دوشنبه, ۷ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Mon, 26 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای موفقیت از زبان ستارگان سینمای جهان - لئوناردو دی کاپریو

4 سال پیش ( 1397/12/11 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

لئوناردو دی کاپریو، بازیگر برنده جایزه اسکار و سفیر صلح سازمان ملل متحد است که در فیلم های مطرحی همچون تایتانیک، تلقین و جزیره شاتر به ایفای نقش پرداخته است. اگرچه وی در حال حاضر یکی از ثروتمندترین بازیگران هالیوودی به حساب می آید، با این حال در طول زندگی خود با بحران های مختلفی مواجه شده است که از جمله آنها می توان به طلاق والدین او در سن یک سالگی و زندگی همراه با فقر اشاره کرد. با این حال استعداد و تلاش های او در این عرصه باعث شد تا بازیگر سرشناس سینما، رابرت دنیرو به نوعی استعداد وی را کشف و او را وارد جدیدترین اثر سینمایی خود (فیلم زندگی این پسر) نماید. وی پس از این نقش آفرینی در کنار مطرح ترین بازیگر مرد آن دوران (رابرت دنیرو)، موفق شد تا توجه اهالی سینما را به سمت خود جلب کند. درواقع این نقش آفرینی سکوی پرتاب وی برای همکاری با ستارگان دیگری نظیر جانی دپ و نخستین نامزدی جایزه اسکار در سن 19 سالگی شد. در نهایت نیز در سن 23 سالگی اثر جاودانه تایتانیک را بازی کرد که منجر به شهرت جهانی وی گشت. بدون شک دی کاپریو از جمله افرادی است که از دل یک شرایط بسیار سخت بیرون آمده و خود را به عنوان یک بازیگر توانا مطرح کرده است. بدون شک این حجم از موفقیت دارای رازهایی است که در ادامه به بررسی هفت مورد از آنها خواهیم پرداخت.

1-افراد برنده شکست خورده هایی هستند که تسلیم نشده و بهترین واکنش را در برابر آن داشته اند

همان طور که در بخش مقدمه نیز عنوان شد، دی کاپریو اگرچه فردی بسیار بااستعداد محسوب می شود و همین امر نیز باعث شد تا رابرت دنیرو شیفته بازی وی شود، با این حال وی بارها در طول زندگی خود با شکست هایی مواجه شده است که به عقیده خود او می تواند برای هر فردی به منزله پایان کار باشد. درواقع اگرچه وی بازیگری را از سنین کودکی آغاز کرد، با این حال هیچ یک از نقش آفرینی های وی تا قبل از 16 سالگی، ابدا پروژه های موفقی نبوده و میزان شکست هر یکی از آنها به حدی بوده است که هیچ یک از هم بازی های آن دوران وی نتوانستند تا در عرصه بازیگری به سطحی قابل قبول دست پیدا کنند. با این حال شکست برای وی به معنای تسلیم شدن و مانعی جدی برای تحقق رویاها نبوده و همین امر باعث شد تا او برای رسیدن به جایگاه مدنظر خود، تلاشی جدی را داشته باشد. جالب است بدانید اگرچه در کارنامه وی فیلم های بسیار شاخصی به چشم می خورد، با این حال وی تا دو سال قبل موفق به کسب جایزه اسکار نشده بود. این امر خود فشار رسانه ای و منتقدان را برای وی به همراه داشته است. با این حال وی در تمامی مصاحبه های خود عنوان کرده است که از کسب این جایزه ناامید نشده و حتما روزی آن را به دست خواهد آورد که خود به خوبی بیانگر روحیه و انگیزه بسیار بالای وی است. به همین خاطر نیز دی کاپریو توصیه می کند که شکست را تنها به عنوان یک کلاس درس و هشدار برای اینکه نیاز به پیشرفت بیش تری دارید، در نظر بگیرید.

مطلب مرتبط: 7 قانون موفقیت از زبان راجر فدرر

2-شجاعت متفاوت بودن را داشته باشید

اگرچه بسیاری از هم بازی های دوران کودکی دی کاپریو، رویای بازیگری وی را به تمسخر می گرفتند و وی بارها در طول دوران دانشجویی به علت رفتار متفاوتی که داشت، مورد آزار و اذیت سایرین قرار گرفت، با این حال وی از همان ابتدا نیز دست از متفاوت بودن برنداشت. در دنیای بازیگری نیز وی هیچ گاه از قبول نقش های متفاوت واهمه نداشته و نمی توان وی را به یک سبک بازی محدود دانست. به همین خاطر نیز در راستای کسب موفقیت، لازم است تا این باور را در خود شکل دهید که نباید به مانند افراد دیگر خصوصا افرادی که موفق نشده اند تا به جایگاه بالایی دست پیدا کنند، رفتار کنید.

3-موفقیت یک هدف محسوب نشده و سفری ابدی است

هیچ نقطه پایانی را نمی توان برای افراد موفق تصور کرد. به همین خاطر بهتر است تا بیش از حد خود را درگیر اعداد، عناوین و آمارها نکرده و تلاش کنید تا از فرصتی که زندگی در اختیار شما قرار داده است، نهایت استفاده را داشته باشید. در برخی از نقش آفرینی های دی کاپریو می توان آثاری را یافت که کاملا پایین تر از حد تصور بوده، با این حال وی آنها را یک تجربه تلخ به حساب نیاورده و متفاوت بودن نقش ها را یکی از علاقه مندی های خود در دنیای سینما می داند. بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که وی می توانست با تکرار برخی از نقش های موفق خود، جوایز به مراتب بیشتری را به دست آورد، با این حال خود او معتقد است که یک بازیگر باید نقش های کاملا متفاوت از یکدیگر را در کارنامه خود داشته باشد، در غیر این صورت نمی توان وی را بازیگری توانا به حساب آورد. در نهایت نیز لئوناردو توصیه می کند که هیچ نقطه پایانی را برای زندگی خود مشخص نکرده و تلاش کنید که تا پایان عمر خود اهدافی را داشته باشید. در غیر این صورت در نقطه ای مشخص متوقف خواهید شد. همچنین لازم است تا برای رسیدن به اهداف خود صبر کافی نیز داشته باشید، در غیر این صورت ناامیدی و فشار بیش از حدی را تجربه خواهید کرد.

4-برای مدت طولانی در منطقه امن زندگی خود باقی نمانید

به عقیده دی کاپریو افراد باید همواره خود را در معرض چالش های گوناگون قرار دهند تا به فردی کامل تر تبدیل شوند. درواقع اگر بخواهید تا پس از کسب چند موفقیت، دچار غرور شده و در تلاش برای حفظ وضع موجود باشید، بدون شک در مدت زمان کوتاهی جایگاه خود را به فردی دیگر خواهید داد. این امر به این خاطر است که امروزه در هر عرصه ای شاهد رقابت شدید هستیم و همین امر باعث می شود تا بهترین ماندن نیازمند تلاش و بهبود مداوم باشد. با نگاهی به کارنامه کاری وی نیز به درستی حرف-های او پی می بریم. درواقع دی کاپریو نقش یک عاشق، جنگجو و یا حتی تبهکار را به صورت کاملا واقعی و فوق العاده بازی کرده و برای هر یک مدت ها تلاش و تمرین کرده است. برای مثال او برای فیلم بازگشته که منجر به جایزه اسکار شد، مدت ها تحت تمرین های ورزشی و کسب مهارت های مختلف بوده است تا به خوبی بتواند نقش خود را به صورت واقعی بازی کند. این موفقیت به حدی تاثیرگذار بوده که نام کوچک وی به عنوان سمبل تلاش برای به دست آوردن هدف، به دیکشنری آکسفورد اضافه شد.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت آمازون از زبان جف بزوس

5-اطمینان به خود بهترین لباس محافظ خواهد بود

با حضور در دنیای هالیوود و زیر ذره بین قرار گرفتن توسط رسانه ها و منتقدین، ممکن است شما تمایل پیدا کنید تا در سبک زندگی خود تغییراتی را اعمال نمایید. با این حال این امر تنها بیانگر آن خواهد بود که شما به اندازه کافی به خود اطمینان نداشته و در تلاش برای زندگی کردن با قواعد دیگران و راضی کردن همگان هستید. در این رابطه در صورتی که از شخصیتی قدرتمند برخوردار نباشید، بدون شک محیط بیرون بیش ترین تاثیر را روی شما خواهد داشت. به همین خاطر توصیه می شود تا کنترل زندگی خود را در دست گرفته و اجازه ندهید که صحبت های دیگران باعث انجام اتفاق و یا تغییری در شما شود که نسبت به آن تمایلی را ندارید. درواقع این امر که خودتان باشید، بدون شک جذابیت به مراتب بالاتری را برای سایرین به علت منحصر به فرد بودن، به همراه خواهد داشت. اگرچه وی در محله فقیرنشین بزرگ شده است، با این حال این امر باعث نشد تا وی تحت تاثیر این شرایط بد قرار گیرد و به سمت انواع فساد کشیده شود.

6-از معجزه لبخند غافل نشوید

اگرچه دی کاپریو شش مرتبه نامزد جایزه اسکار شده، با این حال واکنش وی پس از عدم دریافت هر یک از آنها تنها لبخند بوده است. درواقع وی از جمله بازیگرانی است که همواره در تلاش است تا در برابر لحظات سخت زندگی، آرامش خود را حفظ کند. همین امر نیز به وی کمک کرده است تا بدون توقف به کار خود ادامه دهد. در نهایت لبخند می تواند اوضاع روحی شما و افراد اطراف تان را بهبود بخشد. به همین خاطر نباید از اهمیت آن خصوصا در لحظات سخت زندگی خود غافل شد.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان موسس برند والت دیزنی

7-تنها کارهایی را انجام دهید که به آن علاقه دارید

بدون علاقه مندی به یک کار، شما نمی توانید به بالاترین جایگاه آن حرفه دست پیدا کنید. به همین خاطر توصیه می شود تا از همان ابتدا تنها به سراغ کارهایی بروید که بیش از هر چیزی نسبت به آنها تمایل دارید. اگرچه دی کاپریو همواره خود را یک علاقه مند به دنیای سینما معرفی کرده، با این حال وی در زمینه صلح جهانی و محیط زیست نیز اقدامات بسیاری را انجام داده است. اگرچه بسیاری این اقدام وی را یک حرکت تبلیغاتی عنوان کرده اند، با این حال او اعلام کرده است که هیچ گاه اجازه نخواهد داد تا حرف های منفی باعث شود تا از انجام کارهایی که دوست دارد، کناره گیری کند. جالب است بدانید که وی در این زمینه نیز کاملا درخشان عمل کرده و چندین مدال افتخار را به علت خدمات خود از سوی سازمان ملل دریافت کرده است. لئوناردو دی-کاپریو حتی برای بازی در برخی از نقش های مورد علاقه خود، حاضر به کاهش دستمزد شده است که خود بیانگر اولویت بندی درست وی است.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/t42SKgCX
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه