سه شنبه, ۲۷ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۱ / Tue, 17 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

7 گناه کبیره در لینکدین

2 سال پیش ( 1398/10/15 )
پدیدآورنده : استفان کی   پدیدآورنده : امیر آل علی  

لینکدین را باید متفاوت ترین شبکه اجتماعی جهان دانست. درواقع این امر که یک شبکه اختصاصی برای تجارت و کسب و کار وجود داشته باشد، به اندازه کافی جذابیت بالایی را به همراه خواهد داشت. اگرچه انتقادها نسبت به این شبکه کمی بالا است و بدون شک در بهترین وضعیت ممکن قرار ندارد، با این حال نکته ای که نمی توان چشم خود را از آن پوشاند، آمارها در رابطه با میزان رشد این شبکه است. همین امر نیز باعث شده است تا خصوصا برندهای مختلف، حضور در آن را یک الزام حیاتی تلقی کنند. با این حال با توجه به این امر که لینکدین با تمامی شبکه های اجتماعی تفاوت دارد، انجام بسیاری از کارها به معنای نابودی وجهه شما خواهد بود. به همین خاطر آگاهی نسبت به آنها می تواند تاثیر بسزایی را در فعالیت شما داشته باشد. در همین راستا به بررسی هفت اقدامی که به علت فاجعه بودن تاثیرات آنها هم‎رده گناهان کبیره قرار گرفته شده است، خواهیم پرداخت.

اشتباهات در لینکدین

1-انتشار اسپم

اشتباه بزرگ تقریبا تمامی افراد این است که تصور نادرستی را نسبت به اسپم ها دارند. این امر در حالی است که ارسال یک پیام مشابه برای تعداد زیادی از افراد نیز در این دسته قرار می-گیرد. درواقع این موضوع تنها در لینکدین به عنوان یک اقدام کاملا مضر تلقی نمی شود، با این حال هنگامی که در شبکه حرفه ای‎ها حضور دارید اهمیت این موضوع افزایشی چشمگیر را پیدا خواهد کرد. در عوض این امر که قبل از تلاش برای تبلیغ خود، ارتباط لازم را شکل دهید، بدون شک باعث خواهد شد تا پیام شما دقیقا به زبانی باشد که شانس تحت تاثیر قرار دادن را افزایش خواهد داد. اگرچه ممکن است تصور کنید که این امر بیش از حد زمانبر خواهد بود، با این حال با نگاهی واقع‎بینانه متوجه این امر خواهید شد که با این سیاست حتی مشتریان بیشتری را نیز به دست خواهید آورد. به همین خاطر همواره گسترده بودن محدوده عملکردی، به معنای افزایش دستاوردها نخواهد بود. فراموش نکنید که اگر هر فرد و برندی بخواهد اسپم‎سازی داشته باشد، فعالیت در هر شبکه ای برای کاربران کاملا سخت خواهد شد. به همین خاطر هیچ‎گاه نباید با اقداماتی که تنها ناراحتی افراد را به همراه خواهد داشت، وجهه خود و یا برندی که در اختیار دارید را نابود سازید. در نهایت اگر ارتباط به شیوه درست شکل گرفته باشد، بدون شک این افراد به ظاهر کم، خود به تبلیغ‎کنندگان شما تبدیل خواهد شد که این امر مزیتی فوق‎العاده محسوب می شود.

مطلب مرتبط: اشتباهات رایج کاربران در لینکدین

2-عدم کنترل انتظارات

برخی از افراد به قدری غرق در شبکه های اجتماعی می شوند که عملا بر روی باقی بخش های مهم زندگی آنها تاثیر بسیار بدی را به همراه دارد. به همین خاطر همواره لازم است تا به دنبال راهکارهایی برای کاهش زمان باشید. برای مثال به جای تایپ کردن توضیحات می توانید لینک سایتی را که حاوی اطلاعات مفید مورد نیاز کاربران است، برای آنها ارسال کنید. این امر باعث خواهد شد تا انتظارات از شما در حدی که می-خواهید باقی بماند. همچنین ضروری است تا از تحت فشار قرار دادن افراد خودداری کنید. برای مثال ممکن است سوالی را از مدیر یک شرکت داشته باشید، با این حال شما نمی توانید شرایط فعلی او را حدس بزنید. به همین خاطر انتظار پاسخ در لحظه، تنها موقعیت های شما را از بین خواهد برد. به صورت خلاصه اگر در رابطه با رفتار خود در این شبکه الگوی خاصی را نداشته باشید، حتی کسب نتایج خوب نیز به معنای موفقیت نخواهد بود. به همین خاطر از همان ابتدا زمانی مشخص و شیوه ای منحصر به فرد را برای خود تعیین کنید.

3-صحبت بیش از حد در رابطه با خود

لینکدین یک شبکه حرفه ای محسوب می شود و کاربران آن نیز افرادی نیستند که برای تفریح صفحه ای را ایجاد کرده باشند. به همین خاطر نیز شما باید رفتاری کاملا حرفه ای را داشته باشید. برای مثال این امر که در رابطه با خود صحبت کنید، یکی از اشتباهات رایج محسوب می شود. با این حال رفتار حرفه ای این است که روزمه خود را در اختیار افراد قرار داده و حتی به نکات منفی خود اشاره کنید. این امر به معنای صداقت کافی شما بوده و هر فردی را تحت تاثیر قرار می دهد. در نهایت توجه داشته باشید که هیچ الزامی وجود ندارد که در همان مکالمه اول در تلاش برای ایجاد رابطه موردنظر خود باشید. درواقع نباید فراموش کنید که بهترین و مستحکم ترین روابط تجاری، با گذشت زمان شکل خواهد گرفت. بدون شک بیش از حد مشتاق نشان دادن خود نیز تصوراتی نادرستی را در ذهن مخاطب به همراه خواهد داشت.

مطلب مرتبط: چگونه به شیوه مؤثر از لینکدین بهره بگیریم؟

4-متوصل شدن به سیاست انتقاد برای مطرح کردن خود

یکی از رفتارهای رایج این است که صاحبان صفحات گوناگون، به افراد و یا برندهایی حمله کرده و تنها در تلاش هستند تا با این اقدام، خود رابه عنوان فرد شایسته به نمایش بگذارند. این امر در حالی است که انتقاد تنها زمانی درست خواهد بود که دو اصل انصاف و عدم ابزار قرار دادن آن رعایت شود. برای مثال هیچ‎گاه افراد به انتقادهای سامسونگ از اپل توجهی نمی کنند. علت این امر ریشه در این امر دارد که آنها می-خواهند از این طریق توانایی های برند خود را به نمایش بگذارند. درواقع لینکدین مکانی برای رقابت ناسالم محسوب نشده و هر فرد تنها باید بر روی برندسازی خود توجه داشته باشد. در این رابطه فراموش نکنید که شما برای مطالب خود می-توانید از مثال هایی استفاده کنید که به دور از هیچ گونه توهین باشد. با این حال اگر مطلب شما صرفا برای انتقاد همراه با ذکر نام فرد و یا برندی باشد، بدون شک شما سطح خود را به پایین-ترین سطح ممکن رسانده اید. در نهایت فراموش نکنید که افراد براساس عملکردی که دارید، نسبت به شخصیت شما قضاوت خواهند کرد. به همین خاطر نیز نباید شانس موفقیت حداکثری را نابود سازید. درواقع لینکدین شبکه ای برای نمایش هر -آن چیزی که تصور می کنید درست است، محسوب نمی-شود.

5-نیازمند جلوه کردن

شما باید همواره کلاس کار خود را حفظ کنید. درواقع تفاوتی ندارد که در حال حاضر در چه شرایطی به سر می برید، بدون شک این امر که بیش از حد خود را مشتاق و عجول نشان دهید، باعث خواهد شد تا افراد به صورت غیرارادی نسبت به شما حسی بد را پیدا کنند. به همین خاطر هیچ‎گاه در لحظه به پیام افراد پاسخ نداده و از اصرار کردن خودداری کنید. همچنین فراموش نکنید که اگر پیام شما پس از 24 ساعت بدون پاسخ باقی مانده است، نباید اقدام به ارسال پیام هایی دیگر کنید. این موضوع اگرچه به نظر بسیار ساده به نظر می رسد، با این حال فراموش نکنید که شما به عنوان یک فرد فعال در یکی از حوزه های کاری، باید در ابتدا برای خود بیشتر ارزش قائل شوید تا سایرین نیز چنین رفتاری را داشته باشند. در نهایت فراموش نکنید که بهتر است تا خود را با بهبود کیفیت مطالب و مواردی از این قبیل مشغول نگه دارید، در غیر این صورت همواره احتمال دارد که به اقدامات غیرحرفه ای تمایل پیدا کنید.

6-بیش از حد شخصی بودن

صفحه شما در لینکدین ابدا به مانند اینستاگرام نیست که در آن خودتان را در مرکز همه چیز قرار دهید. درواقع شما باید مطالبی را منتشر کنید که ارزش بالایی را برای مطالعه به همراه خواهد داشت. در این رابطه نه‎تنها تولید محتوا، بلکه ترجمه نیز می تواند گزینه بسیار مطلوبی باشد. این امر در حالی است که هنوز هم مشاهده می شود که افراد تصاویری از اقدامات روزانه خود و یا فعالیت هایی که در سفرهای مختلف انجام داده اند را به اشتراک می گذارند. بدون شک این امر صفحه شما را به چیزی شبیه به فاجعه تبدیل خواهد کرد. به همین خاطر نیز همواره باید چارچوبی مشخص را داشته باشید. درواقع برای ارسال مطالب شخصی شبکه های دیگری وجود دارد. با توجه به این امر که شما در محل کار با هر لباسی حاضر نشده و در رابطه با موضوعات شخصی خود با افرادی نظیر مدیر شرکت صحبت نمی کنید، در لینکدین نیز باید یکسری موارد را به خوبی رعایت کنید. این امر در رابطه با مسائلی نظیر اظهارنظرهای سیاسی و دینی نیز کاملا صادق است.

مطلب مرتبط: استفاده بهتر از لینکدین با رفع 19 اشتباه رایج

7-املای ضعیف

ممکن است بیش از حد خنده‎دار به نظر برسد، با این حال با یک سرچ ساده متوجه این امر خواهید شد که میزان اشتباهات املایی افراد در همین شبکه لینکدین، چه اندازه بالا است. در این رابطه ممکن است تصور کنید که همه آنها به خاطر اشتباهات تایپی است، با این حال جالب است بدانید که این موضوع تنها بخش کوچکی از مسئله را شکل می‎دهد. درواقع مشکل بزرگ افراد این است که از دستور زبان به خوبی استفاده نمی کنند. به همین خاطر شاید پیش‎شرط حضور در شبکه لینکدین را اطمینان در رابطه با دانش زبانی کافی دانست. این موضوع خصوصا برای افرادی که خواهان فعالیت دو زبانه هستند، کاملا ضروری خواهد بود. همواره این جمله را به خاطر داشته باشید که افراد نه‎تنها از نوع مطالب شما بلکه از نحوه تایپ نیز قضاوت هایی را خواهند داشت. به همین خاطر نباید جلوه ای بد را داشته باشید. خوشبختانه برای این موضوع یکسری دوره های آنلاین نیز وجود دارد که می تواند تقریبا تمامی مشکلات شما در این رابطه را برطرف کند. با این حال به هر میزان که مطالب سایر افراد را بیشتر مطالعه کرده باشید، مهارت نوشتاری نیز بهبود پیدا خواهد کرد. در آخر فراموش نکنید که مطالعه مجدد متن، ابدا معنای بدی نداشته و نباید به علت برخی تصورات غلط، از انجام آن خودداری کنید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/NO4fwDxT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه