جمعه, ۱۱ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Fri, 1 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز

7 قانون موفقیت از زبان راجر فدرر

5 سال پیش ( 1397/12/5 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

تمامی آمارها در زمینه ورزش تنیس حاکی از آن است که راجر فدرر سوئیسی، برترین بازیکن تاریخ در این رشته پرطرفدار است. برای مثال وی رکوردار بیشترین زمان قرار گرفتن در رتبه یک برترین تنیسورهای جهان و همچنین بیشترین برنده مسابقات گرند اسلم(مهم ترین مسابقه تنیس سال)، تنها بخشی از افتخارات دست نیافتنی وی محسوب می شود. وی از همان سنین کودکی (شش سالگی) علاقه و استعداد خود را در رشته تنیس به اثبات رساند و همین امر باعث شد تا پدرش او را در هشت سالگی در کلاس های آموزش تنیس ثبت نام کند. اگرچه پیشرفت در این رشته چندین سال وقت را نیاز دارد، با این حال وی در همان سال-های نخست شروع این ورزش موفق شد تا نگاه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کند.

وی در سن 10 سالگی برای نخستین بار به عنوان آینده دارترین بازیکن تنیس معرفی شد و همین امر مسیر را برای پیشرفت وی هموارتر کرد. با این حال مسیر موفقیت وی و حضور در عرصه مسابقات حرفه ای با مشکلات بسیاری همراه بود.

وی در 16 سالگی تحت مصدومیت های متعددی قرار گرفت و حتی ممکن بود مجبور به کناره گیری از این رشته شود. با این حال در نهایت وی با مداوای مناسب و تاخیر دو ساله، در سن 18 سالگی نخستین حضور خود را در مسابقات حرفه ای تجربه کرد و همان سال عنوان قهرمانی مسابقات داخلی کشور سوئیس را به دست آورد. معرفی وی به عنوان برترین بازیکن سال کشور، توجهات جهانی را نسبت به این ورزشکار جوان به همراه داشت.

قانون موفقیت راجر فدرر

وی پس از کسب این عنوان به مسابقات جهانی معرفی شد و همین امر قهرمانی های متعددی را تا به امروز برای وی به همراه داشته است. با توجه به این امر که وی در یک خانواده غیرورزشی متولد شده است، داستان موفقیت وی می تواند الهام بخش هر فردی باشد. در همین راستا و در ادامه به بررسی هفت قانون و راز موفقیت وی از زبان خود او، خواهیم پرداخت.

1-از شکست واهمه ای نداشته باشید

استرس بیش از حد به طور جدی عملکرد شما را با مشکل مواجه خواهد ساخت. درواقع شما برای قدم گذاشتن در مسیر پیشرفت و کسب موفقیت های مورد نظر خود لازم است تا از ذهنی آرام برخوردار باشید. همچنین فراموش نکنید که هیچ فردی همواره پیروز نخواهد بود. به همین خاطر لازم است تا نگرش خود را نسبت به این مقوله تغییر داده و تنها به اقدامات بعدی خود توجه داشته باشید. برای مثال در سال 2011 فدرر در نیمه نهایی مسابقه تنیس آزاد استرالیا از نواک جوکوویچ شکست خورد. اگرچه رسانه ها این شکست را پایان دوران درخشان وی تلقی کردند، با این حال این گفته ها و فشار رسانه ای تاثیری در وی نداشت و در سال بعد موفق شد تا همه چیز را جبران کند. به همین خاطر نیز وی عقیده دارد که شکست در هیچ مرحله ای از زندگی به معنای پایان کار نخواهد بود.

مطلب مرتبط: 10 توصیه رابرت هرج واک که برای کسب موفقیت باید مورد توجه جدی قرار داد

2-خود را با شرایط و موقعیت های مختلف وفق دهید

زمین های تنیس در هر ورزشگاه و هر مسابقه تفاوت هایی را با یکدیگر دارد. این امر در حالی است که در اکثر رشته های ورزشی کیفیت زمین ثابت است. برای مثال در رشته فوتبال همواره زمین ها پوشیده از چمن و با استاندارد مشخصی هستند. با این حال در رشته تنیس زمین ها چهارنوع(چمن، خاک رس، فرش و کفپوش) هستند. درواقع وی با زمین های پوشیده از خاک رس مشکلات زیادی را داشته است و همین امر باعث شد تا برای چندین سال رقیب دیرینه وی(رافائل نادال) در این زمین ها موفق به پیروزی شود. با این حال وی پس از تلاش های مکرر در نهایت موفق شد تا به راز پیروزی در این زمین نیز دست پیدا کرده و به روند قهرمانی های خود بازگردد. به همین خاطر نیز وی عقیده دارد که شرایط نباید به بهانه شما برای قبول شکست تبدیل شود و با تلاش بیشتر و افزایش مهارت ها می توانید تغییردهنده اوضاع باشید.

3-فراموش نکنید که بهترین دفاع حمله است

از جمله ویژگی های بازی راجر فدرر که باعث خستگی حریفان وی می شود، حملات سهمگین و مداوم وی در طول بازی است. درواقع بسیاری از ورزشکاران در طول بازی تاکتیک های مختلفی از جمله تاکتیک های تدافعی و محتاطانه را مورد استفاده قرار می-دهند تا بازی را تحت کنترل نگه داشته و قوای جسمی خود را حفظ کنند. با این حال راجر فدرر در این زمینه کاملا متفاوت عمل کرده و وی همواره ضرباتی قدرتمند و شیوه بازی رو به جلویی را ارائه می دهد. همین امر نیز باعث می شود تا حرفان محکوم به ضربات دفاعی باشند. در نهایت برتری بدنی وی که ناشی از تمرینات فشرده است، باعث می شود تا در صورت طولانی شدن مدت بازی وی بتواند سبک بازی خود که فشار زیادی را روی حریف به همراه دارد، حفظ کند. به همین خاطر نیز شما باید برای تحت فشار قرار دادن رقبای خود، حتی در بهترین شرایط نیز به دنبال ضربه زدن و گیج کردن آنها باشید. بدون شک این امر که بتوانید سبک بازی خود را در زمین دیکته کنید، اختیار عمل را از رقبای شما خواهد گرفت.

4-هیچ چیز را بیش از حد جدی تلقی نکنید

اگرچه بسیاری از ورزشکاران در صورت شکست خصوصا در مسابقه فینال تا چند وقت دچار افسردگی و ناامیدی هستند، با این حال این امر برای راجر فدرر کاملا متفاوت است. در این رابطه دوستان نزدیک وی عنوان کرده اند که وی فردای هر شکست خود به مسافرت و گشت وگذار با دوستان خود می پردازد. وی در این رابطه عقیده دارد که هیچ چیز در دنیا بیش از حد جدی نیست که بخواهید حال خود را به خاطر آن خراب کنید. همچنین وی عقیده دارد که او در طول هر مسابقه مشغول انجام ورزشی است که به آن علاقه دارد و به همین خاطر در صورتی که نتواند عنوان قهرمانی را نیز به دست آورد، احساس ناامیدی و ناراحتی نخواهد کرد. در این رابطه وی توصیه می کند که بیش از حد نتیجه گرا نباشید و سعی کنید تا در مسیری گام بردارید که نسبت به آن علاقه زیادی را دارید.

5- روی نقاط قوت خود تمرکز کنید

هر فردی از برخی استعدادها برخوردار است که جزو مزیت های آنها تلقی می شود. با این حال هرگز نباید استعدادهای خود را به حال خود رها سازید. درواقع این استعدادها نیاز به تلاش و تمرین دارند تا به مهارتی درست و کامل تبدیل شوند. برای این امر وجود برنامه ریزی کاملا ضروری به نظر می رسد. راجر فدرر همواره پس از باخت های خود در کنفرانس خبری اعلام کرده است که تنها برنامه ریزی وی با مشکل مواجه بوده و برای سال بعد تلاش می کند تا برنامه ای متفاوت را برای آماده سازی خود، طرح ریزی کند. در نهایت این امر که روی نقاط قوت خود متمرکز باشید باعث خواهد شد تا در مسیری گام بردارید که از پیش زمینه های لازم آن برخوردار هستید و این امر شانس موفقیت شما را افزایش خواهد داد.

6-بیشتر از بقیه تلاش کنید

در زمینه تلاش کردن بسیاری از افراد تا حد مرگ کار کردن را تصور می کنند. این امر در حالی است که تلاش ثمربخش تنها زمانی صورت خواهد گرفت که با هدف و برنامه ای دقیق صورت گیرد. درواقع شما باید هدف از انجام هر کار و تاثیر آن را به خوبی بدانید در غیر این صورت ممکن است زمان و انرژی خود را صرف کاری کرده باشید که بیش ترین نتیجه ممکن را برای شما به همراه نداشته باشد. همچنین لازم است تا فراموش نکنید که مسیر موفقیت برای هر فردی به یک شکل رقم خواهد خورد. به همین خاطر نمی توانید از اقدامات سایر افراد کپی برداری کرده و تلاش کنید تا زندگی و اقداماتی کاملا مشابه آنها داشته باشید. بسیاری از کارشناسان راز موفقیت راجر فدرر در کسب عناوین قهرمانی مکرر را در تمرینات، تلاش و خستگی ناپذیری وی عنوان کرده اند.

مطلب مرتبط: 10 قانون برتر موفقیت بیل گیتس (ویدئو)

7-در هر کاری تلاش کنید تا بهترین باشید

بهترین بودن به معنای رقابت با سایرین نیست. این امر تنها به این موضوع اشاره دارد که تلاش کنید تا در رشته مورد علاقه خود به بالاترین سطح ممکن دست پیدا کنید. به همین خاطر افراد موفق همواره با گذشته خود در رقابت هستند. بدون شک این امر شما را در مسیر رقابت درست قرار خواهد داد که نتیجه آن بهبود دائمی خواهد بود. امروزه از جمله آفت های ورزشکاران این است که به طور دائم خود را با دیگران مقایسه می کنند و تنها می خواهند تا از آنها پیشی بگیرند. این امر بدون شک باعث روی آوردن به رفتارهای غیرورزشی و اخلاقی نیز خواهد شد. در این رابطه فراموش نکنید که انسان ها با یکدیگر متفاوت هستند و هر فردی از نقاط ضعف و قدرت خاص خود برخوردار است. هنگامی که به این نگاه واقع بینانه از خود دست پیدا کنید، قادر خواهید بود تا برای بهتر شدن خود و رسیدن به هدف مورد نظر، برنامه ریزی کنید. در نهایت لازم است تا مرزی مشخص میان غرور و اعتماد به نفس ایجاد کنید تا هیچ گاه دچار غرور و نتایج منفی آن نشوید.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/HiEc9ypI
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوش
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه