سه شنبه, 11 شهریور 1399 - 13:00

اگرچه همواره در رابطه با اهمیت تولید پادکست در زمینه تولید محتوا صحبت شده است، با این حال این اقدام صرفا با داشتن یک میکروفون و ایده عملی نبوده و انواع مختلفی را دارد که لازم است تا نسبت به آنها آگاهی داشته باشید. در این راستا بدون شک محبوب ‎ترین نوع، پادکست ‎ها گفت و گو محور است. در ادامه به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که شانس موفقیت شما را افزایش می ‎دهد.

پادکست گفت و گو محور موفق

1-با مهمان هر قسمت ارتباط خوبی برقرار نمایید

آیا شما نیز از جمله افرادی محسوب می ‎شوید که روز ضبط نخستین برخورد با مهمان محسوب می ‎شود؟ در صورت پاسخ مثبت بدون شک شما یک اشتباه بزرگ را مرتکب شده و ابدا نمی ‎توانید تا خروجی مناسبی را داشته باشید. در این راستا توصیه می ‎شود که از حداقل یک هفته قبل، با مهمان خود ارتباط برقرار کرده و در رابطه با متن و سوالات خود، هماهنگی ‎های لازم را انجام دهید. بدون شک این همکاری باعث می ‎شود تا به سطح بالاتری دست پیدا کنید. در کنار این موضوع لازم است تا در انتخاب مهمان‏ های خود وسواس بالایی را داشته و از بین گزینه‎ ها آنهایی را انتخاب کنید که حرفی برای گفتن داشته باشند. در این راستا بهتر است که همواره سه گزینه را انتخاب کنید تا در صورت بروز مشکل، روند انجام کارها با توقف مواجه نشود. درواقع برخی از افراد علی رغم سابقه درخشان در زمینه مورد علاقه شما، ابدا فردی جذاب برای یک گفت و گو محسوب نمی ‎شوند.

مطلب مرتبط: پادکست، ابزار جدید تبلیغات و بازاریابی

2-آمادگی لازم را به دست آورید

قبل از حضور فرد و انجام ضبط، شما باید همه چیز را آماده نمایید. در این راستا نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که یک گفت و گو، به نوشیدنی نیاز خواهد داشت. در غیر این صورت گفت و گو به امری سخت تبدیل می ‎شود. همچنین شما باید استراحت ‎های مشخصی را نیز داشته باشید تا مهمان فرصتی را برای استراحت داشته باشد. این توقف ‎ها به شما امکان بازبینی را می‎ دهد که بدون شک منجر به کاهش خطاها خواهد شد. درواقع شما نباید از توقف واهمه داشته باشید. بدون شک در هنگام ادیت، تمامی این موارد را می‎ توان به هم وصل نمود. در کنار این موضوع، نکته‎ ای که باید به آن توجه داشته باشید، بررسی مداوم اقدامات انجام شده از سوی سایر افراد است. این امر باعث خواهد شد تا به معیارهای موفقیت در جامعه خود دست پیدا کرده و سختی کمتری را متحمل شوید. با این حال تقلید بیش از حد نیز بدون فایده بوده و شما باید با تحلیل اقدامات انجام شده، ایده‎ های جدید را نیز پیاده نمایید.

3-بیش از حد رسمی نباشید

این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که شما گوینده اخبار و یا سخنگوی یک نهاد رسمی نیستید. درواقع گفت و گو باید به زبان عموم مردم باشد تا شانس موفقیت بالایی را تجربه نمایید. در این راستا توصیه می ‎شود که حتی متن خود را نیز به زبان محاوره درآورید. این امر باعث می ‎شود تا سرعت کار شما افزایش پیدا کند. درواقع پادکست شما باید در کنار آموزنده بودن، جذابیت لازم را نیز داشته باشد. در غیر این صورت افراد ترجیح خواهند داد تا یک متن را مطالعه کنند. همچنین به دنبال راحتی خود و مهمان برنامه باشید و از اضافه کردن طنز نیز غافل نشوید. در این رابطه فراموش نکنید که شما باید ریتم خود را حفظ کنید. در غیر این صورت پس از مدتی مخاطب دیگر تمایلی به دنبال کردن شما نخواهد داشت.

مطلب مرتبط: هرآنچه برای شروع ضبط پادکست باید بدانیم

در نهایت توصیه ما این است که قبل از شروع رسمی، برای مدتی شروعی کوچک را داشته باشید و تا حد امکان کسب تجربه نمایید. این امر باعث می ‎شود تا شروعی درخشان ‎تر را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید