چهارشنبه, ۵ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Wed, 27 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

به گزارش سی ان ان. در روز شنبه، دونالد ترامپ با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ملاقات داشته است و بیانیه ها را در موزه اورشلیم تحویل داده است. همچنین روز سه شنبه، رئیس جمهور آمریکا طی سخنرانی اش از پایان یافتن دیدارش از اسرائیل و کرانه های غربی خبر داد و اظهار داشت که معتقد است رهبران اسرائیل و فلسطین آماده برای صلح هستند.

در ادامه نیز افزود:«فلسطینی ها آماده برای رسیدن به صلح هستند. می دانم این موضوع را قبلا نیز شنیده اید، اما باید بگویم این مسئله ای است که من انجام دادم و آنها را آماده برای دریافت صلح دیدم و با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که او نیز بیان می کند برای رسیدن به صلح آماده است نیز ملاقات کردم.» بنیامین نتانیاهو نیز خواستار صلح است.

به دنبال جلسات در روز دوشنبه و سه شنبه، ترامپ در سخنرانی اش در موزه اسرائیل این سخنان را خطاب به بنیامین نتانیاهو و محمود عباس بیان کرد. هدف این معامله بزرگ، صلح در منطقه خاورمیانه است.

 ترامپ با دیدگاهی خوشبینانه درمورد مسئله صلح در خاورمیانه در روز های اخیر سخنرانی کرده است و بر این مسئله اصرار دارد که کشورهای عربی را به اسرائیل نزدیک تر و شرایط مطلوب تری را برای صلح ایجاد کند. درحالی که ترامپ در اوایل این ماه اظهار کرد که مبادله صلح بین کشور ها آنقدر هم که ملت فکر می کنند دشوار نیست.

با این حال نظر خود را در روز سه شنبه این چنین بیان کرد:« هر چند ایجاد صلح آسان نیست و همگی به این موضوع واقف هستیم که هر دو طرف با تصمیم گیری های دشواری روبه رو هستند، اما با عزم و سازش و اعتقاد به اینکه صلح امکان پذیر است. اسرائیل و فلسطین می توانند در مورد صلح معامله داشته باشند.»

در اظهارات جداگانه در روز سه شنبه هم نتانیاهو و هم محمود عباس با اشاره به ابتکار عمل ترامپ برای تسهیل احیای مذاکرات صلح، هر چند هر دو طرف انگشت اتهام خود را در توصیف موانع صلح به سوی یکدیگر گرفته بودند، اما معتقد ند که زمان صلح فرا رسیده است.

همچنین نتانیاهو بیان کرد من معتقدم با همکاری ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یک صلح جهانی بین اسرائیل و همسایگان عربش همچنین فلسطین می تواند ایجاد شود.

منبع : CNN.com
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Hh5x7gJD
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه