سه شنبه, 30 بهمن 1397 - 12:45

آمازون در سال ۲۰۱۸ تقریبا هیچ مالیاتی پرداخت نکرده و به نظر می رسد این روند برای غول تجارت الکترونیک، عادی است.

به گزارش زومیت، مسئله مالیات یکی از مهم ترین نگرانی های کسب وکارها در سرتاسر جهان محسوب می شود. در قوانین کشورهای مختلف نیز شرایط و قوانین متعددی برای پرداخت مالیات وجود دارد که برخی اوقات، توسط افراد و کسب وکارها، اصطلاحا دور زده می شود. آمازون، یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان محسوب می شود که طبق اخبار و شایعات، احتمالا در سال های متمادی خود را از پرداخت مالیات معاف کرده است.

آمازون مالیات آمریکا

مؤسسه تحقیقات سیاست های اقتصادی و مالیاتی آمریکا ITEP در گزارش جدید خود، وضعیت مالیاتی آمازون را بررسی کرد. طبق آمار، شرکت مذکور، سال ۲۰۱۸ را با سود ۱۱.۲ میلیارد دلاری یعنی حدود دو برابر سال قبل میلادی به پایان رساند. درحالی که رقم پرداختی مالیات توسط آنها، صفر دلار گزارش می شود.

قانون رسمی ایالات متحده از سال ۲۰۱۸ در بحث مالیات، رقم ۲۱درصد را به عنوان وظیفه قانونی به کسب وکارها اعلام می کند. گزارش های رسمی منتشرشده از سوی آمازون نشان می دهد این شرکت در سال گذشته تخفیف فدرال ۱۲۹ میلیون دلاری دریافت کرده است. با یک محاسبه ساده به این نتیجه می رسیم که درصد مالیات برای غول تجارت الکترونیکی، حتی حدود منفی یک درصد می شود.

آمازون در گزارش های رسمی خود پیرامون پرداخت مالیات در سال ۲۰۱۸، از فاکتورهایی به عنوان تخفیف های مالیاتی نام می برد که باوجود عدم شفافیت، گویی به خاطر دلایل مختلف به این کسب و کار میلیارد دلاری اهدا شده اند. البته، ۲۰۱۸ اولین سالی نبود که آمازون مالیاتی به دولت فدرال پرداخت نکرد. آنها در سال ۲۰۱۷ نیز با وجود درآمد ۵.۶ میلیاد دلاری، هیچ مالیاتی پرداخت نکردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید