون هستیم هم دورکاری با قدرت به کار خود ادامه می دهد. درواقع آمارهای حال حاضر بیانگر آن است که این شیوه به قوت خود باقی خواهد ماند. به همین خاطر حتی ایجاد یک کسب و کار در این زمینه و سرمایه گذاری برای تداوم آن، ابدا پرریسک نخواهد بود.

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/tVJeJDGy
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه