چرا مرسدس بنز خودرویی برای رقابت با تسلا نمی‌سازد؟ - فرصت امروز

دوشنبه, 23 فروردين 1395 - 06:40

سهامداران دایملر نگران موج جدیدی هستند که بسیاری از کمپانی‌ها مانند تسلا را که به تازگی وارد صنعت خودرو شده، وادار به آغاز یک چالش جدید برای تغییر وضع کنونی بازار خودرو می‌کند. مرسدس بنز که معروف‌ترین بخش کمپانی دایملر به حساب می‌آید، در حال حاضر تعداد انگشت شماری از خودرو‌های هیبریدی را به فروش می‌رساند، اما تنها مدل تمام برقی این شرکت، سری B  است.

این ون کوچک تمام الکتریکی صفر تا صد را در 7.9 ثانیه پر می‌کند، با یک بار شارژ 87 مایل را طی می‌کند و دارای قیمت پایه 41.450 دلار است. در مقایسه، سری «Model 3» تسلا که به تازگی معرفی شده است، صفر تا صد کیلومتر را در کمتر از شش ثانیه پر می‌کند، با یک بار شارژ 215 مایل را طی می‌کند و قیمت آن از پایه 35هزار دلار آغار می‌شود.

پیرو صحبت‌های سهامداران در گردهمایی سالانه، آنها خواستار دانستن این موضوع شدند که چرا مرسدس بنز تاکنون خودرویی برای رقابت با شرکت تسلا ارائه نداده است. یکی از سهامداران در این جلسه گفت: «ما در حال حاضر هیچ محصولی برای رقابت با تسلا نداریم. طی سال‌های آینده خودرو‌های بسیار خوبی ارائه خواهیم داد، اما در حال حاضر آنها فقط در حد یک ایده هستند.» یکی دیگر از سهامداران هشدار داد که شاید دوران موفقیت خودروسازان آلمانی مانند مرسدس بنز و بی‌ام دبلیو به‌زودی تمام شود.

دیتر زتش، رئیس کمپانی دایملر، به روزنامه  «Financial Times» این گونه پاسخ داد: مرسدس بنز همیشه پرچمدار تکنولوژی خواهد بود. زتش مجددا بر این موضوع تأکید کرد که طی یک برنامه بلند‌مدت، تا پایان دهه میلادی یک مدل تمام الکتریکی تولید خواهد کرد و اینکه تا پایان سال آینده 10 مدل خودرو هیبریدی به بازار ارائه خواهد کرد.

این مدل آزمایشی تمام برقی مرسدس که «ELC»  نام دارد، به احتمال زیاد یک شاسی بلند جمع‌و‌جور خواهد بود که هم‌رده تسلا  «ModelX» است، اما این خودرو دست کم تا پایان سال 2018 آماده نخواهد شد.نیروی برق این خودرو توسط باتری لیتیوم-یونی تأمین خواهد شد. این خودرو دو دیفرانسیل دارای قدرت 536 اسب بخار خواهد بود. مرسدس بنز این وعده را داده که مدل « ELC » تنها با یک بار شارژ قادر به پیمودن 310 مایل خواهد بود.

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت خودروهای هیبریدی  به سرویس قیمت روز فرصت امروز مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی