یکشنبه, 12 مرداد 1399 - 09:00

یکی از مهمترین دغدغه ‎های مدیران این است که آیا باید برای کارمندان خود لباس فرم تهیه کنند و یا آزادی عمل در این رابطه، تصمیم به مراتب بهتری خواهد بود؟ اگرچه دلایلی برای عدم استفاده از یونیفرم وجود دارد، با این حال در این مقاله به بررسی مزیت‎ های آن خواهیم پرداخت.

1-مشتری احساس بهتری را خواهد داشت

مزیت استفاده یونیفرم محیط کاری

شناسایی کارمندان و کارگران هنگامی که لباس مخصوصی را به تن دارند، بسیار ساده خواهد بود. در این رابطه فرض کنید که ماموران نصب دستگاه به خانه فردی روند. بدون شک عدم وجود لباس فرم، احساس ناامنی را در مشتری به وجود خواهد آورد. در کنار این موضوع، یونیفرم به علت آنکه همرنگ لوگو شرکت بوده و آرم به صورت واضحی مشاهده می‎ شود، خود به مانند حمل یک بیلبورد تبلیغاتی خواهد بود. در نهایت به نظر مشتری، برندهایی که از یونیفرم استفاده می ‎کنند، در کار خود حرفه‎ ای ‎تر هستند. در کنار این موضوع، امکان آراسته نگه داشتن کارمندان نیز وجود دارد. علت این امر به این خاطر است که آنها هر روز صبح، لباس ‎های شسته شده را به تن خواهند کرد.

2-وفاداری کارمندان و روحیه کار تیمی را افزایش می‎ دهد

درواقع این امر که افراد تیم شرکت همواره لباسی را به تن داشته باشند که متعلق به شرکت است، باعث خواهد شد تا تعلق آنها نیز همواره یادآوری شود. همچنین یک دست بودن لباس ‎ها، روحیه کار تیمی را افزایش می ‎دهد. در کنار این موضوع دیگر زمان زیادی برای انتخاب لباس صرف نخواهد شد. مزیت دیگر این اقدام برای کارمندان، در اختیار داشتن لباسی است که کاملا مطابق نیاز آنها است.

مطلب مرتبط:  رسمی، نیمه‌رسمی یا راحت؟

برای مثال یک کارگر، به علت شرایط کاری خود، به لباسی راحت و در عین حال محکم نیاز دارد. بدون شک تهیه چنین موردی ممکن است برای وی بیش از حد هزینه ‎بر باشد. نتایج تحقیقات نیز حاکی از آن است که یک دست بودن، باعث می‎ شود تا افراد تمایل بیشتری را به همکاری با یکدیگر داشته باشند. یکی از مهمترین دلایل این امر، عدم دیده شدن تفاوت است. همچنین کارمندان و کارگرانی که لباس فرم دارند، معمولا راندمان کاری بالاتری را نیز دارند. علت این امر به این خاطر است که آنها نگرانی ‎ای بابت کثیف شدن لباس خود نداشته و این امر باعث می ‎شود تا سرعت عمل بالایی را داشته باشند. در نهایت لباس فرم، باید با توجه به نیاز کارمندان در بخش‏های مختلف باشد. برای مثال دلیلی وجود ندارد که لباس واحد تولید، با بخش اداری یکسان باشد. این امر باعث می‎ شود تا از کارمندان، به بهترین شکل در برابر حوادث نیز حفاظت شود. این امر برای مدیران نیز بهتر بوده و باعث می شود تا سریعا بتوانند تعلق هر یک از نیروها را به بخش‎ های مختلف، پیدا کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید