یکشنبه, ۹ آذر(۹) ۱۳۹۹ / Sun, 29 Nov(11) 2020 /
           
فرصت امروز

5 استراتژی در مواجهه با یک استخدام بد

4 ماه پیش ( 1399/4/10 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جوزف لالونده  

تحت هر شرایطی احتمال دارد که فردی به استخدام شرکت درآورده شود که بنا بر یک و یا چند دلیل، جذب موفقی محسوب نشده و تحت این شرایط ضروری است تا تصمیم سریعی را داشته باشید. اگرچه ممکن است خود را صرفا به اخراج محدود تصور کنید، با این حال واقعیت این است که پنج استراتژی در این شرایط وجود دارد که به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

1-اخراج

استراتژی مواجهه استخدام بد

اولین و ساده‎ترین اقدام این است که فرد را اخراج کرده و اجازه ندهید که حضور او در شرکت حتی به هفته اول نیز کشیده شود. درواقع در زمینه اخراج شما باید سرعت عمل بسیار بالایی را داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است کارمند مذکور برای تلافی این اقدام، برخی اطلاعات و اسرار شرکت را فاش کند. این اقدام شما خود به معنای نشان دادن عدم رضایت شما از تیم استخدام شرکت بوده و باعث می‎شود تا آن ها نسبت به عملکرد خود، بازنگری داشته باشند. با این حال نکته منفی، درگیر شدن شرکت با هزینه‎هایی خواهد بود. درواقع حتی در صورت اخراج سریع، بر طبق قوانین شما باید برخی از موارد را رعایت کنید که هزینه‎بر محسوب می شود. به همین خاطر نیز تقریبا تمامی شرکت ها یک دوره دو هفته ای کار آزمایشی با حقوق روزانه را دارند تا در صورت عدم رضایت، اخراج فرد بسیار راحت و بدون مشکلی باشد.

مطلب مرتبط: چگونه بهترین استخدام را داشته باشیم

2-آموزش

ممکن است با یک دوره آموزشی، کارمند بد حال حاضر، در وضعیت بهتری قرار گیرد. به همین خاطر اگر ایرادهای بیش از حدی وجود ندارد، می‎توانید این سیاست را نیز به اجرا درآورده و شانس ستاره‎سازی خود را امتحان کنید. درواقع برخی از افراد به علت مواردی نظیر آموزش بد و عدم تجربه کافی ممکن است در سطح مورد قبول شما نباشند. با این حال اگر انگیزه پیشرفت در آن ها وجود داشته باشد، احتمال بهبودهای جدی بسیار زیاد خواهد بود.

3-انتقال

درست به مانند تیم های ورزشی، شما می توانید کارمندان خود را با سایر شرکت ها معاوضه کنید. برای مثال ممکن است یک شرکت، به کارمند ساده نیاز داشته باشد و شرایط آن‎ها به صورتی است که جدا شدن نیروی مدنظر شما مشکلی را برای آن‎ها به همراه نخواهد داشت. تحت این شرایط می‎توانید استراتژی انتقال را مورد استفاده قرار دهید. با این حال توجه داشته باشید که جدا شدن یک کارمند متوسط و جذب یک فرد ماهر، بدون شک نیاز به ارائه پیشنهادی جذاب خواهد بود. فراموش نکنید که ممکن است یک کارمند صرفا با فرهنگ کاری شما هماهنگ نباشد. به همین خاطر حضور آن‎ها در یک شرکت دیگر می‎تواند باعث تغییر چشمگیر در راندمان کاری آن‎ها شود. به همین خاطر اطلاق واژه کارمند بد، کاملا نسبی است. همچنین انتقال یک کارمند بد، به شرکتی کوچک‎تر نیز یک استراتژی درست محسوب می شود. علت این امر به این خاطر است که آن ها فرصت خوبی را برای پیشرفت و رسیدن به سطح لازم پیدا خواهند کرد. در این رابطه برخی از شرکت ها به صورت غیردائمی رفتار کرده و پس از اتمام زمان قرارداد، کارمندان خود را پس می گیرند. به همین خاطر شما در این رابطه با تنوع بالایی مواجه هستید.

4-مربی گری

این بخش شباهت های زیادی را به آموزش دارد، با این حال فرق اصلی آن در این زمینه است که در بخش مربی گری، موارد کاملا عملی بوده و بیشتر برای کارمندانی کاربرد دارد که تجربه آن‎ها کافی نیست. در این رابطه توصیه می‎شود که فردی باتجربه را مسئول مربی گری کرده و خود نظارت کافی را داشته باشید.

مطلب مرتبط: فهرست ممنوعه استخدام

5-تشویق

در نهایت عملکرد بد یک کارمند ممکن است به خاطر روحیه پایین آن‎ها باشد. این مسئله خصوصا برای کارمندانی که با چند اخراج مواجه شده‎اند، بسیار رایج است. آمارها در این رابطه حاکی از آن است که کارمندان شکست خورده، هنگامی که مورد تشویق قرار گرفته‎اند، عملکردی فراتر از حد تصور مدیر شرکت را ارائه کرده‎اند. به همین خاطر شما می‎توانید یک چنین کارمندی را با هزینه‎های بسیار پایین و مقرون به صرفه استخدام کرده و با ارتقای روحیه آن‎ها، شاهد اتفاقات فوق‎العاده‎ای باشید.

منبع : tweakyourbiz
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ErY3Ko2w
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
استعلام قیمت های روز
آخرین مطالب
پیشنهاد سردبیر
بهترین کتاب های تاریخ حوزه تبلیغات
هوش مصنوعی، خانه دلخواه شما را پیدا می کند
چگونه در اینستاگرام تیک آبی دریافت کنیم؟
چگونه ایمنی محل کار را ارتقا دهیم؟
راهکارهای رشد کسب و کار در سال 2021
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه