دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

پس از چند هفته از انتشار خبر حضور قریب الوقوع اپل در صنعت خودروهای برقی، مدیر فولکس واگن به عنوان یکی از برندهای پیشگام در این عرصه که مالکیت بسیاری از برندهای مطرح جهان را برعهده دارد، نسبت به این خبر واکنش نشان داده و اعلام کرده است که این اتفاق ابدا موضوعی ترسناک نخواهد بود. در این راستا هربرت دیس اضافه کرده است که بازار چند تریلیون دلاری و رو به رشد خودروهای برقی و خودران، به قدری فضا دارد که حضور یک برند تازه کار حداقل در کوتاه مدت نمی تواند تهدید برای سایر برندها باشد. درواقع تجربه عاملی است که باعث خواهد شد که تا اپل نتواند حداقل تا 5 سال آینده، رقیب قدرتمندی باشد، با این حال وی عنوان کرده است که برای حفظ جایگاه، برنامه های جدیدتری در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نکته جالب این است که وی این اتفاق را مثبت ارزیابی کرده و ضامن شکلگیری نوآوری های بیشتر می داند، با این حال وی به مزیت های اپل نیز پرداخته و عنوان کرده است که حضور موفق در عرصه تکنولوژی، بدون شک در سرعت رشد این برند تاثیرگذار خواهد بود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشیم این است که دلیل اصلی قرار گرفتن ایلان ماسک در جایگاه ثروتمندترین فرد جهان، موفقیت های  تسلا به عنوان برند پیشتاز عرصه اتومبیل های برقی و خودران است. به همین خاطر نیز طبیعی است که برند اول جهان، خواهان حضور در این صنعت با سود تضمین شده، باشد. حال باید دید که آیا اپل به تنهایی می خواهد که در این صنعت پررقیب وارد شود و یا همکاری بلندمدتی را با یکی از خودروسازی ها، آغاز خواهد کرد. 

منبع : reuters
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/MWKk4aCa
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه