پنجشنبه, ۱۰ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Thu, 30 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

10 راز موفقیت از زبان موسس برند والت دیزنی

5 سال پیش ( 1397/11/22 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

بدون تردید والت دیزنی، تاثیرگذارترین فرد دنیای انیمیشن محسوب می شود. این امر در حالی است که در ابتدا وی با شکست در کار خود مواجه بود. با این حال استقامت وی در مسیری که به آن باور داشت، در نهایت منجر به دستاوردی فراتر از حد تصور شد. خلق شخصیت های جهانی نظیر میکی ماوس و 22 جایزه اسکار، تنها بخشی از کارنامه پربار وی محسوب می شود. بدون شک وی از جمله انسان های کاملا موفق محسوب می شود، به همین خاطر افراد بسیاری از سرتاسر جهان تمایل دارند تا از وی به عنوان الگوی خود استفاده کنند.

در همین زمینه وی مصاحبه ای را انجام داده که در آن به معرفی 10 راز موفقیت خود پرداخته و آن را تشریح کرده است. در همین راستا و در ادامه به بررسی موارد مورد نظر این شخصیت ممتاز جهان، خواهیم پرداخت.

راز موفقیت موسس برند والت دیزنی

1-علاقه خود را پیدا کنید

نخستین خصوصیتی که می توان در رابطه با والت دیزنی نام برد، علاقه شدید وی به نقاشی بوده است. با این حال این تمایل به صورت یک شبه در او به وجود نیامد و باعث نشد تا کارهای دیگری را نیز انجام ندهد. درواقع وی همواره اعلام کرده است که در طول زندگی خود کارهای مختلفی را انجام داده است، با این حال در مقطعی تصمیم گرفت تا تمرکز خود را روی علاقه اصلی خود متمرکز کند. درواقع تصور غلطی که همواره در رابطه با انسان های موفق وجود دارد این است که تصور می کنند آنها افرادی متفاوت و برتر متولد شده اند. این امر در حالی است که با نگاهی به زندگی افراد بزرگ به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها با شکست هایی در طول زندگی خود، حتی پس از کسب موفقیت مواجه شده اند. برای مثال والت دیزنی شرکت ها و حرفه های مختلفی را امتحان کرد که در تمامی آنها کاملا ناموفق ظاهر شد. با این حال بنا به گفته خود او پس از حضور در ارتش، تصمیم گرفت تا به خلق شخصیت های کارتونی بپردازد. به همین خاطر تفاوتی نمی کند که تا چه حد در زندگی خود با مشکل و شکست مواجه هستید، لازم است تا برای تغییر اوضاع علاقه اصلی خود را پیدا کنید. تحت این شرایط مشاهده خواهید کرد که چگونه همه چیز تغییر خواهد یافت.

مطلب مرتبط: 4 راز موفقیت از زبان موسس پینترست

2-مهارت فروشندگی را در خود تقویت کنید

به عقیده والت دیزنی بزرگترین مهارت یک فرد فعال در حوزه کسب وکار، قدرت فروش است. درواقع این مهارت باعث می شود تا مشتری نسبت به خرید محصول ترغیب شده و تمایل پیدا کند. بدون شک هیچ کسب وکاری بدون مشتری نمی تواند به کار خود ادامه دهد. به همین خاطر لازم است تا این مهارت را به شکلی درست در خود تقویت کنید. برای رسیدن به این هدف، تمرین عملی فروشندگی می تواند حاوی نکات بسیار مفیدی باشد. به همین خاطر نباید خود را تنها به مطالب تئوری محدود کنید. درواقع از جمله ویژگی هایی که باعث می شد تا آقای دیزنی بتواند مسیر موفقیت خود را هموار کند، قدرت وی در زمینه متقاعد کردن افراد بوده است. برای مثال هنگامی که پروژه ساخت انیمیشن سفیدبرفی با مشکل مواجه شد، وی به خوبی توانست تا هیات مدیره را نسبت به سودآور بودن طرح و اختصاص بودجه بیشتر، مطمئن کند. جالب است بدانید که همین انیمیشن نیز به سکوی پرتابی برای شرکت تبدیل شد.

3-وظایف خود به عنوان یک رهبر را بشناسید

با ایجاد یک شرکت، شما سکان هدایت آن را در دست خواهید گرفت. تحت این شرایط لازم است تا از مهارت هایی در این زمینه برخوردار باشید. در غیر این صورت اقدامات شما به خوبی نیاز شرکت را برطرف نخواهد کرد. در این رابطه والت دیزنی کاملا موفق عمل کرده و شیوه مدیریتی وی، همواره به عنوان یکی از شیوه های برتر معرفی می شود. با این حال به نظر وی مهم ترین خصوصیت یک رهبر، مهارت در انگیزه دهی به تیم شرکت است. درواقع شما باید بتوانید استعداد افراد را شکوفا کرده و آنها را حتی در سخت ترین شرایط، به ادامه دادن کار خود تشویق کنید. به همین خاطر لازم است تا مدیریت به فردی صرفا پشت میزنشین تبدیل نشده و همواره در دسترس و در کنار تیم خود باشد.

4-از تکنولوژی های جدید استقبال کنید

اگرچه در زمان شروع به کار والت دیزنی، تکنولوژی در زمینه تولید انیمیشن بسیار ساده و ابتدایی بود، با این حال وی همواره نسبت به موارد جدید تمایل بسیار زیادی را از خود نشان داده است. درواقع به عقیده وی تنها هنگامی می توانید خود را در بالاترین حد نگه دارید که نسبت با روند تغییرات جهانی خود را همگام سازید و پیشرو در استفاده از آنها باشید. برای مثال استفاده از رنگ و صدا در انیمیشن از جمله تکنولوژی هایی بود که برای نخستین بار توسط این شرکت والت دیزنی مورد استفاده قرار گرفت.

5-آستانه تحمل خود را افزایش دهید

این امر که انتظار داشته باشید که همه چیز مطابق میل شما پیش رفته و همواره به موفقیت مدنظر خود در زمان مدنظر دست پیدا کنید، بدون شک یک انتظار کاملا آرمانی خواهد بود. این امر در حالی است که حتی در بازارهای بدون رقیب هم این حالت به وجود نخواهد آمد. با این حال نوع واکنش شما نسبت به شکست، تفاوت را رقم خواهد زد. برای مثال والت دیزنی چندین بار تا مرز ورشکستگی پیش رفت، با این حال هیچ یک از آنها باعث نشد تا وی از پیگیری اقدامات و رویای خود باز بماند. 

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت آمازون از زبان جف بزوس

6-فراموش نکنید که شکست می تواند درهای جدیدی را به سمت شما باز کند

جالب است بدانید که شرکت والت دیزنی در ابتدای کار خود با شکست های بزرگی مواجه شد. برای مثال اسوالد از جمله نخستین شخصیت های تولیدی این شرکت محسوب می شود که عملا یک پروژه ناموفق بود و همین امر باعث شد تا حق استفاده از این شخصیت با قیمتی بسیار کم به کمپانی یونیورسال واگذار شود. با این حال این امر زمینه ایجاد شخصیت جهانی میکی ماوس را فراهم آورد. در این رابطه آقای دیزنی عنوان کرده است که بدون از دست دادن اسوالد، آنها هیچ گاه به فکر خلق شخصیتی بهتر از وی نمی افتادند. به همین خاطر تا زمانی که دست از تلاش خود برندارید، شکست به معنای پایان کار شما نخواهد بود.

7- به خودتان باور و اطمینان داشته باشید

بدون اعتماد به نفس و باور به مهارت و درستی ایده های خود، شما قادر به اجرایی کردن آنها نخواهید بود. در این رابطه والت دیزنی شرکت را با همکاری برادر خود تاسیس کرد و برادر وی همواره بر این باور بوده است که ایده های والت باید مورد ارزیابی بیشتری قرار گیرد و حتی در مواقعی معتقد بود که در حال حاضر زمان مناسب برای اجرایی کردن ایده های وی وجود ندارد. با این حال این امر به مانعی در مسیر وی تبدیل نشده و وی همواره با اعتماد به نفس خاصی کارهای خود را پیگیری می کرد. در این رابطه حتی مخالفت های شدید هیات مدیره نیز به مانعی در مسیر وی تبدیل نشده است. به عقیده وی برای یک مدیر موفق، غیرممکن نباید وجود داشته باشد.

8-امپراتوری خود را شکل دهید

شرکت دیزنی هیچ گاه تنها در یک حوزه سرمایه گذاری نکرده و تنوع در اقدامات از جمله ویژگی های بارز آن محسوب می شود. نمونه بارز این امر را می توان در شهربازی این شرکت (دیزنی لند) مشاهده کرد. درواقع این امر به عنوان یک سنت برای شرکت درآمده است و نمونه های جدید این قبیل اقدامات را می توان در ایده بازآفرینی شخصیت های محبوب مشاهده کرد که برای نخستین بار توسط این برند به اجرا گذاشته شد و با استقبال بی نظیری نیز همراه بود.

9-به خاطر داشته باشید که پشتکار بهترین دوست یک کارآفرین محسوب می شود

هیچ فردی را نمی توانید بیابید که پس از 300 بار مخالفت با پیاده سازی یک طرح، همچنان روی آن تاکید داشته باشد. درواقع پروژه عظیم دیزنی لند که امروزه به عنوان نماد این برند خلاق محسوب می شود و بازدیدکنندگان میلیونی از سرتاسر جهان را هر ساله به خود جذب می کند، ایده ای بود که توسط والت دیزنی مطرح شد با این حال برای 301 بار با مخالفت جدی مواجه شد. با این حال پشتکار و استقامت وی در نهایت باعث اجرایی شدن این طرح شد. به همین خاطر آقای دیزنی عقیده دارد که یک کارآفرین باید فردی کاملا جسور و با پشتکار باشد و تا هنگامی که ایده خود را عملی نساخته است، دست از کار خود برندارد.

مطلب مرتبط: اینقدر دنبال رمز و راز نگردید!

10-نگاهی متفاوت داشته باشید

انجام کاری تکراری حتی در بهترین حالت، تنها یک کپی از اقدامات سایر افراد خواهد بود و تاثیر اولیه لازم را روی مخاطب نخواهد داشت. به همین خاطر لازم است تا به نگاهی نو در صنعت خود دست پیدا کنید. درواقع با نگاهی عمیق می توانید همه چیز را به منبعی برای الهام خود استفاده کنید. برای مثال برادران رایت از نحوه پرواز پرندگان، ایده اولیه ایجاد هواپیما را شکل دادند. در این رابطه والت دیزنی نیز داستان بسیاری از انیمیشن های خود را با الهام گیری از وقایع روزانه شکل داد. از جمله آنها می توان به انیمیشن کشتی بخار ویلی اشاره کرد که ایده آن از یکی از تبلیغات کمدی صامت باستر کیتون که در سطل زبانه انداخته شده بود، گرفته شد و باعث شکل گیری ایده این انیمیشن در ذهن والت دیزنی شد. با این حال استفاده از صدا برای نخستین بار روی یک انیمیشن، دلیل اصلی موفقیت سومین ساخته این شرکت تلقی می شود. به همین خاطر شما می توانید برای پیشرفت سریع، به دنبال ایجاد انقلابی در عرصه خود باشید.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Vr3jbcBA
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه