پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از خبرگزاری دانشجو، مهران محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در مراسم رونمایی از پروژه سندباکس بانک مرکزی با اشاره به اینکه برای توسعه اقتصاد دیجیتال و حرکت از کسب و کار های سنتی به سمت کسب و کار های پویا و نوآور، دچار یک دوگانگی متناقض هستیم، افزود: از طریقی این رویکرد به افزایش اشتغال کمک می کند و از طرفی برای هر یک از کسب و کار ها ما با ریسک هایی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه فرآیند مقررات زدایی کند است و نمی تواند پابه پای این کسب و کار ها حرکت کند، گفت: روشی که بانک های مرکزی و رگولاتور های دنیا به سمت آن حرکت کرده اند، راه حل سندباکس است.

پروژه سندباکس بانک مرکزی، توسعه اقتصاد دیجیتال حرکت کسب و کار های سنتی به سمت کسب و کار های پویا و نوآور

محرمیان تصریح کرد: ما در فرآیند سندباکس به سمتی می رویم که مجوز هایی را در حد محدود به یک سری از کسب و کار ها می دهیم تا فعالیت خود را شروع کنند و بعداً بررسی می کنیم که این کسب وکار چگونه توسعه یابند و ادامه دهند.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی خاطرنشان کرد: حضور کسب و کار ها در این فضا این اجازه را می دهد که مقررات خاصی را تبیین کنیم. در عین حال به کسب وکار ها کمک می کند و برای کسب و کار مشخص می شود که به یک جا پاسخگو باشد و در این فضا نتیجه برد برد خواهد بود.

محرمیان ادامه داد: فعالیت ها در این خصوص از سال گذشته شروع شد و درنهایت با حضور دکتر عبدالهی و نگاه ویژه رییس کل بانک مرکزی و همچنین معاون نظارت بانک مرکزی، کار جلو رفت و امروز شاهد افتتاح محیط آزمون تنظیم گری بانک مرکزی هستیم.

وی اظهار داشت: فکر میکنم که انشالله این رویداد طلیعه یک اتفاق خوب خواهد بود تا کسب و کار ها در فضای آرام تر فعالیت کنند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/APE3NCxp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه