شنبه, ۲۵ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Sat, 13 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز
چگونه به عنوان کارآفرینی مستقل پول بیشتری در بیاوریم؟

4 توصیه راهبردی برای کارآفرینان مستقل

5 سال پیش ( 1397/9/7 )
پدیدآورنده : ایوان ویدجایا   پدیدآورنده : علی آل علی  

شکی نیست که فعالیت به عنوان یک کارآفرین مستقل فراز و نشیب های زیادی دارد. بسیاری از مردم اینگونه از فعالیت را به عنوان کار تمام وقت خود در نظر می گیرند. با این حال در زمینه کسب درآمد همیشه سود مطلوبی به دست نمی آید. البته این نوع فعالیت مزیت های خاص خود را نیز دارد: ساعت مشخصی برای کار نیست، رئیسی برای ما امر و نهی نمی کند و در صورت فعالیت مداوم و باکیفیت درآمد بیشتری نسبت به همکاران استخدامی مان خواهیم داشت. با این حال برای افراد تازه کار در زمینه کارآفرینی مستقل مشکلاتی در زمینه مدیریت زمان، راه بری کسب و کار کوچک و شخصی شان و همچنین تعامل با شرکت های دیگر و مشتریان وجود دارد. نکته مهم و مشترک در مورد کسب وکاره های مستقل اتکای اغلب آنها به اینترنت است. به این ترتیب بدون آگاهی از زیر و بم دنیای اینترنت در مدیریت کسب وکارتان دچار مشکلات فراوانی خواهید شد.

اگرچه مشکلات کارآفرینان در فعالیت مستقل قابل درک است، اما راهکارهایی برای پرهیز از آنها نیز وجود دارد. در این مقاله من به بررسی چهار توصیه کاربردی برای این افراد خواهم پرداخت.

کارآفرینان مستقل

سازمان یافتن و ارتقای ابزارهای جانبی

مشکل اساسی بسیاری از کارآفرینان آزاد عدم سازمان یافتگی است. در حقیقت وقتی ما کسب وکار کوچک مان را داریم، حجم کارهای روزانه بسیار بالا خواهد بود. در چنین شرایطی اغلب افراد به راحتی تمرکزشان را از دست می دهند. به این ترتیب زمان زیادی در طول روز هدر می رود. علاوه بر بحث مربوط به حجم بالای کار، استفاده از ابزارهای قدیمی نیز سرعت پردازش و فعالیت را از ما خواهد گرفت. به این ترتیب توصیه راهبردی من در اینجا توجه به سطح کاربرد ابزارهای مان است. در بیشتر موارد لپ تاپ های کارآفرینان مستقل بسیار قدیمی است. این امر موجب کاهش سرعت کار با آنها می شود. اقدام برای به روز رسانی سخت افزارهای لپ تاپ یا در موارد حاد خرید نسخه ای جدید کمک شایانی به ما خواهد کرد.

در زمینه مدیریت زمان نخستین و ساده ترین راهکار طراحی یک جدول زمانی است. به این ترتیب در طول روز همیشه از موقعیت فعلی تان آگاهی خواهید داشت. در بسیاری از موارد افراد پس از انجام یک کار خاص بین 15 تا 40 دقیقه به دنبال کار بعدی هستند. با طراحی یک جدول دقیق این حجم از زمان تلف شده برای شما ذخیره می شود. به عقیده میشلا گودمن، نویسنده و خبرنگار مستقل، بهترین راه برای طراحی برنامه فعالیت روزانه اقدام به خلق برنامه هر روز در شب قبل است. نکته مهم به هنگام طراحی توجه به محدودیت های زمانی هر روز و پیش بینی اتفاق های پیش بینی نشده است.

مطلب مرتبط: 14 توصیه برندسازی از سوی کارآفرینان مستقل

یکی دیگر از توصیه های راهبردی در اینجا تلاش برای یادداشت ایده های مان در طول روز است. در حقیقت بسیاری از افراد ایده های خود را به سرعت فراموش می کنند. این امر در بسیاری از مواقع برای برندهای کوچک بسیار گران تمام می شود. به این ترتیب همیشه دفتر یادداشت یا نرم افزار نت برداری در لپ تاپ تان آماده داشته باشید.

یافتن سایتی باکیفیت برای بارگذاری سابقه کاری

امروزه همه کارها در عرصه کسب وکار از طریق دنیای اینترنت صورت می گیرد. به این ترتیب جای چندانی برای گفت وگوی رو در رو باقی نمانده است. در چنین شرایطی اهالی کسب وکار به خوبی از اهمیت تاثیر اولیه بر روی مخاطب در فضای آنلاین آگاه هستند. این نکته دقیقا مورد تایید برخی از کارشناس های مطرح است. به همین دلیل بارگذاری سابقه کاری مان در اینترنت باید با نهایت هوشمندی صورت گیرد. پیشنهاد من در اینجا انتخاب سایت های باکیفیت و سطح بالا برای بارگذاری سابقه کاری مان است.

راه اندازی سایت شخصی به عنوان یک کارآفرین مستقل نمای بسیار حرفه ای به کسب وکار ما می دهد. همچنین فضای ما برای بارگذاری سابقه کاری مان نیز بیشتر خواهد شد. وقتی مخاطبی به سراغ سایت شخصی ما می آید، تمام تمرکز خود را بر روی نحوه فعالیت ما خواهد گذاشت. این مشکل در سایت های عمومی معمولا از طریق جلب توجه مخاطب به سایر کارآفرینان و گذر از بخش مربوط به ما روی می دهد.

در زمینه طراحی سایت باید به یک نکته مهم توجه داشت: همه سایت ها با کیفیتی واحد در فضای اینترنت مشغول فعالیت نیستند. نکته نخست در این مورد قالب اصلی سایت است. این قالب باید در عین سادگی زیبایی بصری منحصر به فردی نیز داشته باشد. فقط در این صورت مخاطب به تماشای محتوای سایت مان علاقه مند خواهد شد.

کارآفرینان مستقل

مدیریت بهینه زمان

اغلب کارآفرینان مستقل براساس ساعت کارشان حقوق دریافت نمی کنند. با این حال این امر به معنای عدم اهمیت زمان در چنین گونه ای از کسب وکار نیست. در هر صورت با صرفه جویی در زمان فرصت ما برای درآمدزایی بیشتر خواهد شد. توصیه من در اینجا تلاش برای انجام کارهای مختلف در کوتاه ترین زمان ممکن است. البته نباید کیفیت کار را فدای کمیت کرد. به این ترتیب تفاوت اصلی میان یک کارآفرین متقل مبتدی و حرفه ای را موفقیت در مدیریت بهینه زمان مشخص می کند.

اگر شما علاقه مند به بهره برداری حداکثری از زمان تان هستید، استفاده از اپ های جانبی گزینه مفیدی خواهد بود. این اپ ها به شما در زمینه صرفه جویی در زمان کمک می کنند. توجه داشته باشید که تفاوت میان یک کارآفرین موفق و شکست خورده را مدیریت مطلوب زمان مشخص خواهد کرد. در کنار برنامه ریزی دقیق برای کسب وکار باید به سراغ پیش بینی زمان مورد نیاز برای انجام هر کار نیز رفت. به این ترتیب در صورت عدم رعایت زمان پیش بینی شده، یک جای کار ما ایراد دارد. یافتن این ایراد به هنگام برنامه ریزی دقیق زمان کار چندان سختی نیست.

افزایش قدرت نفوذ آنلاین

یکی از راهکارهای مهم و در عین حال مورد غفلت در زمینه افزایش موفقیت در کارآفرینی مستقل بهبود قدرت نفوذ و دسترسی به مخاطب در فضای آنلاین است.

ایجاد اکانت در شبکه هایی نظیر Fiverr و UpWork هم بسیار آسان و هم مفید است. این گونه سایت ها به کارآفرینان فرصت یافتن مشتریان ایده آل خود را می دهد. به این ترتیب با درج مهارت ها و زمینه تخصصی تان به راحتی مشتریان شما را پیدا خواهند کرد. در دنیای آنلاین هرچه حضور ما در عرصه های مختلف پررنگ تر باشد، مخاطب ما را راحت تر پیدا می کند. بی شک انتظار برای ارتباط با مشتریان به شیوه های سنتی به شکست ما ختم خواهد شد. باید در دنیای کنونی واقعیت هایی نظیر سلطه شبکه های اجتماعی و اینترنت را پذیرفت و در راستای هماهنگی با آنها حرکت کرد. شاید برای شما شبکه هایی نظیر Fiverr چندان آشنا نباشد. با این حال بی شک اینستاگرام، فیس بوک و توییتر را به خوبی می شناسید.

در این شبکه ها دامنه وسیعی از کاربران با سلیقه های مختلف مشغول فعالیت هستند. اگرچه هدف اصلی از بنیان گذاری چنین پلتفرم هایی سرگرمی کاربران است، اما استفاده های تجاری نیز از آنها مشکلی ندارد. به این ترتیب درآمد اصلی شبکه های اجتماعی از طریق دریافت پول در ازای توسعه مطالب و پست های تجاری برندهای مختلف است. به عنوان یک برند تازه کار باید همیشه در شبکه های اجتماعی فعالیت بالایی داشته باشیم. همچنین به موازات توجه به شبکه های اجتماعی عامه پسند مانند اینستاگرام باید به سراغ محیط های تخصصی نیز برویم. شبکه اجتماعی لینکدین یکی از پلتفرم های حرفه ای برای اهالی کسب وکار است. در این شبکه کارآفرینان مختلفی از سراسر دنیا به تبادل اطلاعات و همکاری می پردازند. هدف اصلی از راه اندازی این پلتفرم تبادل اطلاعات میان کارآفرینان در زمینه های مشترک است. همچنین در کنار این تبادل اطلاعات بسیاری از برندها نیروی کار مورد نیاز خود را نیز پیدا می کنند.

مطلب مرتبط: چه وقت می توانید کار آفرین باشید؟

دنیای اینترنت فرصت های بی شماری را برای کارآفرینان به منظور افزایش درآمدشان فراهم کرده است. با این حال در استفاده از اینترنت باید حداکثر احتیاط را کرد. ورود به حوزه های کمتر شناخته شده در دنیای آنلاین به موازات افزایش شانس کسب سود ریسک بالاتری را نیز به همراه دارد. ترکیب استفاده از فرصت های دنیای اینترنت با نظم شخصی فعالیت بهترین راهکار برای پرهیز از ریسک های بالا و همچنین کسب موفقیت به عنوان کارآفرین مستقل خواهد بود. تلاش برای یافتن افرادی با شرایط مشابه در شبکه های اجتماعی نیز قدرت شما را افزایش می دهد. شاید در آینده ای نزدیک قصد تاسیس شرکت و برندی مستقل با همکاری دوستان تان را داشته باشید.

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/K8qRBFH4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه