دوشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Mon, 26 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

همه گیری کرونا تاثیر به شدت منفی بر روی وضعیت کسب و کارها داشته است. بسیاری از برندها در شرایط کنونی هنوز هم از مشکلات کرونایی رنج می برند. با این حساب تلاش برای بازگرداندن کسب و کار به دوران اوج اش امر مهمی برای هر کارآفرینی محسوب می شود. بسیاری از برندها برای بهبود شرایط‏شان به دنبال هر ایده ای هستند. نکته مهم در این میان تلاش برای استفاده از یک ایده مطمئن و امتحان پس داده است. 

هدف اصلی در مقاله کنونی بررسی چهار عادت ساده و کاربردی برای بازگرداندن کسب و کار شما به دوران اوج است. این امر با توجه به شرایط کرونایی کنونی امر بسیار مهمی محسوب می شود. براساس گزارش انجمن روانشناسی آمریکا، پس از آغاز بحران کرونا اغلب مردم درگیر استرس فراوان هستند. این امر در میان کارآفرینان افزایش چشمگیری داشته است. با این حساب تلاش برای کنترل نگرانی ها در حوزه کسب و کار اهمیت بسیار زیادی دارد. ما در ادامه برخی از نکات اصلی در این رابطه را در قالب عادت های ساده مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

بازگشت کسب و کار به دوران اوج با 4 عادت کاربردی

استفاده از قانون یک کار 

اگر شما در تلاش برای بازسازی کسب و کارتان هستید، باید همیشه نسبت به استفاده از قانون یک کار توجه نشان دهید. این قانون بر تمرکز بر روی یک کار در هر روز یا بازه زمانی دیگری تاکید دارد. شما با این کار امکان پیگیری یک کار مهم به ساده‏ ترین شکل ممکن را خواهید داشت. اغلب اوقات کارآفرینان به دلیل درگیر ساختن خودشان با کارهای بسیار متنوع شانس تاثیرگذاری مناسب بر روی هر پروژه را از دست می دهند.

مطلب مرتبط: درس هایی از گوگل برای توسعه کسب و کار

با توجه به آنچه گفتیم، استفاده از قانون یک کار در هر زمان مشخص نظم خاصی به کسب و کارتان می دهد. این امر مانع بروز مشکلات جدی در زمینه کسب و کار خواهد شد بنابراین شما باید همیشه از این قانون در هر شرایطی استفاده نمایید تا کارهای برندتان بسیار سریع تر از هر زمان دیگری پیش برود. 

تبدیل تهدید به فرصت

اگر شما مدت زمان زیادی برای فرا رسیدن موقعیت مناسب به منظور بازسازی کسب و کارتان صبر کرده اید، شاید بهتر باشد دیگر بیشتر از این ماجرا را طولانی نکنید. بسیاری از برندها برای بهبود وضعیت شان به طور مداوم منتظر فرصت هستند. اگر شما در این میان خودتان دست به کار نشوید، هرگز فرصت مناسب پدید نمی آید. شاید برخی از کارآفرینان با مشکلاتی در زندگی شخصی شان نیز دست و پنجه نرم کنند، اما بدون تلاش برای بازسازی برند هیچ وقت زمان مناسب پدید نمی آید.

شما در عرصه کسب و کار با تهدیدهای زیادی به دلیل بحران کرونا مواجه هستید، اما نکته مهم تلاش برای تبدیل کردن چنین تهدیدهایی به فرصتی طلایی برای برندتان است. اگر همین حالا و پیش از رقبای تان برای بهبود وضعیت برند خود اقدام کنید، یکی از تهدیدات اساسی در زمینه کسب و کار یعنی شکست را بدل به پلی برای پیروزی کرده اید. 

پرداختن به علت به جای معلول

مشکلات کسب و کار شما باید به طور ریشه ای حل و فصل شود. اگر شما عادت به حل معلول ها یا پاک کردن صورت مسئله دارید، باید همین حالا شیوه کاری تان را تغییر دهید در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و بهبود شرایط کسب و کارتان نخواهید داشت. 

پیدا کردن ریشه مشکلات در عرصه کسب و کار شاید همیشه کار ساده ‏ای نباشد بنابراین شما نیاز به کمک افراد متخصص در این حوزه دارید. متاسفانه برخی از کارآفرینان کمک گرفتن از دیگران در زمینه کسب و کار را همیشه نوعی نقطه ضعف قلمداد می کنند. شما باید به بهترین شکل ممکن عادت کمک گرفتن از دیگران در دنیای کسب و کار را در خودتان تقویت کنید. 

مطلب مرتبط: کارایی و بهره وری بیشتر در کسب و کار با برنامه 18 دقیقه ای

برنامه ریزی برای 90 دقیقه ابتدایی و پایانی روز

اگر شما روزتان را با برنامه ای مشخص شروع کنید، احساس بسیار بهتری خواهید داشت. منظور ما در این بخش شروع کردن روز با امور مربوط به کسب و کار نیست، بلکه ابتدا و انتهای روز باید در اختیار خودتان باشد. این امر به فعالیت های شما نظم و نشاط خاصی خواهد داد بنابراین همیشه ابتدا و انتهای روز به مدت 90 دقیقه باید برای خودتان باشد. این امر روحیه شما برای کار بهتر را تحت تاثیر مثبت قرار می دهد. 

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/AuKeIqLD
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه