یکشنبه, ۵ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Sun, 26 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

آیا شما تا به حال روزتان را با برنامه ای از پیش تعیین شده شروع کرده اید؟ به احتمال زیاد اغلب مردم برنامه های زیادی برای روزهای کاری شان دارند، اما کمتر کسی برنامه اش را درست و دقیق اجرا می کند. دلیل این عدم تهیه درست برنامه ها و نگاه بیش از اندازه رویایی افراد به این حوزه است. 

اگر شما در حوزه کسب و کار برنامه ای دقیق برای کسب و کارتان نداشته باشید، خیلی زود شکست خواهید خورد بنابراین هرچه زودتر باید برنامه ای مناسب و تاثیرگذار تهیه کنید. ما در این مقاله به شما برای تهیه یک برنامه 18 دقیقه ای به منظور افزایش کارایی و بهره وری در کسب و کار کمک خواهیم کرد بنابراین اگر در این زمینه مشکل دارید، مقاله کنونی مخصوص شماست. 

کارایی و بهره وری بیشتر در کسب و کار با برنامه 18 دقیقه ای

گام نخست: برنامه ریزی اصولی (5 دقیقه)

پیش از شروع روز کاری باید ابتدا چند دقیقه به خودتان فرصت دهید. این امر برای یادداشت دقیق کارهای روزانه و همچنین ایده های تان برای استفاده از زمان های مرده است. شاید این امر خیلی ساده به نظر برسد، اما همین کار ساده به شما برای ایجاد نظم در روزتان کمک خواهد کرد بنابراین همیشه پیش از شروع روزتان اندکی فرصت به خودتان دهید. 

مطلب مرتبط: 3 قانون که با رعایت آن بهره وری روزانه تان چند برابر می شود

بسیاری از کارآفرینان به محض اینکه از خواب بیدار می شوند، به دنبال کارهای مختلف هستند. نکته مهم اینکه در این میان اغلب افراد بدون هرگونه برنامه قبلی شروع به کار می کنند. این امر مشکلات بسیار زیادی برای آنها به همراه خواهد داشت. 

اگر شما هم روزتان را خیلی سریع شروع می کنید، به احتمال زیاد مشکلات زیادی برای دستیابی به برنامه موردانتظارتان خواهید داشت. این امر یکی از مشکلات اساسی در زمینه کسب و کار محسوب می شود. تنها راهکار مناسب در این میان نیز ایجاد اندکی فرصت برای خودتان است. در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی وضعیت کسب و کارتان نخواهید داشت. 

اصلاح برنامه در میانه روز (5 دقیقه)

دنیای کسب و کار ماهیت پیش بینی ناپذیری دارد بنابراین اگر برنامه ای که در ابتدای روز طراحی کرده اید، به خوبی پیش نرفت، نباید ناامید شوید. بهترین کار در این میان تلاش برای برنامه ریزی مجدد در زمینه کسب و کار است. این امر به شما فرصت بسیار مناسبی جهت بازیابی تمرکز و همچنین اصلاح برنامه براساس رویدادهای غیرمنتظره می دهد. 

کارآفرینان بزرگ همیشه نسبت به ماهیت پیش بینی ناپذیر عرصه کسب و کار آگاهی دارند. درست به همین خاطر برای میانه روزشان برنامه ای مخصوص دارند. این برنامه به آنها برای اصلاح هرچه سریع تر برنامه کاری شان کمک می کند. هرچه توانایی شما برای اصلاح برنامه کاری تان در میانه روز بهتر باشد، موفقیت بیشتری برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان خواهید داشت. این امر باید در تمام مراحل فعالیت کاری مدنظر شما قرار گیرد. 

ارزیابی نهایی برنامه روزانه (8 دقیقه)

هر کارآفرینی در پایان روز بسیار خسته خواهد بود. به هر حال شما روز سختی را پست سر گذاشته اید. اگر در این میان برنامه کاری تان تا حدود زیادی محقق شده باشد، امیدواری زیادی برای روز بعد خواهید داشت. در غیر این صورت تمام انگیزه تان از بین می رود. 

بسیاری از کارآفرینان برای انتهای روزشان هیچ برنامه ای ندارند. یک ایده مناسب در این میان تلاش برای ارزیابی دوباره تمام رویدادهای کل روز است. مهمترین بخش در این میان ارزیابی میزان موفقیت تان در دسترسی به نتایج برنامه تان است. این امر اهمیت بسیار زیادی برای کارآفرینان به طور عمومی دارد بنابراین اگر شما انتهای روزتان را بدون هرگونه کاری پشت سر می-گذارید ، باید همینجا عادت تان را تغییر دهید. 

مطلب مرتبط: 5 روش علمی ساده برای ارتقای کارایی

ارزیابی میزان موفقیت در اجرای برنامه روزانه به شما برای بهبود عملکردتان در روزهای بعدی کمک می کند بنابراین هیچ مشکلی پیش روی شما برای افزایش میزان بهره وری و کارایی تان در عرصه کسب و کار نخواهد بود. 

برنامه مورد بحث ما در این مقاله بسیار کوتاه و ساده بود. همیشه برنامه های ساده و کوتاه تاثیرگذاری بهینه ای دارد. دلیل این امر سادگی اجرای آنهاست. پس هرگونه ایده ای برای اجرای برنامه های پیچیده را کنار بگذارید. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/69s9gcEu
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه