یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز
نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه:

تعیین قیمت خودرو بر اساس عرضه و تقاضا در بازار

2 ماه پیش ( 1401/7/6 )
 

نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه گفت: خودرو باید در حاشیه بازار به فروش رود و قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود.

به گزارش فرصت امروز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهدی مطلب زاده در خصوص عرضه خودرو در بورس کالا، گفت: عرضه خودرو در بورس اصلا معنا ندارد؛ مگر می شود کالای مصرفی در بورس عرضه شود؟، مواد اولیه یا سهام شرکت های مختلف نیست که در بورس عرضه شود، این کالایی است که مردم می خرند و عرضه خودرو در بورس معنی ندارد.

تعیین قیمت خودرو بر اساس عرضه و تقاضا در بازار

نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه بیان کرد: اکنون زیان انباشته خودروسازان بالای ۱۲۰ هزار میلیارد است و در هفته گذشته ۶۰ هزار خودرو پیش فروش کردند و میانگین که محاسبه کردیم ۱۰۰ میلیون تومان روی هر خودرو به جیب دلالان رفت.

وی افزود: در خودرو هایی بیش از ۲ برابر اختلاف قیمت وجود دارد ۱۰۰ میلیون در هر خودرو برنده می شوند؛ اینگونه نمی توان اقتصاد را کنترل کرد، وزیر صمت وعده ای می دهد و مجلس جلوی آن را می گیرد، این تصمیمات باعث ضرر و زیان می شود. با توجه به اینکه صنعت خودروی کشور باید هر ساله پیشرفت داشته باشد، اما اکنون نسبت به گذشته تغییر نکرده است.

مطلب زاده به اشاره به اینکه خودرو در هیچ کجای دنیا یک کالای سرمایه ای نیست، اما در ایران به کالایی سرمایه ای تبدیل شده است، گفت: خودرو به یکی از بهترین بازارها، برای سرمایه های سرگردان تبدیل شده است؛ کالایی که باعث بیشتر شدن حضور دلالان شده و به دنبال آن سفته بازی رونق گرفته است.

نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه با بیان اینکه تاکنون طرح نادرست قیمت گذاری خودرو پیاده شده که باعث زیان خودروسازان شد، تصریح کرد: نتیجه آن بر هم ریختن بازار و رکود صنعت بود و دو خودروساز بزرگ کشور بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان زیان رسمی دادند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/RGv3I4ZA
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه