یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399 - 09:02

اگر بخواهیم یکی از فعال ترین افراد در این روزها خصوصا در رسانه ها را پیرامون ویروس کرونا نام ببریم، بدون شک آقای بیل گیتس گزینه شایسته ای خواهد بود. وی پس از آنکه در سال 2015، خطر ویروس هایی همه‎گیر را در چند سال آینده حتمی دانست و اعلام کرد که جهان ابدا برای چنین موضوعی آماده نیست. از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، به جایگاه یک پیشگو در بین مردم دست پیدا کرد و تعجب بسیاری را برانگیخت.

وی در این روزها اقدامات مالی بسیار خوبی را نیز انجام داده و اخیرا در جدیدترین سخنرانی خود اعلام کرده است که تمامی تمرکز بنیاد بیل و ملیندا گیتس، برای کمک به مهار هرچه سریع تر این ویروس اختصاص پیدا کرده است. این امر به معنای آن خواهد بود که تا پایان خطر کرونا، شاهد اقدامات دیگر این موسسه نخواهیم بود، با این حال وی اعلام کرده است که یک مشکل جهانی، نیاز به همیاری همه افراد دارد. به همین خاطر تمرکز بر روی این موضوع، وظیفه تمامی بنیادها و موسسات محسوب شده و توصیه کرده است که همگی، برای مدتی تنها به کرونا توجه داشته باشیم.

ویروس کرونا بنیاد خیریه بیل ملیندا گیتس

در حال حاضر موسسه خیریه آقای گیتس، تمرکز ویژه ای را بر روی تولید واکسن این ویروس داشته و باید دید که در این رابطه، چه موفقیت‎هایی را به دست خواهد آورد. درواقع حتی با کنترل شیوع این ویروس، نمی توان اطمینان داشت که به صورت کامل از بین برود. به همین خاطر همواره احتمال بروز موج جدیدی از آن وجود خواهد داشت. تحت این شرایط تولید واکسن، مهم ترین اقدام محسوب می شود. درواقع اگر شرایط حال حاضر هرچه سریع تر رفع نشود، به زودی شاهد بحران های مالی به مراتب جدی تری خواهیم بود.

مطلب مرتبط: کیت تشخیص ویروس کرونا اقدام جدید بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس

نکته جالب در رابطه با سخنرانی آقای گیتس در سال 2015 که در برنامه تد انجام شد این است که در آن زمان بسیاری از دولت ها و سازمان ها وی را به سیاه‎نمایی و تشویش اذهان عمومی، متهم کردند. با این حال او ثابت کرد که بی‏دلیل نگران چنین شرایط نبوده و این موضوع باعث شده است تا پیش ‏بینی‏ های وی، ارزش بسیار بالایی را پیدا کند. حال باید دید که جدیدترین پیش‎بینی و اقدام موسس مایکروسافت، چه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید