شنبه, ۲۲ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Sat, 13 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، بازار کشور در حال حاضر در وضعیت رکودی قرار دارد. کارشناسان صنعت خودرو پیش بینی های متفاوتی از قیمت خودرو در آینده دارند.

حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز در رابطه با توقف روند شماره گذاری سمند و تیبا و احتمال توقف تولید این دو خودرو گفت: در حال حاضر عرضه خودرو به بازار، چه از لحاظ تنوع و چه از لحاظ تعداد، محدود است. در این شرایط هر محدودیت و ممنوعیتی که باعث کاهش عرضه خودرو به بازار شود، بر قیمت ها تاثیر می گذارد.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: هنگامی که تولید خودرویی متوقف می شود، قیمت آن در ابتدا افزایش می یابد. اما اگر خودروساز بتواند جایگزینی برای آن محصول در نظر بگیرد، این افزایش قیمت کنترل می شود.

پیش بینی های متفاوت از قیمت خودرو در آینده

تاثیر فرمول جدید قیمت گذاری خودرو در بازار

آیا اجرای فرمول جدید قیمت گذاری خودرو که نوعی دیگر از قیمت گذاری دستوری است، تغییری در وضعیت بازار ایجاد می کنذ؟

بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو نیز به تجارت نیوز گفت: بازار در حال حاضر به دلیل بحث واردات و قیمت ها در وضعیت رکودی است و خریداران مننظر کاهش قیمت ها هستند. اجرایی کردن این فرمول نیز می تواند در کوتاه مدت بازار خودروی کشور را در وضعیت رکودی قرار دهد.

بازار در انتظار مذاکرات

پیش از این نیز،امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو گفت: بازار خودرو در حال حاضر راکد است. به نظر می رسد تاثیر اخبار واردات بر قیمت ها به صورت موقت است. اگر مذاکرات وین به نتیحه برسد، مشکلات از بین می رود و قیمت ها با کاهش نسبی همراه می شود. اما تا وقتی که گفتاردرمانی مسئولان ادامه داشته باشد، وصعیت تغییری نمی کند.

به گفته او، تیبا و سمند نیز دیگر شماره گذاری نمی شوند. همین اقدام باعث نوسان در قیمت ها می شود. اما به نظر می رسد رکود بازار ادامه داشته باشد.

البته بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز در رابطه با شیوه جدید فروش خودرو و اخذ مالیات ۷۰ درصدی گفت: ممکن است این طرح اجرایی شود و برای کوتاه مدت نیز تاثیر مثبت بگذارد. اما در بلندمدت عواقب سنگینی هم برای مردم، خودروسازان و هم برای دولت خواهد داشت.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/EReMqZsV
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه