دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

تقریبا تمامی افراد تصور می کنند که برای یادگرفتن باید نکته ای بیان شود. این امر در حالی است که با توجه کافی نیز می توان موارد فوق العاده ای را آموخت. شما با نگاهی به زندگی و عملکرد بهترین کارآفرین ها چه نکاتی را می آموزید؟ در این رابطه انجمن کارآفرینان جوان پاسخ می دهند.

1-اطراف خود را با بهترین ها پر کنید

بهترین کارآفرین ها چه نکاتی را به ما می آموزند

افراد موفق تنها با بهترین ها ارتباط داشته و با افرادی همنشین می شوند که تفکری مشابه آنها را دارند. فراموش نکنید که امروزه ثابت شده است که همنشین تاثیر مستقیمی را بر روی فرد داشته و این امر درست نکته ای است که این افراد به خوبی رعایت می کنند. در نهایت توجه داشته باشید که صرفا احاطه کردن اطراف خود با بهترین ها کافی نبوده و لازم است تا برای حفظ آنها نیز برنامه ریزی داشته باشید. درواقع به همان اندازه که آشنایی با افراد خوب یک موفقیت محسوب می شود، از دست دادن آنها نیز شکستی سنگین خواهد بود.

مطلب مرتبط: درس های کارآفرینی از کارآفرینان برتر دنیا

2-در مسیر رویای خود گام بردارید

کارآفرین ها افرادی هستند که در مسیر تحقق رویای خود قدم برداشته و این امر نشان از جسارت آنها در انتخاب هدفی بزرگ است. درواقع با فعالیت در شرکت های دیگر، شما عملا در مسیر رویای فرد دیگر گام برمی دارید. به همین خاطر اگر رویایی دارید، ضروری است تا به مانند کارآفرین ها شجاعت عملی ساختن آن را نیز داشته باشید. همچنین این امر که هدف اصلی شما کسب ثروت نباشد و اجازه دهید که این امر از طریق عملکرد عالی شما به دست آید، از دیگر نکات آموزنده محسوب می شد. درواقع بهترین کارآفرین ها وابستگی بیش از حدی به مادیات نداشته و هیچ چیز را مهم تر از هدف اصلی خود نمی دانند. معمولی زندگی کردن بیشتر آنها ریشه در همین موضوع دارد.

3-رشد خود را متوقف نکنید

در زندگی هیچ نقطه پایانی وجود نداشته و تنها افرادی می توانند همواره درخشان ظاهر شوند که عملکرد خود را متوقف نکرده باشند. به همین خاطر ضروری است تا به محض رسیدن به یک هدف، موردی دیگر را انتخاب کرده و در مسیر آن گام بردارید. فراموش نکنید که وجود هدف به زندگی شما معنا بخشیده و باعث می شود تا حس خوشبختی بیشتری را نیز داشته باشید.

4-ترس را دوست داشته باشید

اگرچه برخی بر این باور هستند که باید به مانند یک گلادیاتور رفتار کرده و هیچ گونه ترسی را نداشته باشید، با این حال واقعیت کاملا خلاف این قضیه را به اثبات رسانده و حتی گلادیاتورها نیز چاره ای جز شجاع بودن برای از دست ندادن جان خود در میدان مبارزه ندارند، با این حال آیا در شرایط آزادی کامل هم آنها به این شکل رفتار خواهند کرد؟ بدون شک پاسخ منفی بوده و لازم است تا ترس های خود را محترم شمارید. این امر درست به مانند اخطارهایی خواهد بود که شما را از درگیر شدن با خطرات و مشکلات احتمالی دور نگه خواهد داشت. درواقع تمامی حس ها کاملا طبیعی بوده و دلیل برای از بین بردن آنها وجود ندارد، با این حال اگر در هر چیزی اعتدال رعایت نشود، مشکلات به وجود خواهد آمد. در این رابطه با تحلیل رفتار کارآفرینان موفق، پی به بسیاری از اقدامات محافظه کارانه و حتی عقب نشینی ها خواهید برد که به خوبی توجه آنها به مقوله ترس را نشان می دهد.

5-از زندگی شخصی خود غافل نشوید

تقریبا تمامی بهترین کارآفرینان جهان، زندگی شخصی موفقی نیز دارند. درواقع موفقیت واقعی از دل درخشش در کار و زندگی شخصی به دست می آید. به همین خاطر ضروری است تا به آن توجه ویژه ای را داشته باشید.

مطلب مرتبط: 4 توصیه راهبردی برای کارآفرینان مستقل

6-حداقل یک مهارت داشته باشید

مارک زاکربرگ به لطف مهارت کدنویسی خود موفق شد تا فیس بوک را شکل دهد. وارن بافت با توانایی سرمایه گذاری به چهره ای جهانی تبدیل شده و با نگاهی به تمامی کارآفرین ها به وجود حداقل یک توانایی پی خواهید برد. این امر نه تنها ضرورت توانا ساختن خود را به اثبات می رساند، بلکه این نکته را نیز یادآوری می کند که هر فرد باید انتخاب خود را داشته باشد. درواقع نمی توان در هر حوزه ای به فردی توانا تبدیل شد.

7-سبک زندگی مخصوص به خود را داشته باشید

نکته بسیار جذابی که در رابطه با کارآفرینان موفق وجود دارد این است که آنها از کسی تقلید نکرده و کاملا خودشان هستند. این امر باعث می شود تا توجه آنها کاملا بر روی مهم ترین موارد باقی مانده به نحوی زندگی کنند که کاملا مناسب آنها است. به همین خاطر اگر نظر افراد دیگر برای شما بسیار مهم بوده و از خودتان بودن واهمه دارید، بدون شک شانس موفقیت خود را محدود کرده اید.

8-هیچ مشکلی ابدی نخواهد بود

ضروری است تا به خوبی با مشکلات کنار آمده و آن را یک مرحله طبیعی در مسیر موفقیت بدانید، درسی است که کارآفرینان موفق به خوبی آن را فرا گرفته اند. درواقع با نگاهی درست متوجه این امر خواهید شد که هیچ مشکل واقعی وجود نداشته و همه تنها چالش هایی مقطعی خواهند بود که نوعی آزمایش برای مشخص شدن میزان شایستگی شما محسوب می شود.

9-همیشه برنامه پشتیبان داشته باشید

این امر همه چیز را به یک مسیر محدود نکرده و در صورت بروز مشکل برنامه دیگری داشته باشید، الزام موفقیت محسوب می شود. درواقع این امر بسیار طبیعی است که همه چیز مطابق انتظار شما پیش نرود. تحت این شرایط اگر برنامه ای دیگر وجود نداشته باشد، بدون شک به پایان کار خود نزدیک خواهید شد.

10-اشتیاق خود را حفظ کنید

وارن بافت 89 و بیل گیتس 64 ساله هنوز هم با اشتیاق فراوان از برنامه های آتی خود صحبت می کنند. بدون شک این امر فوق العاده است. درواقع لازم است که تا آخرین لحظات عمر خود میل به پیشرفت و اشتیاق خود برای اقدامات جدید را حفظ کنید. در غیر این صورت تفاوتی ندارد که در چه سنی باشید، بدون شک شما فردی بازنشسته خواهید بود. این نکته نیز در اشتیاق افراد مذکور وجود دارد که آنها در مسیر علاقه خود گام برداشته اند. به همین خاطر کار برای آنها نوعی سرگرمی محسوب می شود.

11-از محدوده امن خود خارج شوید

این امر که از ریسک کردن نترسید، از دیگر نکاتی است که کارآفرینان موفق به ما می-آموزند. در این رابطه ذکر یک نکته ضروری است که بهترین ها از بدو تولد وجود نداشته اند و آنها در طی مسیر ساخته می شوند. به همین خاطر هیچ گاه خود را دست کم نگرفته و باور داشته باشید که شما هم قادر به خلق داستانی خارق العاده خواهید بود. با این حال تا زمانی که در حصارها و محدودیت های خود به سر می برید، از دیدن افق های جدید محروم خواهید ماند.

12-صبور باشید

صبر اقدامی معجزه آسا محسوب می شود، با این حال این اقدام به معنای هیچ کاری نکردن نبوده و تنها به این امر اشاره دارد که هر چیزی برای نتیجه دادن، محدوده زمانی خاص خود را نیاز دارد. به همین خاطر نباید با عجله بیش از حد، روند طبیعی را از بین ببرید.

مطلب مرتبط: برترین توصیه های کارآفرین ها

13-مذاکره راه حل واقعی خواهد بود

در بین کارآفرینان موفق جهان یک جمله معروف وجود دارد که می گوید با مذاکره حتی می توان مانع مرگ شد. درواقع این امر که یاد بگیرید به جای جنگیدن صحبت کنید، نه تنها در زمینه کاری بلکه در زندگی شخصی و روابط شما نیز معجزه آسا خواهد بود.

منبع : allbusiness
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/IG3lT4V9
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه