پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چه روش های متفاوتی نسبت به آنچه تا به امروز مورد استفاده قرار داده اید وجود دارد؟ درواقع با نگاهی به اکثر صفحات برندها، متوجه این امر خواهید شد که آنها از یکسری اصول مشخص که کاملا شبیه به یکدیگر هستند، استفاده می کنند. با این حال چنین شرایطی بدون شک مزیت رقابتی را به همراه نداشته و باعث می شود تا مخاطب پس از مدتی با اقداماتی بیش از حد تکراری مواجه شود. در این راستا اگر ایده ای به ذهن تان خطور نمی کند، قصد داریم تا چند روش کمتر مورد توجه قرار گرفته را بررسی کنیم که می تواند با استقبال خوبی از سوی مخاطبان شما همراه باشد. 

6 ایده مدیریت بهتر صفحات در شبکه اجتماعی اینستاگرام

1-خلاصه سازی

شما می توانید برای محتواهای طولانی خود و حتی مواردی که از قبل تهیه شده است، یک نمونه کاملا مختصر را نیز ایجاد نمایید. درواقع این واقعیت را باید قبول نمایید که تمامی اقدامات شما با استقبال همگانی همراه نخواهد بود. با این حال اگر نمونه های کاملا خلاصه شده‎ای وجود داشته باشد، شانس انتقال بخش اعظمی از داده های موردنظر شما وجود خواهد داشت. برای خلاصه سازی اگرچه روش های مختلفی وجود دارد، با این حال شاید هیچ کدام به اندازه اینفوگرافی، برای مخاطب جذاب نباشد. برای درک بهتر این موضوع تنها کافی است تا به آمار میزان محبوبیت این نوع از محتوا در چند سال اخیر نگاهی بیندازید. 

مطلب مرتبط: همه چیز درباره موفقیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام

2-استفاده از بخش راهنمای اینستاگرام 

یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام بخش راهنما (Guide) است که براساس آن می توانید محتواها را در دسته بندی های موردنظر قرار دهید. این امر باعث می شود که با افزایش تعداد محتوا، امکان دسترسی ساده تر به موضوعات مورد نظر، مهیا باشد. این امر قابلیتی بسیار مهم بوده و لازم است تا به خوبی توسط شما مورد استفاده قرار گیرد. در این راستا شما می توانید در هر زمینه ای یک دسته بندی را ایجاد کرده و با این اقدام شانس دیده شدن حتی محتواهای قدیمی خود را نیز داشته باشید. تحت این شرایط دیگر به بازنشر نیازی نخواهد بود. درواقع انجام اقدامی تکراری، تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود. این امر می تواند نارضایتی مخاطبان قدیمی را به همراه داشته باشد. 

3-تغییر ویدئوهای یوتیوب برای IGTV

یکی از آمارهای منفی در رابطه با اکثر برندها این است که از قابلیت IGTV اینستاگرام به مراتب کمتر از سایر بخش ‏ها استفاده می کنند. این امر در حالی است که محبوبیت محتواهای ویدئویی، سرعت رشد بالاتری نسبت به سایرین را داشته است. به همین خاطر عدم توجه به آن، شما را در موقعیت بسیار بدی قرار خواهد داد. در این راستا توصیه می شود که از ویدئوهای خود در یوتیوب برای این بخش استفاده نمایید. همچنین می توانید با ذکر منبع، اقدام به بازنشر موارد منتخب و مفید در زمینه کاری خود نیز نمایید، با این حال بهتر است که قبل از این اقدام، تغییرات را انجام داده باشید تا بهترین نتایج را به دست آورید. 

4-اسکرین شات از بهترین توییت ها 

توییتر نیز یکی از شبکه های بسیار محبوب محسوب می شود که می توانید از محتواهای آن برای تنوع به اقدامات خود استفاده نمایید. در این راستا با توجه به این امر که اینستاگرام مبتنی بر ارسال عکس است، توصیه می شود که اسکرین شات از بهترین توییت های خود و یا افراد دیگر تهیه کرده و در زمان مناسب، اقدام به انتشار آن نمایید. در این رابطه انتخاب قرار دادن آن در پست و یا هایلایت کردن در استوری، به خودتان بستگی دارد. نکته مهم دیگر این است که اسکرین شات گرفتن، اقدامی بسیار ساده بوده و این امر سرعت تولید محتوای شما را افزایش می دهد. 

5-تهیه تیزر

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که قبل از پست گذاشتن، تیزری را تهیه نمایید. درواقع ایجاد آمادگی ذهنی امری بسیار مهم بوده و باعث می شود تا تاثیر اقدامات شما چندین برابر شود. در این راستا بهترین فضا برای تیزر، استوری خواهد بود. این امر باعث می شود که از مدتی قبل، افراد از جدیدترین اقدام شما نیز آگاه شوند. در این راستا تیزر بهتر است که ویدئویی بسیار کوتاه و کمتر از 10 ثانیه باشد تا با نتایج لازم همراه شود. 

مطلب مرتبط: موفقیت در شبکه های اجتماعی چیست؟

6-هایلات بهترین پست ها 

اطلاق بهترین به معیارهای مختلفی بستگی دارد. برای مثال برخی ممکن است میزان لایک را مبنا قرار دهند و برخی دیگر میزان ذخیره و اشتراک گذاری آن را اصل اول بدانند. در این زمینه تفاوتی ندارد که معیار شما چه هست، اقدامی که می توانید انجام دهید و بدون شک با نتایج خوبی همراه خواهد بود این است که برای بهترین پست های خود یک هایلایت ایجاد نمایید. این امر باعث می شود تا امکان دسترسی به آنها، کاملا ساده شود.

به عنوان توصیه آخر بهتر است که در پست‏گذاری خود براساس یک برنامه و نظم مشخص اقدام نمایید. این امر باعث می شود تا مخاطب نیز بتواند با شما هماهنگی لازم را پیدا کند.

منبع : searchenginejournal
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/WE19MtMc
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه