دوشنبه, 06 اسفند 1397 - 08:11

تمدید وام جعاله ۲۰ میلیونی

یک مقام مسئول جزییات نحوه استفاده از طرح بخشودگی سود و جریمه دیرکرد تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیونی مسکن در صورت پرداخت یکجای اصل وام تا پایان سال را تشریح کرد.

محمدعلی دهقان دهنوی، عضو هیات مدیره بانک عامل بخش مسکن در گفت وگو با مهر درباره جزییات بخشودگی سود و جریمه دیرکرد بازپرداخت اقساط معوقه تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومانی در صورت پرداخت یکجای وام تا پایان امسال گفت: موضوع بخشودگی جرایم دیرکرد یا سود وام ها در همه بانک ها، جاری است و یکی از روش های روتین بانک ها برای وصول مطالبات به شمار می رود. وقتی مطالبات بانک ها افزایش می یابد، طرح های تشویقی برای مشتریان و همچنین طرح های تشویقی برای کارکنان بانک ایجاد می شود و شعبی که مطالبات معوقه را بیشتر وصول کنند، پاداش بیشتری می گیرند؛ این یک اتفاق طبیعی در همه بانک هاست.

وام جعاله ۲۰ میلیونی

عضو هیات مدیره بانک عامل بخش مسکن ادامه داد: در کنار این طرح های تشویقی، موضوع تبصره ۳۵ قانون بودجه را هم داریم که دولت اعلام کرده اگر مشتریان بانک ها اقدام به پرداخت یکجای تسهیلات کنند، جرایم دیرکرد را بانک ها می بخشند و سود تسهیلات را نیز دولت پرداخت می کند.

وی اعلام کرد: از این محل، بانک عامل بخش مسکن امکان بخشودگی سود و جریمه دیرکرد بازپرداخت اقساط تسهیلات را اجرا کرده و امسال از آن ظرفیت استفاده کرده است. به این صورت که اگر به عنوان نمونه، یکی از مشتریان بانک، ۴۰ میلیون تومان مطالبات معوق به بانک داشته باشد که نیمی از آن، اصل تسهیلات و نیمی دیگر شامل ۱۰ میلیون تومان سود و ۱۰ میلیون تومان جریمه دیرکرد باشد، وام گیرنده در صورت پرداخت یکجای ۲۰ میلیون تومان اصل تسهیلات، می تواند از بخشودگی ۱۰ میلیون تومانی جریمه دیرکرد از سوی بانک برخوردار شده و دولت هم پرداخت ۱۰ میلیون تومان سود تسهیلات به بانک را برعهده بگیرد.

او درباره تمدید تسهیلات جعاله ۲۰ میلیون تومانی در سال آینده نیز گفت: این تسهیلات تا پایان امسال تمدید شده، ولی تمدید آن در سال آینده به منابع و مصارف بانک بستگی دارد، اما امیدواریم در سال آینده هم بتوانیم آن را تمدید کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید