صادرات 20 میلیون دلاری قزل‌آلا و میگو به روسیه - فرصت امروز

شنبه, 17 آبان 1393 - 10:49

معاون سازمان شیلات ایران از برنامه‌ریزی برای صادرات حدود 10 هزار تن میگو و قزل‌آلا به‌عنوان دو محصول عمده صادراتی به روسیه در سال جاری خبر داد و گفت: کارشناسان روسی هفته آینده برای بازدید از روند تولید محصولات شیلاتی به ایران می‌آیند و با 18 شرکت خصوصی ایرانی جلسه مشترک خواهند داشت.
 حسین عبدالحی، اظهار کرد: هفته آینده کارشناسان و ناظران روسی برای بازدید از چگونگی تولید محصولات شیلاتی به ایران سفر می‌کنند و با 18 شرکت داخلی بخش خصوصی جلسه مشترکی خواهند داشت. البته این نشست‌ها در زمینه کیفیت و قیمت این محصولات خواهد بود.  وی افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته و سطح زیرکشت حدود 7000 هکتاری مزارع میگو در کشور، تولید این محصول در سال جاری به بیش از 18هزارتن می‌رسد که برای صادرات حدود 5000 تن آن به روسیه برنامه‌ریزی شده است.
به گزارش ایسنا، معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ادامه داد: یکی دیگر از محصولات شیلاتی که روس‌ها بیشتر خواهان آن هستند ماهی قزل‌آلاست. با توجه به ظرفیت تولید و صادرات این محصول به نظر می‌رسد امسال می‌توانیم حدود 5000 تن از قزل‌آلای ایرانی را به روسیه صادر کنیم.  عبدالحی اعلام کرد: اگر بتوانیم صادرات حدود 10 هزار تنی میگو و قزل‌آلا را به روسیه محقق کنیم حدود 20 میلیون دلار ارزآوری برای کشور در پی خواهد داشت و زمینه بسیار مناسبی برای صادرات محصولات شیلاتی بیشتر به این کشور برای سال‌های آینده فراهم می‌کند.   به گفته وی روسیه به‌عنوان مشتری جدید محصولات شیلاتی، بازار بزرگی دارد و با توجه به سرانه مصرف بالای آنها می‌تواند درآمد ارزی مناسبی را برای ایران به ارمغان آورد.  به گزارش ایسنا، معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات تصریح کرد: صادرات به روسیه مانعی برای توسعه صادرات محصولات شیلاتی به مشتریان دیرینه ایران مانند کشورهای همسایه‌ چون عراق و کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا به‌عنوان مشتریان میگوی ایرانی ایجاد نمی‌کند. توسعه صادرات محصولات شیلاتی به روسیه از محل توسعه و افزایش تولید این محصولات پیش‌بینی شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی