شنبه, 07 دی 1398 - 12:10

اگر مطالعه را برای پیشرفت افراد مختلف امری بسیار مهم تلقی کنیم، این امر برای کارآفرینان حیاتی محسوب می شود، با این حال به علت مشغله بالا، این امر که چه چیزی را بخوانید نیز بسیار مهم خواهد بود. برای مثال ممکن است فردی عادی، فرصت کافی برای ژانرهای مختلف و امتحان کردن نویسندگان متفاوت را داشته باشد، با این حال برای شما حتی یک اشتباه به معنای از دست رفتن هزینه فرصت خواهد بود. به همین خاطر آگاهی نسبت به بهترین ها، کاملا ضروری است. بدون شک تعطیلات کریسمس فرصتی ایده آل برای مطالعه کتاب برای کارآفرین ها محسوب می شود که در ادامه به بررسی هفت مورد پیشنهادی خواهیم پرداخت.

پیشنهاد کتاب برای تعطیلات کریسمس کارآفرین ها

1-کیمیاگری(هنر توجه نشده و جادوی برندینگ)

نویسنده: روری سوترلند

اگر به دنبال یک شیوه جدید در زمینه برندسازی هستید، بدون شک این کتاب با شیوه متفاوت خود که به مانند یک جادو می تواند همه چیز را دگرگون سازد، کاملا مناسب شما خواهد بود. برای شناخت بیشتر نویسنده این کتاب می توانید سخنرانی های او را در برنامه تد مشاهده کنید. نکته جالب این کتاب، مثال هایی است که از بهترین برندهای جهان نظیر مایکروسافت وجود دارد که باعث می شود تا مطالب، به خوبی در ذهن نهادینه شود.

مطلب مرتبط: 13 کتاب برای هر کارآفرینی که خواهان موفقیت نامحدود است

2-مانترای مدرن

نویسنده: دن زوین

مانترا در آیین بودایی، به مجموعه کلماتی اطلاق می شود که با آهنگ خاصی و به دفعات توسط فرد تکرار شده و منجر به بهبود وضعیت جسمی و روحی افراد خواهد شد. در ابتدا لازم است که بدانید متن این کتاب، به صورتی طنز نوشته شده است تا جذابیت آن برای خواننده افزایش پیدا کند، با این حال نباید تصور نکنید که این اثر باعث کاعش کیفیت محتوایی آن شده است. درواقع این کتاب راهکارهای بسیار ساده ولی موثری را بیان می کند که باعث می شود تا مدیران در شرایط بسیار سخت، بتوانند به سادگی کنترل اوضاع را در دست بگیرند. بدون شک پس از مطالعه این کتاب، بسیاری از فشارهای عصبی شما به صورت کامل ار بین رفته و آرامش بیشتری را در کار خود خواهید داشت.

3-بی‎حوصله، تنها، عصبی، احمق

نویسنده: لوک فرناندز و سوزان جی مت

در این کتاب به دلیل بسیاری از حالت های انسانی پرداخته شده و برای رفع آنها راهکارهای جالبی ارائه شده است. برای مثال ممکن است نسبت به کار خود بی‎حوصله شده باشید و یا میزان خشم در شما به شدت افزایش پیدا کرده است. تحت این شرایط بسیاری از افراد به دنبال تغییر محل کار خود هستند، با این حال تنها چیزی که شما نیاز دارید، تغییر دادن خودتان است و در غیر این صورت در هر مکانی این اتفاقات بازهم تکرار خواهد شد. همچنین در این کتاب به بررسی بسیاری از اقدامات روزانه افراد پرداخته شده است که تاثیر بسیار مخربی را در پی دارد. برای مثال نتایج تحقیقات حاکی از آن است که سلفی گرفتن، باعث خودشیفتگی در فرد و حضور در شبکه های اجتماعی نتیجه ای جز تنهایی بیشتر افراد را در پی نخواهد داشت. به همین خاطر افراد باید تغییری را در سبک زندگی خود اعمال کنند در غیر این صورت همه ما در معرض انواع بیماری های روحی قرار خواهیم گرفت.

4-انبوه

نویسنده: تریسی ام.سی میلان

بدون شک اگر تاکنون دکتر تریسی را دنبال نکرده-اید، ضروری است تا صفحه رسمی توییتر او را مشاهده کرده و از مطالب بسیار مفید موجود، استفاده کنید. وی نتایج تحقیقات خود را در جدیدترین کتاب خود آورده است که بیان می کند شیوه های مدیریتی کارآفرین ها چه تغییراتی را باید داشته باشد. همچنین این کتاب برای کارمندان نیز دارای مطالب بسیار مفیدی بوده و به چگونگی افزایش تاثیر آنها در شرکت خود کمک می کند.

5-نحوه ساخت یک مدیر

نویسنده: جولی ژنگ

در این کتاب به صورت مرحله ای تمامی اقداماتی که را که افراد برای تبدیل شدن به یک مدیر توانا نیاز است که انجام شود، شرح داده شده است. همچنین این کتاب با دلیل اثبات می کند که چیزی به نام قوه مدیریتی وجود نداشته و این یک مهارت اکتسابی محسوب می شود. به همین خاطر هر فردی می تواند با تلاش ، به بالاترین قله ها دست پیدا کرده و با مثال‎های متعدد، متوجه این امر خواهید شد که کارآفرین های موفق جهان در سال های مختلف تا چه اندازه انسان هایی معمولی بوده اند.

6-گرفتن و کشتن

نویسنده: رونان فارو

رونان فارو روزنامه‎نگار، حقوقدان و فعال حقوق بشر آمریکایی است که در کتاب جدید خود به افشای اتهام اخلاقی کارگردان سینما هاروی واینستین پرداخته است. وی در یک کتاب کاری را کرده است که بسیاری از وکیلان از انجام آن کاملا ناتوان بوده ا ند. جالب است بدانید که رونان فارو، فرزند مینا فارو هنرپیشه آمریکایی و وودی آلن کارگردان مشهور است. بدون شک آگاهی از اقدامات انجام شده و شیوه جالب وی، هر کارآفرینی را به این فکر خواهد انداخت که چگونه با دست خالی می توان اقدامات مهمی را انجام داد.

مطلب مرتبط: 9 کتاب ضروری برای موفقیت در امر مدیریت

7-عصر افسانه ها

نویسنده: مایکل جی سالیوان

این کتاب اگرچه یک داستان خیالی را به تصویر می کشد، با این حال در آن اطلاعات فوق‎العاده ای در زمینه کارآفرینی وجود دارد. بدون شک مطالعه یک داستان جذاب که حاوی نکات ارزشمند کارآفرینی باشد، برای هر خواننده ای جذابیت بالایی را به همراه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید