جمعه, ۱۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Fri, 7 Oct(10) 2022 /
           
فرصت امروز

هرچند در حدود ۸۰ روز گذشته ثبات قیمت ها را در بازار راکد خودرو شاهد بودیم، اما در یکی دو روز گذشته قیمت خودروهای داخلی آهنگ کاهشی به خود گرفته است.

بیشترین کاهش قیمت در پژو ۲۰۷ اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ دو رنگ تفاق افتاد، به طوری که از محدوده قیمتی ۵۶۰ میلیون تومانی در بیستم تیرماه، امروز به حدود ۴۸۵ میلیون تومان رسیده است.

شیب کاهشی قیمت خودروهای داخلی در بازار

همچنین به گفته کارشناسان، با توجه به اینکه عرضه سایپا در هفته های اخیر خوب بوده شاهد کاهش قیمت های بازاری محصولات آن هستیم. به طوری که کوئیک، ساینا و تیبا هر یک بین سه تا هفت میلیون تومان افت قیمت داشته اند.

در گروه صنعتی ایران خودرو نیز از ابتدای هفته تاکنون شاهد افت ۲ میلیون تومانی پژو ۲۰۶ تیپ دو، کاهش سه تا چهار میلیون تومانی قیمت سمند و افت چهار میلیون تومانی پژو پارس بوده ایم.

در عین حال، قیمت خودروهای مونتاژی و خارجی تغییر چندانی نسبت به یکی دو ماه گذشته نشان نمی دهد.

«سعید موتمنی» رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت در این زمینه می گوید: با دریافت پالس ها و سیگنال های مثبت از احتمال امضا شدن برجام و در کنار آن پایین آمدن نرخ ارز، افت قیمت ها را در روزهای گذشته شاهد بودیم.

وی گفت: این روزها بازار دوباره دچار سکون مطلق شده و افراد دست از معامله کشیده اند تا ببینند نتیجه مذاکرات چه می شود؟

موتمنی، دلیل کاهش حدود ۷۵ میلیون تومانی قیمت پژو ۲۰۷ را عرضه خوب آن از سوی خودروساز عنوان کرد و افزود: هر خودرویی که با کاهش عرضه مواجه شود، افزایش قیمت خواهد داشت.

وی در خصوص برجام معتقد است: اگر مذاکرات به نتیجه برسد، اثر روانی آن سبب می شود حداقل در هفته های ابتدایی شوک شدیدی در بازار شاهد باشیم.

این مقام صنفی بیان داشت: در عین حال نحوه و میزان عرضه خودرو از سوی خودروسازان داخلی نیز می تواند بر قیمت ها تاثیرگذار باشد.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/fBKndKAC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه