یکشنبه, ۱۰ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Sun, 1 Aug(8) 2021 /
           
فرصت امروز

کهنه سربازهای کارآفرین

1 سال پیش ( 1398/11/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : سمسون هالیسوس  

تصور اغلب افراد در رابطه با کارآفرین ها افرادی است که تمام عمر خود را در دانشگاه و یا در محل کار سپری کرده اند، با این حال تنها تعدادی از کارآفرین ها به این صورت بوده و نمی توان همه را یکسان تلقی کرد. درواقع برخی از مهم ترین آنها که امروزه به عنوان نماد مدیریت و کارآفرینی محسوب می شوند، در ابتدا سربازانی موفق محسوب می شدند که حتی سابقه شرکت در جنگ را نیز دارند. بدون شک آشنایی با این افراد جذابیت بالایی را داشته و برخی از نام ها بدون شک شما را متعجب خواهد کرد. در همین راستا به بررسی 10 مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-فیل نایت

کارآفرینان سرباز

این امر که مالک ارزشمندترین برند ورزشی و یکی از 30 فرد ثروتمند جهان را یک کهنه سرباز به حساب آوریم، بدون شک شوکه کننده خواهد بود، با این حال وی پس از اتمام دانشگاه به مدت هشت سال در ارتش حضور داشته و عملیات های مختلفی را تجربه کرده است. جالب است بدانید که دوستان او در ارتش، آقای نایت را یک سرباز فوق العاده توصیف کرده اند.

مطلب مرتبط: سخنانی از کارآفرینان مشهور درمورد کارآفرینی / سخنانی الهام بخش از بهترین بهترین ها

2-فردریک اسمیت

موسس برند فدکس که شناخته شده ترین برند در زمینه حمل و نقل کالا محسوب می شود، یکی از سربازانی است که در جنگ ویتنام حضور داشته به عنوان خلبانی حرفه ای دو مدال جنگی را نیز به دست آورده است. جالب است بدانید که او تجربیات ارتش را دانسته های بسیار سودمندی در زمینه موفقیت کاری خود دانسته است.

3-باب پارسونز

موسس برند گوددی که یک برند فعال در زمینه تکنولوژی محسوب می شود، در جنگ ویتنام حضور داشته و طی عملیاتی مجروحیت شدیدی را نیز پیدا کرده است. به همین خاطر نیز وی یک مدال شجاعت را دریافت کرده است.

4-جیسون کاربتری و اندرو سلرز

این دو دوست که موسسین برند کمپلکس محسوب می شوند، برای چندین سال در جنگ افغانستان حضور داشته اند. پس از آن اقدام به تاسیس برند خود در زمینه مدیریت منابع کردند.

5-ریچارد کیندر

موسس یکی از بزرگ ترین برندها در زمینه تولید لوازم ضروری زیرساخت های سوخت-های فسیلی آمریکای شمالی به نام کیندر مورگان، یکی از جانبازهای جنگ ویتنام محسوب می شود.

6-بلیک هال

برند ID.me در زمینه تکنولوژی فعالیت داشته و در حال حاضر مشتریانی میلیونی دارد. موسس آن یکی از فرماندهان مطرح جنگ عراق محسوب شده و شهرت خود را عامل بسیار مهمی در موفقیت کاری عنوان کرده است.

7-گریگوری کلمن

خلبان سابق نیروی هوایی پس از حضور در برنامه شارک تنک موفق شد تا نظر میلیونر معروف مارک کوبان را به سمت خود جلب کرده و با کمک او اپلیکیشن ورزشی Sworkit را تاسیس کند که تعداد کاربران ماهانه آن بیش از 3 میلیون نفر است که رقمی کاملا قابل توجه است.

8-مارک راکفلر

StreetShares نام برندی است که آقای راکفلر برای کمک مالی جهت تاسیس کسب و کار برای جانبازان و کهنه سربازان آمریکایی ایجاد کرده و بسیار محبوب شده است. خود او نیز سابقه سال ها حضور در جنگ عراق را به عنوان یک افسر داشته و یک وکیل دادگسری و دادستان محسوب می شود.

9-جان راجرز جونیور

وی کاپیتان سابق نیروی دریایی آمریکا است که در جنگ عراق نیز حضور داشته است. و در سال 2007 برند خود تحت عنوان Local Motors را تاسیس کرده است. این شرکت علی رغم ساخت ماشین های جنگی، موتور موردنیاز شرکت های دیگر را نیز تامین می کند. برای مثال در بسیاری از وسایل نقلیه عمومی، از موتورهای این شرکت استفاده می شود.

مطلب مرتبط: 6دروغ بزرگی که کارآفرینان هر روز با خود تکرار می کنند

10-مت گریفین

وی موسس برند Combat Flip Flops است که در زمینه خرید و فروش اینترنتی فعالیت دارد. موسس این برند آقای گریفین در جنگ افغانستان و عراق حضور داشته و بخش اعظم درآمد شرکت را صرف رسیدگی به خانواده کشته شدگان جنگ و مجروحین می کند.

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/lwBxreTZ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه