دوشنبه, ۲۹ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Mon, 20 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

بدون شک نمی توان انتظار داشت تا در جایگاه یک مدیر، به مانند آنتونی رابینز بتوانید انگیزه افراد را تنها با گفته های خود افزایش دهید. اگرچه تلاش در این رابطه امری سودمند خواهد بود، با این حال این امر برای اکثر مدیران حال حاضر حداقل در کوتاه مدت میسر نخواهد شد. با این حال حفظ انگیزه و افزایش تحرک، از جمله موارد ضروری است که راندمان تیم شرکت را افزایش خواهد داد. با توجه به فضای به شدت رقابتی حال حاضر، بدون شک عدم رشد و استفاده از حداکثر توانایی ها و امکانات موجود، منجر به از دست رفتن جایگاه خواهد شد. اگرچه ممکن است تصور کنید که این امر نیاز به اقدامات بزرگ و هزینه بری خواهد داشت، با این حال در این مقاله قصد معرفی روش هایی را داریم که به سادگی می تواند انگیزه تیم را افزایش دهد. در همین راستا و در ادامه به بررسی پنج مورد منتخب خواهیم پرداخت.

افزایش راندمان تیم کاری

1-از انجام اقدامات کلی خودداری کنید

در بسیاری از موارد مشاهده می شود که مدیران در تلاش برای یکسان سازی تیم خود هستند و در این راستا حتی در تلاش برای برگزاری جشن های خود به یک شیوه مشخص هستند. اگرچه این امر برای خود مزیت هایی را به همراه دارد، با این حال باید توجه داشته باشید که تمامی افراد شبیه به یکدیگر نبوده و تفاوت در فرهنگ، دین و حتی اخلاقیات باعث می شود تا تمایلات و ویژگی-های متفاوتی را داشته باشند. به همین خاطر نیز بهتر است تا ضمن افزایش ارتباط خود با کارمندان، بهترین روش برای حفظ و با افزایش روحیه آنها را بیابید. برای این امر پرسش مستقیم نیز خود می تواند یک روش کاملا کاربردی باشد. با این حال توجه داشته باشید که این امر باید به صورتی انجام شود که هیچ تفاوت مالی و زمانی میان پاداش ها وجود نداشته باشد. در غیر این صورت این اقدام با نتایج متفاوت از انتظار شما همراه خواهد بود. همچنین بازنگری در اقدامات خود در زمینه افزایش تحرک در تیم شرکت نیز از جمله اقداماتی محسوب می شود که بهبود در این زمینه کمک خواهد کرد.

مطلب مرتبط: 9 راه برای افزایش بازدهی که از شما یک هم گروهی عالی می سازد

2-مدیری بهتر باشید

اگرچه این امر کمی عجیب به نظر می رسد، با این حال واقعیت این است که با بهبود خود، می توانید روحیه تیم خود را افزایش دهید. با نگاهی به شرکت هایی که از مدیرانی برخوردار هستند که برنامه ای دقیق برای افزایش مهارت های خود دارند. مشاهده خواهید کرد که افراد تیم نیز در تلاش برای بهبود شخصی خود هستند. علت این امر نیز به این خاطر است که مدیران در بالاترین سطح توجه افراد قرار داشته و الگوی آنها محسوب می شوند. بدون شک افرادی که انگیزه ای را برای انجام کار خود داشته و در تلاش برای بهبود هستند، کمتر دچار افسردگی و استرس بیش از حد خواهند شد. به همین خاطر با سرمایه گذاری روی خود، می توانید پیشرفت را به یک فرهنگ مثبت مبدل سازید. با این حال توجه داشته باشید که این امر در رابطه با اقدامات منفی نیز صادق خواهد بود. به همین خاطر لازم است تا همواره نگاهی به رفتارها و عملکردهای خود در شرایط مختلف داشته باشید. در این رابطه حتما نیازی به شرکت در دوره های وقت گیر و پرهزینه نبوده و می توانید از کتاب ها، فایل های آموزشی، مقالات و حتی سخنرانی های موجود در این زمینه استفاده کنید.

3-چشم اندازی بزرگ را برای تیم خود به تصویر بکشید

بدون وجود هدفی بزرگ، نمی توانید انتظار داشته باشید تا افراد نهایت تلاش خود را داشته باشند. درواقع هدف از جمله موارد انگیزشی برای هر فردی محسوب خواهد شد که به هر میزانی که این امر بزرگتر باشد، انگیزه افراد را نیز افزایش خواهد داد. با این حال در این رابطه لازم است تا مرزی میان واقعیت و رویا را نیز متصور شوید تا هدف به امری غیرممکن و خیالی تبدیل نشود. در غیر این صورت طی مدتی خود نتیجه عکس را به همراه خواهد داشت. در نهایت لازم است تا اقدامات لازم برای رسیدن به هدف اصلی را با یک برنامه ریزی منسجم و درست، تعیین کرده و به دنبال موفقیت های سریع برای حفظ روحیه تیم و خارج کردن آنها از فشار کار باشید. در نهایت لازم است تا نقش تمامی افراد و اهمیت اقدامات آنها را به تصویر کشیده و نظرات آنها را جویا شوید. بدون شک هر کارمندی از مشکلاتی برخوردار خواهد بود که در صورت عدم وجود فضای کافی، ممکن است هیچ گاه مطرح نشود و این امر بدون شک به ضرر شرکت خواهد بود. در این رابطه توجه داشته باشید که یک هدف بزرگ باعث خواهد شد تا افراد اهداف شخصی خود را در برابر آن کوچک شمرده و هدف جمعی را ترجیح دهند.

4-آفت های پیش روی خود را شناسایی و حذف کنید

آفت هایی که می تواند تحرک را در تیم شما کاهش دهد، تنها شامل موارد خارجی نبوده و حتی افراد تیم شرکت نیز می توانند به یکی از مصداق های آن تبدیل شوند. در این رابطه اگرچه توصیه می شود تا در ابتدا به دنبال برطرف کردن مسائل به شکل دوستانه باشید، با این حال در صورت عدم نتیجه لازم، ضروری است تا این عوامل را از شرکت دور نگه دارید. بدون شک جایگزین کردن فردی بی انگیزه که تلاش های شما برای بهبود وی نتیجه ای را در بر نداشته و ممکن است این خصلت را نیز به سایرین نیز منتقل کند، با فردی کاملا همسو با اهداف شما اقدامی هوشمندانه خواهد بود. در نهایت لازم است تا بستری را فراهم آورید که تمامی کارمندان با یکدیگر تعامل مثبتی را داشته باشند. این امر نه تنها به جذاب تر شدن محیط کار کمک خواهد کرد، بلکه بسیاری از مشکلات افراد نیز به وسیله همکاران قبل از بحرانی شدن آنها برطرف خواهد شد.

مطلب مرتبط: افزایش کارایی کارمندان

5-تمامی اخبار و اطلاعات شرکت را منتشر نکنید

اگرچه صداقت با کارمندان امری مهم به نظر می رسد، با این حال واقعیت این است که تمامی اخبار کاربرد زیادی را برای کارمندان نداشته و ممکن است در روحیه آنها تاثیر منفی داشته باشد. در این رابطه فراموش نکنید که شما به خاطر جایگاه مدیریتی خود از دید همه جانبه برخوردار هستید که بدون شک این امر برای سایرین مهیا نیست. به همین خاطر ممکن است یک خبر بد را به مانند یک فاجعه تصور کنند. در این رابطه لازم است تا برای انتشار اخبار خود یک معیار مشخصی را داشته باشید. با این حال در رابطه با اخبار مثبت، اقدامات کاملا برعکس بوده و لازم است تا حتی کوچک ترین آنها را به سرعت و به صورت همگانی منتشر سازید. در آخر فراموش نکنید که نوع چیدمان و دکوراسیون شرکت نیز می تواند در تغییر روحیه افراد تاثیرگذار باشد. به همین خاطر لازم است تا در این رابطه دقت عمل کافی را داشته باشید. برای مثال ممکن است یک شرکت نوع دکوراسیون محیط را به شکلی طراحی کند که افراد با یکدیگر ارتباط بیش تری را داشته و همین امر زمینه تعامل بیش تر و سرعت بخشی به کارها را به همراه خواهد داشت.

منبع : thebalancecareers
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/J6BXsTAg
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه