پنجشنبه, ۳۰ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Thu, 18 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای موفقیت از زبان ستارگان سینمای جهان - تام هنکس

5 سال پیش ( 1397/12/11 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

تام هنکس از جمله برترین بازیگران حال حاضر سینما محسوب می شود که حضور وی در فیلم هایی نظیر فارست گامپ، نجات سرباز رایان و مسیر سبز و کسب 2 جایزه اسکار خود به تنهایی بیانگر استعداد و کارنامه درخشان وی است. با این حال دامنه توانایی های او تنها در زمینه بازیگری خلاصه نشده و وی فعالیت هایی را نیز در زمینه دوبلری، تهیه کنندگی و حتی نویسندگی داشته است. از جمله دلایل شهرت بسیار بالای وی، می توان به نقش آفرینی های متفاوت و باورپذیر بودن نقش های انتخابی اشاره کرد. بدون تردید تام هنکس یکی از برترین بازیگران تاریخ سینما محسوب می شود که فیلم های او هم در زمینه فروش و هم در زمینه جلب نگاه مخاطبین و منتقدین، کاملا موفق عمل کرده است. به همین خاطر رازهای موفقیت او می تواند برای تمامی افراد جذابیت بالایی را به همراه داشته باشد. در همین راستا و در ادامه به بررسی 7 راز موفقیت از نگاه وی خواهیم پرداخت.

تام هنکس

1-این امر یک واقعیت است که شانس شما با کنار گذاشتن ترس های تان بیشتر خواهد شد

غلبه بر ترس از جمله سخت ترین کارهایی است که هر فردی می تواند در زندگی خود انجام دهد. علت این امر به این خاطر است که محیط اطراف ما خود به اندازه کافی استرس زا هستند و این امر باعث می شود تا انسان ها به افرادی محتاط تبدیل شوند. درواقع علت اصلی ای که افراد از انجام کارهای بزرگ واهمه دارند این است که آنها از شکست خوردن واهمه داشته و تصور می کنند که رویای آنها امری کاملا دور از دسترس محسوب می شود. در نهایت این امر باعث می شود تا شاهد افرادی باشیم که خود را محدود به سطح خاصی کرده و در مسیری قرار دارند که کاملا مغایر با استعدادها و علایق آنها است. به همین خاطر لازم است تا در ابتدا ریشه ترس های خود را که باعث می شود تا از حرکت باز بمانید، شناسایی کرده و دیدگاه خود را نسبت به مقوله شکست تغییر دهید. این امر را به عنوان یک واقعیت در ذهن خود حک کنید که هیچ فردی کامل آفریده نشده و افراد بزرگ در مسیر زندگی و رسیدن به جایگاه مدنظر خود شکل گرفته اند. درواقع در دنیای سینما نیز می توانید به خوبی تفاوت نخستین کارهای یک ستاره را با بهترین نقش آفرینی های او، مشاهده کنید.

مطلب مرتبط: 7 قانون موفقیت از زبان راجر فدرر

به همین خاطر لازم است تا ترس های خود را کنار گذاشته و با همان نخستین قدم خود در راستای تحقق اهداف، هجوم فرصت ها و شانس های مختلف را به سمت خود مشاهده کنید. بدون شک هنگامی که کاری را انجام دهید که نسبت به آن اشتیاق و تمایل بالایی را دارید، آستانه تحمل شما نیز در شرایط دشوار و سخت به مراتب بالاتر خواهد بود. درواقع هیچ فرد موفقی را در زندگی نمی توان مشاهده کرد که نسبت به حرفه خود اشتیاق کافی را ندارد. به همین خاطر لازم است تا در ابتدا علایق و مواردی را که در آن استعدادهایی را دارید، مورد توجه قرار دهید. با این حال نباید این امر را ساده و شبیه به یک بازی تصور کرد. بدون شک موفقیت در هر عرصه ای خصوصا زمانی که بخواهید در سطح جهانی مطرح شوید، کاملا سخت و نیازمند تلاش و پشتکار مثال زدنی خواهد بود.

2-برای افزایش مهارت های خود سطحی را مشخص نکنید

شما نیاز به تمرین و کسب دانش مداوم خواهید داشت تا بتوانید تحت هر شرایطی موفق ظاهر شوید. با نگاهی به نقش آفرینی-های تام هنکس به این نکته پی خواهید برد که وی نقش یک عقب مانده ذهنی و یا یک قهرمان جنگی را به شکلی کاملا واقعی بازی می کند. با این حال وی در زندگی واقعی خود دارای هیچ یک از این صفات نیست. درواقع شما می توانید تنها در قالب یک نقش درخشان ظاهر شوید و باقی کارها ی تان نیز به مانند نقش آفرینی های قبلی باشد. با این حال اگر هدف شما بهترین بودن است، نیاز دارید تا قدرت اجرای هر نقشی را در خود ایجاد کنید. بدون شک رسیدن به چنین سطحی بدون تمرین و مطالعه مداوم امکان پذیر نخواهد بود. در زمینه مطالعه نیز خود را تنها به منابع مکتوب و اطلاعات تئوری محدود نکرده و به مشاهده مستقیم اقدامات سایر افراد بپردازید. برای مثال از جمله عادت های تام هنکس مشاهده برترین فیلم ها و نکته برداری از نقاط قوت و ضعف بازی افراد است. این امر به وی کمک می کند تا از تکرار این اشتباهات برای خود جلوگیری کند و از تکنیک های افراد برای بهبود عملکرد خود استفاده کند. در نهایت فراموش نکنید که افزایش دانش و مهارت باعث خواهد شد تا شما توانایی گسترش محدوده عملکردی خود را داشته باشید. در دنیای سینما نیز بهترین کارگردان ها به سراغ بازیگرانی می روند که به خوبی بتوانند خود را با هر نقش و موقعیتی سازگاز کنند. توجه داشته باشید که این امر تنها مختص به حوزه بازیگری نبوده و در تمامی حرفه ها این امر صادق است.

3-فراموش نکنید که هیچ چیز باارزشی آسان به دست نخواهد آمد

اگرچه در مورد نخست عنوان شد که سخت ترین اقدام در مسیر موفقیت، کنار گذاشتن ترس ها است، با این حال نباید تصور کرد که پس از طی کردن این مرحله همه چیز برای شما آسان خواهد شد. در واقع هیچ چیز در جهان رایگان نخواهد بود و لازم است تا برای هر آن چیزی که در زندگی خود می خواهید، هزینه آن را پرداخت کنید. این امر در رابطه با موارد باارزش، سخت تر نیز خواهد بود. برای مثال برای درک درست از ویژگی های یک نقش حتی لازم است تا شما مدتی را به مانند شخصیت فیلم نامه زندگی کنید تا به خوبی به ابعاد وجودی وی پی برده و بتوانید آن را در معرض نمایش عموم قرار دهید. جالب است بدانید که تام هنکس در ابتدای شروع کار هنری خود، در تئاتر مدرسه با انواع شکست ها و تحقیرها مواجه شد. بدون شک این شرایط برای افرادی که اشتیاق کافی را ندارند، به معنای پایان کار خواهد بود. با این حال وی در نهایت موفق شد تا از دانش آموزی که هیچ کس برای وی استعداد بازیگری قائل نبود، خود را به یکی از برترین بازیگران تاریخ سینما تبدیل کند. این امر تنها یک نمونه از تلاش هایی است که وی در طول زندگی حرفه ای خود برای رسیدن به جایگاه فعلی انجام داده است. به همین خاطر در صورتی که تمایلی به کار سخت همراه با پشتکار زیاد ندارید، هیچ فرمولی برای موفقیت شما وجود نخواهد داشت و باقی موارد موجود در این مقاله نیز نمی تواند تغییری اساسی در وضعیت فعلی شما ایجاد کند.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت آمازون از زبان جف بزوس

4-قبل از انجام هر کاری به نتایج احتمالی آن فکر کنید

دنیای شما میدان انتخاب های تان است. درواقع پرداختن به یک کار، به معنای از دست دادن فرصت انجام کارهای دیگر خواهد بود. در زمینه بازیگری یک پروژه سینمایی ممکن است حتی برای یک سال به طول بینجامد. بدون شک این امر باعث خواهد شد تا شما در همان سال تنها بتوانید در یک فیلم به نقش آفرینی بپردازید. به همین خاطر لازم است تا نسبت به نتایج این امر پس از مطالعه فیلم نامه به خوبی فکر کرده و از جواب دادن سریع و بر پایه احساسات دوری کنید. فراموش نکنید که حضور در حتی یک فیلم ناموفق و پایین تر از سطح انتظار، می تواند وجهه چندین ساله شما را با آسیبی جدی مواجه سازد. به همین خاطر لازم است تا تمامی جوانب را مورد بررسی قرار داده و بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید. در نهایت در صورتی که هیچ پروژه ای مطابق سلیقه و استاندارد شما نیست، دور ماندن حتی چندساله نیز بهتر از نقش آفرینی در کارهای ضعیف خواهد بود. بدون شک هنگامی که به خوبی قبل از هر اقدام فکر کنید، بسیاری از مشکلات احتمالی شما برطرف خواهد شد.

5-اجازه ندهید که موفقیت ها شما را به فردی متکبر و تنبل تبدیل کند

بدون شک هیچ نقطه پایانی برای افراد وجود نخواهد داشت. با این حال ماهیت کسب موفقیت به صورتی است که به صورت ناخودآگاه افراد را دچار غرور خواهد ساخت. غرور بیش از حد نیز عاملی برای تنبل شدن افراد و تصور عدم نیاز به انجام تلاش بیشتر خواهد شد. بدون شک شما برای حضوری طولانی مدت در بالاترین سطح ممکن، نیاز خواهید داشت تا هیجانات و احساسات ناشی از کسب هر موفقیتی را کنترل کنید. در نهایت این امر که به مانند رفتار خود با شکست ها، موفقیت ها را نیز مورد بازبینی و تحلیل قرار دهید، باعث خواهد شد تا بتوانید به نکاتی دست پیدا کنید که راهنمای اقدامات آتی شما خواهد بود.

6-اطراف خود را از افراد هم فکر و موفق پر کرده و در تلاش برای ایجاد ارتباط دوستانه با آنها باشید

هر فردی در طول زندگی خود ممکن است با انواع تردیدها و ناامیدی ها مواجه شود. تحت این شرایط در صورتی که در اطراف خود افرادی را داشته باشید که به شما روحیه داده و در مواقع مورد نیاز حمایت های لازم را به عمل آورند. بدون شک در تغییر وضعیت روحی شما تاثیرگذار خواهد بود. در نهایت هنگامی که برترین های حرفه خود را در کنار خود داشته باشید، می توانید از راهنمایی-های آنها استفاده کرده و تجربیات آنها را مورد استفاده قرار دهید. بدون شک تحت این شرایط با مشکلات به مراتب کمتری در کار و حتی زندگی شخصی خود مواجه خواهید شد.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان موسس برند والت دیزنی

7-با مخاطبان خود ارتباط خوبی را برقرار کنید

مردم در هر عرصه ای عامل اصلی موفقیت خواهند بود. برای مثال در سینما هنگامی که بیننده ای وجود نداشته باشد، تمامی اقدامات بیهوده خواهد بود و یا در زمینه تولید یک کالا هنگامی که مشتری برای خرید وجود نداشته باشد، سودی که ضامن بقای شرکت خواهد بود، شکل نخواهد گرفت. به همین خاطر نیز لازم است تا نسبت به جامعه هدف خود توجه ویژ ه ای را داشته باشید. در نهایت برخورد مناسب شما خصوصا با طرفداران، باعث خواهد شد تا مشتریانی دائم و وفادار به خود داشته باشید که ضامن موفقیت های آتی شما خواهند بود.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/gh2zASfi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرام
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه