دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۱ / Mon, 16 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

شروع به کار در موقعیت شغلی تازه برای بسیاری از افراد جذابیت بسیار زیادی دارد. این امر می تواند برای شما مزایای بسیار زیادی به همراه داشته و فرصت های بی نهایت ماندگاری پیش روی تان قرار دهد. بسیاری از افراد وقتی به یک شغل تازه فکر می کنند، همیشه با ترس و اندکی وحشت از آن یاد خواهند کرد. این امر به دلیل عدم آشنایی درست با شرایط کار مورد نظر و همچنین سختی های مربوط به ترک شغل سابق است. نکته مهم در این میان ضرورت سازگاری با تغییرات در بازه های زمانی طولانی است. شما همیشه امکان استفاده از موقعیت های شغلی سابق تان را ندارید. گاهی اوقات شرکت هایی که شما برای شان کار می کنید، در یک تحول اساسی بازار به طور کامل ورشکسته می شوند. درست به همین دلیل شما باید همیشه انگیزه کافی برای شروع به کار در یک عرصه تازه را داشته باشید. این امر می تواند برای شما جذابیت های بسیار زیادی به همراه داشته و توانایی تان در این میان برای افزایش مهارت های کاری افزایش دهد. 

هدف اصلی در این مقاله مرور برخی از مهمترین نکات در راستای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در دنیای کسب و کار است. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و تجربه شروع کارتان در یک شرکت را خیلی زود همراه با موفقیت سازد. اگر شما هم به تازگی قصد شروع به کار در یک موقعیت شغلی جدید را دارید، نکات مورد بحث در این مقاله به شما برای تاثیرگذاری بر روی همکاران، مشتریان و البته مدیران کمک خواهد کرد. 

شروع شغل تازه با توصیه های کاربردی

آشنایی با شرایط و امکانات آنلاین برند

امروزه استفاده از امکانات آنلاین برای فعالیت کاری امری بسیار ضروری محسوب می شود. بسیاری از افراد برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور مداوم در تلاش برای بهره گیری از امکانات آنلاین هستند. این امر می تواند برای شما تاثیرگذاری بسیار زیادی به همراه داشته و توانایی تان در این میان را نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد. این امر به طور مشخص یادگار دوران کرونا برای دنیای کسب و کار است. بنابراین اگر شما هنوز با ابزارهای آنلاین برای انجام کارهای تان آشمایی لازم را ندارید، باید تجدیدنظر اساسی در زمینه نحوه فعالیت تان صورت دهید، در غیر این صورت به طور مداوم با مشکلاتی اساسی برای ساماندهی وضعیت کاری تان رو به رو خواهید شد. این امر می تواند برای شما جذابیت بالایی به همراه داشته و توانایی تان در این میان را به طور قابل ملاحظه ای تغییر دهد. 

مطلب مرتبط: توصیه هایی برای شروع کسب و کار تازه در خارج از کشور

بدون تردید بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف مایل به استفاده از شیوه های مختلف هستند. این امر می تواند وضعیت برندها را به طور قابل ملاحظه ای تغییر داده و به صرفه جویی در هزینه ها نیز کمک کند. اگر شما در این میان توانایی کار با ابزارهای آنلاین را داشته باشید، وضعیت تان در بازار به طور چشمگیری بهبود پیدا می کند. این امر از نقطه نظر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اهمیت ویژه ای داشته و امکان دریافت پیشنهادهای همکاری از سوی شما را بی نهایت افزایش خواهد داد. 

امتحان کردن مسیر رفت و آمد

هیچ کارمندی دوست ندارد در روزهای ابتدایی شروع به کار در شرکتی جدید به طور مداوم دیر به سر کار برسد. این امر می تواند برای شما محدودیت های بسیار زیادی به همراه داشته و توانایی تان را نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهد. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در دنیای کسب و کار هستید و دوست ندارید همکاران تان پیش داوری های نامناسب در مورد شما داشته باشند، باید همیشه سر موقع در محل کار حاضر شوید. 

بدون تردید حضور به موقع در محل کار برای کسانی که سال هاست در یک شرکت فعالیت دارند، امر ساده ای محسوب می شود. با این حال در مورد برخی از کارمندان تازه کار چنین امری همواره همراه با مشکل خواهد بود. درست به همین دلیل شما باید به طور مداوم توانایی تان برای حضور به موقع در محل کار را ارتقا دهید. 

توصیه ما برای حضور به موقع در محل کار امتحان کردن مسیرهای مختلف است. این امر در مدت زمانی کوتاه به شما بهترین مسیر را نشان داده و امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به همراه خواهد داشت. یادتان باشد در دنیای کسب و کار امروز بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان شرایط بسیار دشواری دارند. در این بین کمتر مدیری حوصله تعامل با کارمندان همیشه دارای تاخیر را خواهد داشت. بنابراین اگر شما مشکل زیادی در این راستا دارید، می توانید به ساده ترین شکل ممکن اقدام به طرح سوالاتی از همکاران تان درباره بهترین مسیر دسترسی به شرکت نمایید. این امر به شما فرصت بسیار خوبی برای شروع به کار در موقعیت فعلی تان خواهد داد. با این حساب دیگر مشکلی از نظر سطح دسترسی به محل کار درست در زمان مناسب پیش روی شما نخواهد بود. 

انتخاب هوشمندانه لباس

شما قرار نیست در تمام ساعت های اداری با یک لباس بی نهایت رسمی و سخت روزتان را سر کنید. این امر می تواند برای شما تجربه ای بی نهایت دردناک بوده و حتی میزان کیفیت کاری تان را نیز به شدت کاهش دهد. درست به همین خاطر بسیاری از کارآفرینان برای فعالیت بهتر در محیط کاری به دنبال استفاده از لباس های راحتی و سبک هستند. این امر می تواند به شما برای فعالیت کاری کمک کرده و موقعیت تان در بازار را به طور قابل ملاحظه ای بهبود بخشد. در این صورت شما دیگر مشکلی از راحتی برای ادامه کار در شرکت نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: مهارت های ضروری شروع کسب و کار

یادتان باشد شما برای فعالیت کاری مناسب باید به طور مداوم در تلاش برای همکاری با مشتریان به طور حرفه ای باشید. این امر ضرورت استفاده از لباس های اساندارد را بیشتر می کند. با این حساب انتخاب لباس باید از یکسو همراه با توجه به راحتی آن و از سوی دیگر ضرورت تلاش برای حفظ ظاهر حرفه ای و استاندارد باشد، در غیر این صورت شما توانایی لازم برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان به شیوه درست و حرفه ای را خیلی زود از دست خواهید داد. این امر می تواند بر روی کیفیت کلی عملکرد شما در بازار تاثیر منفی گذاشته و حتی خیلی زود باعث نارضایتی همکاران و مشتریان از شما شود. 

مرور وضعیت مدیران در شبکه های اجتماعی

امروزه همه مردم در شبکه های اجتماعی حضور دارند. این امر برای شما منبع بسیار خوبی به منظور آشنایی با سلیقه افراد در دنیای کسب و کار خواهد بود. امروز برندها برای آشنایی بهتر با مشتریان شان اقدام به گردآوری اطلاعات طبقه بندی شده درباره شان از شبکه های اجتماعی می کنند. شما به عنوان یک کارمند تازه کار در شرکت می توانید از همین شیوه برای تاثیرگذاری بر روی مدیران تان سود ببرید. کافی است در وهله نخست اقدام به پیدا کردن مخاطب هدف مناسب برای برندتان کرده و سطح تعامل با آنها را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهید. این امر در مورد مدیران یک شرکت شامل بررسی اکانت شان در شبکه های اجتماعی برای آشنایی با سلیقه و احتمالا نوع رفتارشان است. اگر مدیران شما به ورزشی خاص علاقه دارند یا اینکه برنامه ای به خصوص را دنبال می کنند، شما می توانید در قالب همان موضوعات با آنها تعاملی نزدیک داشته باشید. این امر شما را خیلی زود از یک فرد تازه وارد در شرکت بدل به کارمندی مورد اعتماد و هماهنگ با شرکت خواهد کرد. این امر می تواند برای شما جذابیت های بسیار زیادی به همراه داشته باشد. 

بدون تردید فعالیت به عنوان کارمند تازه وارد یک شرکت همراه با مشکلات بسیار زیادی خواهد بود. این امر در بسیاری از موقعیت ها به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و خیلی زود شما را با ساختار شرکت جدید هماهنگ می سازد. 

اهمیت 100 روز اول

وقتی کارمندان در یک شرکت شروع به کار می کنند، سه ماه نخست یا با اندکی ارفاق 100 روز اول اهمیت بسیار زیادی دارد. این مدت برای شما به مثابه زمانی طلایی برای سازگاری با شرایط تازه و همچنین نمایش مهارت و توانایی های تان است. اگر برخی از کارآفرینان در این زمان به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور حرفه ای باشند، بسیاری از کارمندان در همان ماه نخست فعالیت در یک شرکت به طور کامل نسبت به ادامه همکاری ناامید شده یا به خاطر شرایط به وجود آمده به راحتی قید آن را می زنند. اگر شما به دنبال تبدیل شدن به فردی حرفه ای در شرکت هستید، باید هر طور شده 100 روز اول کاری تان را به خوبی پشت سر بگذارید. 

امروزه کتاب های بسیار زیادی در بازار برای مطالعه پیرامون سازگاری با محیط کار تازه و شیوه های مختلف تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف وجود دارد. شما در این میان می توانید برای بهبود وضعیت تان به طور مداوم از این کتاب ها و منابع سود ببرید. در این صورت دیگر مانعی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نداشته و از همه مهمتر فعالیت تان در شرکت برای ماه های ابتدایی مناسب خواهد بود.

یادتان باشد در ابتدای مسیر کار در شرکتی تازه همیشه افراد با موانع یا چالش هایی رو به رو می شوند. هرچه باشد شما دیگر در شغل قبلی تان فعال نیستید. بنابراین باید انتظار اندکی پیچیدگی بیشتر در شرایط کاری تان را داشته باشید. در غیر این صورت شاید مشکلات تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور مداوم افزایش پیدا کند. این امر می تواند شما را در موقعیت خطرناکی قرار داده و حتی در نگاه دیگران بدل به فردی غیرحرفه ای در شرکت شوید. 

توجه به زبان بدن

زبان بدن برای نمایش میزان تسلط بر روی کار و همچنین توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اهمیت بسیار زیادی دارد. وقتی شما زبان بدن مناسبی داشته باشید، همه در شرکت نسبت به اعتماد به نفس تان هیجان زده خواهند شد. امروزه انتظار از کارمندان جدید انواع و اقسام اشتباهات و حتی دستپاچگی فراوان است. در این شرایط اگر شما از همان ابتدای کار خونسردی تان را حفظ کرده و از زبان بدن مناسب سود ببرید، وضعیت تان به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کند. 

استفاده از زبان بدن حرفه ای برای بسیاری از افراد به معنای شرکت در دوره های کامل است. البته شما در این میان زمان چندانی برای شرکت در این دوره ها ندارید. در عوض باید به خوبی خودتان را با اصول اولیه این مهارت آشنا کنید. مهمترین نکته در این میان استفاده از حالت های همراه با قدرت و اعتماد به نفس است. اگر قرار است در جمع همکاران سخنرانی کنید، باید کاملا قاطع و با لحنی استوار حرفه ای تان را منتقل نمایید. این امر شما را فردی جدی و دارای اعتماد به نفس بالا در میان همکاران نشان می دهد. از سوی دیگر وقتی قرار است در جمعی پشت میز نشسته و به حرفه ای دیگران گوش دهید، باید حالت بدن تان کاملا صاف و بدون خمیدگی باشد. در نهایت نیز ارتباط چشمی تان را به طور مداوم با مخاطب هدف حفظ کنید. این امر شما را به سوی تاثیرگذاری بهتر بر روی مخاطب هدف سوق خواهد داد. 

مطلب مرتبط: چطور کار مورد علاقه تان را پیدا کنید؟ نقشه گنج موفقیت در دنیای کسب و کار

آماده کردن متن معرفی خودتان

امروزه در بسیاری از شرکت ها افراد تازه وارد باید در جلسه ای ویژه خودشان را معرفی کنند. این امر نوعی عادت مرسوم برای کارآفرینان محسوب می شود. در برندهای بزرگ چنین مراسم هایی به افراد برای تاثیرگذاری بهتر بر روی مخاطب هدف کمک کرده و وضعیت کارمندان را نیز به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد بخشید. 

اغلب افراد برای شرکت در مراسم های کاری یک متن کوتاه برای معرفی خودشان یا ارائه مطلب مورد نظر خود آماده می کنند. این امر نقش مهمی در جایگاه افراد در ذهن دیگران دارد. اگر شما هم قرار است در یک محیط کاری برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اقدام به سخنرانی یا معرفی خودتان کنید، باید قبل از هر کاری اقدام به تهیه یک متن کوتاه نمایید. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس تان در این میان را تغییر دهد. 

بسیاری از افراد در سخنرانی اول شان در شرکتی که تازه به استخدامش درآمده اند، به طور مداوم مشکل خواهند داشت. این امر نه تنها چهره اولیه شما در میان همکاران تان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه امکان تاثیرگذاری اولیه بر روی آنها را نیز به طور کامل از بین خواهد برد. درست به همین دلیل شما باید نحوه فعالیت تان در این میان را به طور قابل ملاحظه ای تغییر دهید. این امر می تواند برای شما به شدت مناسب بوده و وضعیت تان را نیز به طور مداوم بهینه سازی نماید. 

شروع گفت و گوهای کوتاه با همکاران

وقتی شما به عنوان فردی تازه وارد در یک جمع قرار می گیرید، باید به مرور زمان خودتان را با آن شرایط عادت دهید. این امر می تواند برای بسیاری از افراد بی نهایت زمان بر بوده و شرایط شما را دشوار کند. بدون تردید بسیاری از افراد در راستای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شرایط دشواری را تجربه می کنند. اگر شما می خواهید در آینده تاثیرگذاری خوبی بر روی مشتریان داشته باشید، اول از همه باید وضعیت تان با همکاران خود را سامان دهید. 

بهبود روابط با همکاران همیشه امری سخت یا زمانبر نیست. شما می توانید بعد از چند روز در محل کار تازه تان اقدام به شروع گفت و گوهای کوتاه با انواع همکاران کنید. این امر به سرعت شما را در میان همکاران تان جا انداخته و توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی محیط کار را افزایش خواهد داد. 

یادتان باشد هرچه شما سریع تر با محیط کار هماهنگ شوید، شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی همکاران و تبدیل شدن به فردی محبوب در میان آنها افزایش پیدا می کند. این امر شما را از نقطه نظر تاثیرگذاری بر روی همکاران بدل به فردی حرفه ای می کند.

برنامه ریزی برای اهداف 30 روزه

بسیاری از شرکت ها دارای اهداف مشخص و دقیقی برای سال کاری هستند. در این میان شما به عنوان یک کارمند تازه وارد می توانید برنامه ریزی فرعی خودتان را هم داشته باشید. این امر برای مدت زمانی کوتاه تر مثل هفته یا ماه کاربرد دارد. اگر شما هم به طور مداوم در شغل تازه تان احساس سردرگمی یا ناآشنایی با روندهای کاری را می کنید، می توانید از این برنامه های 30 روزه برای انطباق پذیری بهتر با شرایط کار سود ببرید. یادتان باشد اهداف شما باید کاملا در دسترس و امکان پذیر باشد، در غیر این صورت شاید شما توانایی لازم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور کامل از دست بدهید. 

برخی از برندها بعد از اینکه کارمندان تازه را استخدام می کنند، به طور مداوم دنبال پیگیری روند کاری شان در ماه های نخست هستند. در این میان اگر شما کیفیت کاری خوبی نداشته باشید، شاید هرگز فرصتی برای ادامه کار در شرکت مورد نظر پیش روی تان قرار نگیرد. درست به همین خاطر برنامه ریزی ماهانه برای کارهای تان می تواند نظم و ترتیب مناسبی به کارهای تان بدهد. این امر در بسیاری از مواقع شما را از خطر کنار گذاشته شدن یا ناتوانی برای استفاده از موقعیت های ارتقای سازمانی نجات خواهد داد. درست به همین دلیل باید برای تاثیرگذاری بر روی مدیران شرکت وضعیت تان را با برنامه های دقیق به طور مداوم بهبود بخشید. 

مطلب مرتبط: جذب نیروی کار حرفه ای در بازار با تکنیک های طلایی

بدون تردید امروزه حضور در یک شرکت به عنوان فردی تازه وارد امری سخت و بی نهایت دشوار محسوب می شود. این امر می تواند برای بسیاری از افراد همراه با شکست و ترک شغل در کمترین زمان ممکن باشد. البته اگر در این میان از توصیه ها و تکنیک های مورد بحث در این مقاله استفاده کنید، مشکل چندانی پیش روی تان قرار نخواهد گرفت. 

منبع : blog.hubspot
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/WRkUWoYw
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه