پنجشنبه, ۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Thu, 22 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای موفقیت از زبان ستارگان سینمای جهان - ویل اسمیت

4 سال پیش ( 1397/12/12 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : موفقیت  

ویل اسمیت، بازیگر و خواننده مطرح آمریکایی است که چندین دوره به عنوان برترین بازیگر سال هالیوود انتخاب شده و چهار بار نامزدی جایزه اسکار را در کارنامه دارد. وی اخیرا به همراه برخی از خوانندگان مطرح موسیقی، مراسم رسمی جام جهانی را نیز برعهده داشته است که نشان از موفقیت وی در عرصه موسیقی نیز دارد. از دیگر دلایل محبوبیت بسیار بالای این بازیگر توانا، سخنرانی ها و نظرات فلسفی وی در رابطه با زندگی و مقوله موفقیت است که در ادامه به بررسی هشت مورد از آنها خواهیم پرداخت.

راز موفقیت ویل اسمیت

1-افراد وفادار زندگی خود را شناسایی کنید

در زندگی هر فردی، افرادی وجود دارد که بیش ترین سهم را در رسیدن شما به اهداف تان ایفا خواهند کرد. با این حال این امر تنها به خانواده محدود نشده و همکاران و حتی دوستان شما نیز می توانند در این دسته قرار گیرند. نکته ای که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید این است که نباید از افراد صرفا انتظارات متعددی را داشته باشید و در این رابطه ایجاد رابطه دو طرفه ضروری است. از جمله ساده ترین اقدامات در این زمینه این است که مقدمات پیشرفت افراد مهم زندگی خود را مهیا ساخته و یا از دستاوردهای آنها حمایت کنید. به همین خاطر نیز لازم است تا در ابتدا افراد مهم زندگی خود را شناسایی کرده و در تلاش برای جبران محبت های آنها باشید. این قدردانی شما در نهایت انگیزه ای برای کمک های بیش تر از جانب آنها خواهد بود. در این رابطه ویل اسمیت جمله معروفی با این مضمون دارد که اگر در تلاش برای بهبود زندگی دیگران نیستید، عمر خود را در تباهی به سر می برید. علت این امر به این خاطر است که زندگی شما با بهتر کردن زندگی سایرین، بهبود خواهد یافت.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان ستارگان سینمای جهان - لئوناردو دی کاپریو

2-فراموش نکنید که تنها یک برنامه برای رسیدن به هدف وجود دارد

اگرچه بسیاری بر این باور هستند که لازم است تا قبل شروع هر اقدامی یک برنامه جایگزین را در اختیار داشته باشید، با این حال واقعیت این است که این امر تنها شما را از تمرکز روی نقشه اصلی، دور خواهد ساخت. درواقع هنگامی که بدانید محکوم به استقامت و پیروزی هستید و در غیر این صورت همه چیز را از دست خواهید داد، تلاش شما شکلی کاملا متفاوت را به خود خواهد گرفت. در نهایت فراموش نکنید که افراد موفق در واقع شکست خورده هایی هستند که ناامید نشده و نقشه خود برای رسیدن به هدف را ادامه داده اند. در نهایت در اختیار داشتن یک نقشه باعث خواهد شد تا وقت و هزینه شما تنها در یک مسیر صرف شود که خود به تکامل آن کمک شایانی را خواهد کرد.

3-نگاهی رو به جلو داشته باشید

آینده نگری از جمله ویژگی های تمامی افراد موفق است. درواقع شما بدون برنامه ریزی نمی توانید سال بعد در جایگاهی بالاتر قرار گرفته باشید. در این رابطه همواره مشاهده شده است که برخی از افراد منتظر فرصت هایی برای خود می مانند. این امر در حالی است که فرصت ها برای فرد خاصی به وجود نیامده و عدم تحرک کافی شما ممکن است با موقعیت سنجی مناسب افراد دیگری همراه شود. به همین خاطر مسئله رقابت نیز از دیگر مسائلی محسوب می شود که لازم است تا به آن توجه جدی داشته باشید. در این رابطه در صورتی که اقدامات چند سال آینده خود را به صورت دقیق مشخص نکرده باشید، بدون شک شانسی برای پیشرفت و ترقی نخواهید داشت. در نهایت این امر که علاوه بر آینده به گذشته خود نیز نیم نگاهی را داشته باشید، باعث خواهد شد تا نسبت به درستی مسیر و عدم تکرار اشتباهات، به اطمینان دست پیدا کنید.

4-بهترین باشید

همه افراد زمانی به دنیا آمده و زمانی دیگر از دنیا خواهند رفت. درواقع مرگ برای همه افراد قطعی خواهد بود و زمان آن را نمی توان به طور دقیق مشخص کرد. به همین خاطر بدترین ظلمی که هر انسان می تواند نسبت به خود داشته باشد این است که از استعدادهای خود به خوبی استفاده نکرده و به سطح نهایی خود دست پیدا نکنند. درواقع همه ما از استعدادهایی برخوردار هستیم که لازم است تا ضمن شناسایی درست آنها، برنامه ریزی لازم را برای تقویت آنها اعمال کنیم. در نهایت نیز فراموش نکنید که هیچ گاه برای شروع دوباره دیر نیست و نباید خود را به هیچ بهانه ای از مسیر بهبود زندگی خود دور ساخت. در این رابطه خود را با هیچ فرد دیگری مقایسه نکرده و در تلاش برای ساخت بهترین زندگی تنها در نگاه خود باشید.

5-هیچ مورد غیرممکنی برای فردی که نهایت تلاش خود را می کند، وجود ندارد

هر چیزی که به نظر افرادی محال به نظر رسیده، توسط افرادی دیگر به اجرا گذاشته شده است. برای مثال در دوره ای پرواز نوعی خیال باطل تلقی می شد، با این حال امروزه این امر کاملا در دسترس همگان قرار دارد. به همین خاطر نیز جهان در اختیار افرادی قرار دارد که خود را درگیر محدودیت های ذهنی نکرده و همواره نهایت تلاش خود را تا رسیدن به هدف خود انجام می دهند. در این زمینه توصیه می شود تا به محض رسیدن به یک هدف، اهداف دیگری را برای خود متصور شوید تا در سطحی مشخص متوقف نشوید.

6-تحت هر شرایط مثبت اندیشی خود را حفظ کنید

نمی توانید انتظار داشته باشید که تمامی افراد همسو با اهداف شما و مشوق رویاهای تان باشند. بدون شک در طول زندگی با انواع تمسخرها مواجه خواهید شد. با این حال نباید اجازه دهید که این موارد شما را از هدفی که برای خود مشخص کرده اید باز دارد. در این رابطه مثبت اندیشی از جمله راهکارهایی است که به شما کمک خواهد کرد تا فشارهای بیرونی، آرامش درونی شما را برهم نزند. در نهایت توجه داشته باشید که اگر بخواهید به تمامی گفته های منفی واکنش نشان دهید، انرژی و وقت کافی برای پیگیری اهداف و اولویت های زندگی خود نخواهید داشت.

7-بیش از سایر رقبای خود تلاش کنید

در هر کسب و کار و حرفه ای شما برای خود رقبایی را خواهید داشت. در این رابطه در صورتی می توانید برتری خود را حفظ کنید که علی رغم در اختیار داشتن ایده های جدید، تلاشی بیش تر را نیز داشته باشید. با این حال توجه کنید که تلاش های شما باید کاملا هدفمند باشد تا نتیجه مطلوب را برای تان به ارمغان آورد. بدون شک فردی که زودتر از خواب بیدار شده و تمرکز بیش تری را روی کار خود دارد، قدرت حفظ فاصله خود نسبت به سایرین را در اختیار خواهد داشت.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان ستارگان سینمای جهان - تام هنکس

8-هیچ چیز نباید باعث شود تا از زندگی شخصی خود غافل بمانید

تمام زندگی شما نباید در کار خلاصه شود. بدون شک زندگی هر فردی دارای دو بخش کار و زندگی شخصی است. در موارد متعددی مشاهده شده است که افراد به بهانه کار خود، از مسئولیت های دوران خانوادگی شانه خالی کرده و برای آن امکان جبران را تصور می کنند. این امر در حالی است که خانواده مهم ترین بخش زندگی هر فردی است. به همین خاطر نیز نباید از توجه به آن غافل بمانید. در نهایت ویل اسمیت موفق شده است تا ارتباط نزدیک خود با خانواده و فرزندان را حفظ کرده و به بهترین دوست آنها تبدیل شود. در این رابطه توجه داشته باشید که عدم توجه کافی به نهاد خانواده در درازمدت مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که تمامی دستاوردهای شما را بی معنا ساخته و معنای زندگی را کاملا پوچ می کند.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Nb65I1Sv
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه