یکشنبه, ۹ آذر(۹) ۱۳۹۹ / Sun, 29 Nov(11) 2020 /
           
فرصت امروز

7 درس تجاری که کودکان بهتر می آموزند

10 ماه پیش ( 1398/10/23 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : مایکل پیترزک  

انسان موفق باید از همه چیز درس بگیرد. این یک جمله بسیار مهم در زمینه موفقیت محسوب می شود. در این رابطه اگرچه کمی خنده دار به نظر می رسد، با این حال در رفتار کودکان نیز نکات مهم تجاری نهفته است. در همین راستا به بررسی هفت مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-نوع نگرش شما سازنده بهترین ها خواهد بود

هفت درس تجاری که کودکان بهتر می آموزند

برای یک کودک تفاوتی ندارد که اسباب بازی ای بسیار گران قیمت و یا معمولی را بدهید. او به خوبی با آن سرگرم شده و وابستگی زیادی را به آن پیدا خواهد کرد. برای اثبات این موضوع تنها کافی است تا به واکنش آنها در هنگام کادو گرفتن، نگاهی بیندازید، با این حال شما آخرین باری که از یک کادو و یا خرید به این اندازه ذوق زده شده اید را به خاطر می آورید؟ این امر درست نکته ای است که کودکان در آن کاملا موفق تر از ما هستند. درواقع برای حس خوشبختی و انجام کارها، شما صرفا به بهترین ها نیاز نخواهید داشت. فراموش نکنید که امکانات کم، ذهن خلاق را پرورش خواهد داد. به همین خاطر ابدا امکانات و شرایط موجود را به عنوان یک سد تلقی نکرده و در تلاش باشید تا به آن چیزهایی که دارید، توجه کنید. در غیر این صورت وارد مسابقه ای خواهید شد که برای آن پایانی وجود نداشته و در آخر عمر خود را بدون لذت بردن از دقایق، سپری خواهید کرد. در نهایت فراموش نکنید که یک کودک، هیچ گاه نگران فردای خود نخواهد بود. به همین خاطر شما نیز باید این دغدغه فکری را کنار بگذارید.

مطلب مرتبط: والدین چگونه کودکان را با پول آشنا کنند؟

2-روزمرگی را نابود سازید

هیچ کودکی را نمی توانید مشاهده کنید که طبق برنامه دیروز خود رفتار کند، با این حال این عادت در بین افراد بالغ بسیار رایج بوده و این امر زمینه انواع مشکلات و بیماری ها را به وجود خواهد آورد. به همین خاطر هر روز باید حداقل دو کار جدید را انجام دهید. در غیر این صورت ابدا به موفقیت واقعی دست پیدا نخواهید کرد. درواقع موفقیت تنها در کسب پول خلاصه نشده و در صورتی که کیفیت زندگی بالایی را نداشته باشید، بدون شک همچنان فقیر خواهید بود. در نهایت این اقدام باعث خواهد شد تا شما عملکرد به مراتب بهتری را داشته باشید که این امر خود زمینه پیشرفت در کار را نیز فراهم خواهد کرد.

3-هر کاری را با تمامی وجود خود انجام دهید

کودکان حتی ساده ترین کارها را با تمام انرژی خود انجام می دهند. مثال بارز این موضوع، خنده آنها است. تا به امروز هیچ فردی موفق نشده است تا به مانند یک کودک بخندد. همین امر نیز باعث می شود تا همه افراد عاشق چنین لبخندی باشند. از این مورد دو نکته را می توان آموخت. نخست آنکه لبخند باعث محبوب شدن شما در بین اطرافیان خواهد شد. به همین خاطر ضروری است تا گشاده رو باشید. اهمیت این موضوع در علم سیاست و روان شناسی به خوبی به اثبات رسیده است. همچنین اگر ضروری است در هر کاری نهایت انرژی خود را به کار گیرید. این موضوع خود مزیتی رقابتی محسوب می شود. درواقع تاکنون حتی یک مورد انتقاد از فردی که واقعا تمام تلاش خود را کرده است، به ثبت نرسیده و این امر به خوبی حیاتی بودن آن را به اثبات می رساند. برای درک بهتر این موضوع بهتر است تا از ورزش محبوب فوتبال یک مثالی را مطرح کنیم. درواقع هیچ یک از طرفداران از مربی ای که تیمش در زمین نهایت تلاش خود را کرده ولی نتیجه لازم را نگرفته است، انتقادی را نخواهند داشت، با این حال در صورتی که یک شکست سنگین و بازی بد را ارائه دهید، بدون شک حتی زمینه اخراج مهیا خواهد شد.

4-برای رسیدن به هدف خود بی تاب باشید

برای یک کودک تفاوتی ندارد که وضعیت فعلی چگونه است، او برای هر آنچه که بخواهد تلاشی و پافشاری مثال زدنی را انجام خواهد داد، با این حال آیا شما نیز چنین وضعیتی را برای رسیدن به هدف خود در زندگی دارید؟ درواقع اگر در این وضعیت قرار نداشته باشید، بدون شک شانس موفقیت بسیار کمی را خواهید داشت. درواقع اگر برای هدفی شوق کافی را نمی توانید بیابید، تنها به این معنا خواهد بود که شما هدف اصلی خود را پیدا نکرده اید. همچنین این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که حواس کودکان همواره تنها بر روی یک موضوع قرار دارد. همین امر نیز باعث می شود تا بتوانند نهایت تلاش خود را انجام دهند. به همین خاطر شما نیز باید از پرداختن به چند هدف به صورت همزمان خودداری کرده و تمام انرژی خود را تنها بر روی یک مورد قرار دهید.

5-به خودتان توجه کافی داشته باشید

کودکان هر زمان که احساس خستگی کنند، به استراحت می پردازند. همچنین آنها ممکن نیست کاری را که تمایل ندارند انجام دهند. این دو نکته بسیار ساده از جمله کلیدهای موفقیت گم شده در زندگی امروز ما محسوب می شود. درواقع همه ما از توجه به خود غافل شده و این امر باعث می شود تا مهم ترین دارایی ما که همان سلامتی است، در معرض تهدیدی جدی قرار گیرد. همچنین فراموش نکنید که بسیاری از افراد به علت فشار بیش از حدی که به خود وارد می کنند، با معضلی به نام ناامید شدن ناگهانی مواجه می شوند. همچنین اگر تمایل به انجام کاری ندارید، هیچ گاه آن را انجام ندهید. در این رابطه تفاوتی ندارد که سایرین چه قضاوتی را داشته باشند، درواقع هدف اصلی این است که خودتان باشید.

6-ذهنی خلاق داشته باشید

کودکان با ساده ترین چیزها داستان هایی باورنکردنی را در ذهن ایجاد کرده و مشغول بازی می شوند. درواقع باید آنها را از نظر تفکر خلاق، در یک سطح بسیار عالی در نظر گرفت، با این حال با گذشت سن و بنا به دلایلی نظیر آموزش های نادرست در مدارس، افراد از این ویژگی فاصله گرفته و این امر باعث می شود حتی بهترین امکانات موجود نیز با نتیجه لازم همراه نباشد. به همین خاطر به جای فکر کردن به بهترین ها توصیه می شود تا بر روی استفاده خلاقانه تمرکز کنید.

مطلب مرتبط: چگونه کارآفرینی را به کودکان آموزش دهیم؟

7-درست ترین شیوه ارتباط را داشته باشید

برای کودکان ابدا تفاوتی ندارد که سایرین چه افرادی هستند. اگر با آنها خوب رفتار کنید، بدون شک شما را به عنوان دوست خود قبول خواهند کرد، با این حال با افزایش سن انواع پیش داوری ها باعث نابودی ارتباطاتی می شود که برای یک زندگی موفق کاملا الزامی خواهد بود. به همین خاطر تنها افراد را از نظر انسان بودن نگریسته و هیچ قضاوتی را نداشته باشید. بدون شک هر فردی که با شما رفتار خوبی دارد، دوست شما خواهد بود.

در نهایت توجه داشته باشید که تمامی این موارد، تنها گزینه هایی محسوب می شود که من پس از تولد نخستین فرزند خود متوجه آنها شدم. بدون شک شما نیز می توانید بسیاری از موارد دیگر را بیابید.

منبع : success
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/nxmGqMYX
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
استعلام قیمت های روز
آخرین مطالب
پیشنهاد سردبیر
بهترین کتاب های تاریخ حوزه تبلیغات
هوش مصنوعی، خانه دلخواه شما را پیدا می کند
چگونه در اینستاگرام تیک آبی دریافت کنیم؟
چگونه ایمنی محل کار را ارتقا دهیم؟
راهکارهای رشد کسب و کار در سال 2021
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه