سه شنبه, 22 بهمن 1398 - 12:57

یکی از پیش بینی هایی که برای سال 2020 انجام شده، افزایش تعداد تقاضای خودروها است. درواقع بحران هایی نظیر آتش سوزی استرالیا ضرورت توجه به این موضوع را در بین جهانیان افزایش داد. در این رابطه برند تسلا به عنوان بزرگ ترین شرکت فعال در زمینه تولید خودروهای الکترونیکی، بیشترین سود را داشته است.

رکورد جدید تسلا

درواقع طی آخرین اخبار از بازار بورس نیویورک، ارزش سهام این شرکت از 650 به 760 دلار طی تنها یک روز رسیده است، با این حال آیا افزایش تقاضا تنها دلیل این اتفاق بوده است؟ بدون شک پاسخ منفی بوده و قرارداد جدید این شرکت با برند پاناسونیک در زمینه تولید بیشتر و باکیفیت تر باتری های مدل های جدید خودروهای تسلا، از جمله دلایل مهم دیگر محسوب می شود. درواقع دیگر شاهد تاخیر در زمینه تحویل محصولات این برند نخواهیم بود.

مطلب مرتبط: سهام تسلا در یک روز، ۱۸درصد رشد کرد

همچنین تولید بیشتر به معنای کاهش هزینه-های تسلا برای تامین این نیاز است. آمارهای بسیار امیدوارکننده، باعث شده است تا بسیاری از تحلیلگران برای این برند شانس رشد 10 برابری را تا سال 2024 داشته باشند. درواقع اصلا بعید نیست که تا آن زمان تسلا به یکی از سه خودروساز برتر جهان تبدیل شود. جالب است بدانید که در حدود 80درصد از کل فروش امسال تسلا، متعلق به مدل 3 این شرکت است که بیانگر موفقیت و محبوبیت بسیار بالای آن است. با توجه به این امر که تا چند ماه آینده مدل جدید این شرکت با نام Y نیز معرفی خواهد شد، پیش بینی می شود که تداوم رشد سهام این شرکت تا پایان سال حتمی باشد. حال باید دید که برنامه تسلا و در رأس آن ایلان ماسک برای افزایش حداکثری نتایج چه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید