یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

چگونه سطح کاری خود را بالا ببریم

2 سال پیش ( 1399/1/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : لری کیم  

بدون شک هر فردی تمایل دارد تا سطح کاری خود را بهبود بخشد، با این حال عدم آگاهی درست از اقداماتی که باید انجام شود، منجر به عملکرد غیرحرفه‎ای آنها شده و این امر پس از مدتی آنها را کاملا ناامید می سازد، با این حال شما می‎توانید به سادگی در این رابطه اقدام کرده و ضروری است تا این تصویر ذهنی غلط را در خود نابود سازید که برای موفق شدن الزاما باید سخت-ترین کارها را انجام داد. این امر در حالی است که برای موفقیت، شما باید درست ترین اقدامات را با هوشمندانه ترین راهکارها انجام دهید. در این رابطه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید حتی از زمان های مرده خود در این رابطه استفاده مفیدی داشته باشید. با کمی توجه به آن متوجه این امر خواهید شد که تا چه میزان شما زمان های فوق‎العاده مناسبی را در اختیار دارید که می تواند صرف اقداماتی سودمند شود. در همین راستا به بررسی شش توصیه ای خواهیم پرداخت که در صورت رعایت مداوم آنها، موفقیت شما در هر عرصه ای تضمین شده خواهد بود.

1-کتاب بخوانید

چگونه سطح کاری خود را بالا ببریم

اگرچه این توصیه کاملا ساده به نظر می رسد، با این حال جالب است بدانید که بیشتر افراد علی رغم آگاهی از آن کوچک ترین اقدامی را انجام نمی-دهند. تصور بسیار غلط این است که مطالب موجود در شبکه های اجتماعی می تواند جایگزینی برای این بخش باشد. با این حال واقعیت این است که این موارد تنها اطلاعات سطحی ای را به شما می دهد که چندان مثمرثمر نخواهد بود. به همین خاطر شما باید به دنبال جامع ترین منبع برای خود باشید. در نهایت فراموش نکنید که اگرچه کتاب های تخصصی حوزه کاری شما، اولویت بالاتری را دارند، با این حال از اهمیت سایر موارد نباید غافل شوید. درواقع موفقیت تنها زمانی به معنای واقعی رقم خواهد خورد که شما در کنار ارتقای شغلی، ارتقای اخلاقی نیز داشته باشید. در نهایت نتایج آخرین تحقیقات حاکی از آن است که کتاب، باعث آرامش بیشتر افراد خواهد شد. در این رابطه فراموش نکنید که بسیاری از کارآفرین‎های موفق جهان نظیر وارن بافت و بیل گیتس این عادت را حتی تا به امروز که موفقیت های فوق‎العاده ای را به دست آورده و به افرادی مسن تبدیل شده اند، حفظ کرده و آن را به همه افراد توصیه می کنند. برای مثال بیل گیتس هرساله پنج کتاب منتخب خود را با دیگران به اشتراک می گذارد.

مطلب مرتبط: 5 اقدامی که به افزایش راندمان و تحرک تیم کاری شرکت کمک خواهد کرد

2-پادکست ها را مورد توجه جدی خود قرار دهید

پادکست ها بهترین گزینه های موجود برای استفاده از زمان های مرده محسوب می شود. در یک پادکست افراد در رابطه با موضوعات مختلف صحبت می کنند که شما می توانید در حوزه خود موارد بسیاری را پیدا کنید، با این حال بهتر است که در ابتدا بهترین ها را مورد توجه قرار داده و اولویت داشته باشید. برای آگاهی از بهترین ها، جست وجو در اینترنت و پرس وجو از دیگران بهترین اقدام محسوب می شود. با گوش دادن به آنها در زمان های مرده، متوجه این امر خواهید شد که تا چه حد شما زمان های مورد استفاده قرار نگرفته در طول روز خود دارید. برای مثال می توانید در هنگام رانندگی، صرف غذا و اقداماتی که مخالفتی با گوش دادن نداشته و نیاز به تمرکز بالا ندارد، از آن استفاده کنید.

3-در دوره های آموزشی ثبت نام کنید

خوشبختانه امروزه گذراندن دوره بسیار ساده شده و شما می توانید حتی به صورت اینترنتی نیز در این رابطه اقدام کنید. نکته ای که باید در همین ابتدا ذکر شود این است که حتما در دوره هایی شرکت کنید که در آخر یک مدرک معتبر را به شما خواهد داد. بدون شک با افزایش مهارت های خود، نه‎تنها امکان رشد شغلی پیدا خواهید کرد، بلکه زمینه های بیشتر و انتخابات بهتری را برای کار پیدا خواهید کرد. به همین خاطر ضروری است تا در این رابطه به دنبال مواردی باشید که ارتباط لازم با نوع کار شما را داشته باشد، با این حال برخی از موارد نظیر یادگیری یک زبان بین‎المللی، برای هر حرفه ای یک مزیت محسوب می-شود.

4-تمرین داشته باشید

این امر که موارد قدیمی را به روشی جدید تمرین کنید، نه تنها باعث افزایش خلاقیت شما خواهد شد، بلکه زمینه رشد و ارتقای سطح کاری شما را نیز به وجود خواهد آورد. برای مثال اگر تا به امروز در زمینه تایپ چندان بامهارت و سریع عمل نمی کردید، می‎توانید این اقدام قدیمی خود را با روشی جدید انجام داده و سرعت انجام کارهای خود را ارتقا بخشید. بدون شک مدیران نیز هنگامی که پیشرفتی را در درون شما مشاهده کنند، حمایت-هایی را نیز خواهند داشت. به همین خاطر این اقدام را نباید بیش از حد سخت تلقی کنید. در نهایت وجود یک سرگرمی فکری، نه‎تنها به بهبود مغز کمک خواهد کرد، بلکه استرس ناشی از کار شما را نیز کاهش خواهد داد.

5-خود را به فردی انتقادپذیر تبدیل کنید

این امر که تحمل انتقاد و صدای مخالف را داشته باشید، باعث خواهد شد تا همواره امکان پیشرفت وجود داشته باشد. درواقع افراد دیگر قادر به مشاهده مواردی هستند که از نظر ما پنهان مانده است. این امر یک شانس طلایی برای رفع نقاط ضعف محسوب خواهد شد. نکته ای که در این بخش باید به آن بسیار توجه داشته باشید این است که پیشرفت کردن به معنای اعمال فشار بیش از حد نبوده و لازم است تا در این رابطه به صورت مرحله ای عمل کنید. درواقع تمامی افراد از یک ویژگی مشترک به نام قدرت صبر برخوردار هستند که باعث می شود تا پس از مدتی به شرایط جدید عادت کنند، با این حال اگر شرایط جدید بیش از حد سخت باشد، عملا فرصتی برای هماهنگ شدن با آن وجود نخواهد داشت. همچنین ضروری است تا منتظر انتقادات نباشید و مشتاقانه از افراد بخواهید تا در این رابطه اقدام کنند.

مطلب مرتبط: چگونه توانایی های خارق العاده خود را کشف کنیم

6-در راستای یک هدف گام بردارید

این امر که هدفی را برای خود داشته باشید، باعث خواهد شد تا انگیزه به مراتب بالاتری را داشته و سختی های پیش رو دیگر سدی بزرگ و مشکلی طاقت‎فرسا محسوب نشود. درواقع شما برای پیشرفت باید انگیزه آن را داشته باشید که در این رابطه یک هدف دقیقا آن چیزی است که نیاز خواهید داشت. در نهایت فراموش نکنید که در هر مرحله تنها باید بر روی یک هدف تمرکز کرده و پس از پایان یافتن آن به دنبال مواردی دیگر باشید. این امر باعث خواهد شد تا امکان رسیدن به آنها در مدت زمانی کمتر، میسر باشد.

به عنوان بخش پایانی این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که اگرچه این موارد ممکن است بیش از حد ساده به نظر برسد، با این حال بسیاری از افراد آنها را انجام نداده و در ترس های خود باقی می مانند، با این حال شما باید به آنها ایمان داشته باشید جسورانه برای آینده ای بهتر تلاش کنید.

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/txgrdGBz
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه