یکشنبه, ۶ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 27 Nov(11) 2022 /
           
فرصت امروز

شما برای اینکه تاثیر احساسات بر روی موفقیت در عرصه های مختلف را درک کنید، نیازی به داشتن مدرک تحصیلی در حوزه روانشناسی ندارید. کارآفرینان برای اینکه در کسب و کارشان موفق باشند، باید به خوبی توانایی مدیریت احساسات و از همه مهمتر استرس شان را داشته باشند. انسان ها در زندگی روزمره با نگرانی ها و استرس های بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند. درست به همین خاطر مدیریت و غلبه بر استرس امر بسیار مهمی محسوب می شود. 

خبر خوش برای کارآفرینان امکان مدیریت ساده استرس های مختلف شان است. اغلب مردم توانایی های بسیار بیشتری برای مدیریت نگرانی های شان، در مقایسه با آنچه فکر می کنند، دارند. اگر شما هم در حوزه کسب و کار با استرس های بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنید، نکات مورد بحث در این مقاله به درد شما خواهد خورد. در ادامه برخی از راهکارهای ساده و کاربردی برای مدیریت استرس و دستیابی هرچه بهتر به موفقیت در حوزه کسب و کار را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

به خودتان استراحت بدهید

چه چیزی شما را در طول شب بیدار نگه می دارد؟ شاید نگرانی درباره وضعیت کسب و کار، میزان پس انداز و همینطور سرمایه گذاری کوچکی که در حوزه غیرتخصصی تان انجام داده اید، موضوع اصلی نگرانی های تان باشد. این امر برای بسیاری از افراد کاملا طبیعی است. با این حال استرس بیش از اندازه دردی را از شما دوا نخواهد کرد. 

مطلب مرتبط: چگونه استرس کارمندان تازه کار را کاهش دهیم

اما کود، کارشناس حوزه کسب و کار، بهترین راهکار برای رهایی از دردسر استرس های مداوم را استراحت دادن به خود می داند. این امر شامل رها کردن برخی از دغدغه های روزمره که اهمیت چندانی ندارد است. اگر وضعیت استرس شما بسیار وخیم باشد، گاهی اوقات حتی خط کشیدن دور کارهای مهم و تاثیرگذار نیز ایده بدی نخواهد بود. به عنوان مثال، شما می توانید سرمایه گذاری های کوچک در حوزه های مختلف را برای مدت زمانی کوتاه متوقف کنید. این امر به شما برای غلبه بر نگرانی های تان کمک خواهد کرد. 

بدون تردید هر فردی در طول زندگی اش به استراحت نیاز دارد. درست به همین خاطر شما باید گاهی اوقات از حجم کاری تان کم کرده و به فکر استراحت باشید، در غیر این صورت فشار و استرس های مداوم خیلی زود شما را با مشکلات اساسی رو به رو کرده و توانایی تان در حوزه کسب و کار را کاهش می دهد. 

جلوتر از منبع استرس تان باشید

اگر شما در محل کارتان استرس و نگرانی زیادی نداشته باشید، انجام دادن وظایف به بهترین شکل ممکن بدل به امری ساده می شود. یکی از مشکلات همیشگی افراد در محل کارشان وجود منابع متعدد برای استرس است. توصیه ما در این بخش تلاش برای جلوتر بودن از منابع استرس است. معنای این امر تلاش برای حل و فصل مشکل موردنظر و دنبال کردن فرآیند کسب و کار بدون دغدغه های جانبی است. 

امروزه بسیاری از کارمندان در محل کار با مدیران شان مشکل دارند. این امر شاید در نگاه نخست کاملا طبیعی به نظر برسد، اما روند فعالیت عالی شما را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. درست به همین خاطر هر دو طرف مسئله در چنین مشکلاتی باید به فکر تعامل با هم برای حل آن باشند. فقط در این صورت امکان ادامه فعالیت شرکت به طور مناسب وجود خواهد داشت. 

اگر شما به عنوان مدیر یک شرکت فعالیت دارید، باید همیشه یک گام جلوتر از استرس های تان باشید. چنین امری به طور معمول با برنامه ریزی مناسب امکان پذیر خواهد شد. 

مطلب مرتبط: 8 گام برای کاهش استرس در محیط کار

هدف تان را بشناسید

کارآفرینانی که هدف مشخصی برای خودشان دارند، اغلب اوقات خیلی راحت تر از دیگران با استرس های شان مقابله می کنند. بنابراین اگر شما به دنبال مدیریت استرس در محل کار هستید، باید به هدف اصلی تان فکر کنید. این هدف می تواند شما را برای غلبه بر سخت‎ترین استرس ها هم کمک کند. بنابراین همیشه این تکنیک را پیش خودتان مرور کرده و هدف تان را به یاد بیاورید. 

بدون تردید فعالیت کاری هرگز خالی از استرس و نگرانی نخواهد بود. با این حال شما امکان کاهش استرس ها تا حد ممکن را دارید. توصیه های مورد بحث در این مقاله به شما برای تحقق چنین هدفی کمک خواهد کرد. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ojlaRBOY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه