جمعه, 31 خرداد 1398 - 19:32

مایکروسافت مرکز داده ای در خاورمیانه راه اندازی کرده و دراین زمینه، تلاش می کند در بین رقبایش پیشتاز باشد.

به گزارش زومیت، مایکروسافت اعلام کرد اولین مجموعه مرکز داده این شرکت در خاورمیانه در دسترس است. این مرکز داده در ابوظبی و دوبی قرار دارد و دسترسی های محلی به برخی سرویس ها مانند خدمات محاسبات ابری آژور و آفیس ۳۶۵ را امکان پذیر می کند. خدمات مربوط به دینامیک ۳۶۵ و پاور پلتفرم مایکروسافت (Microsoft's Power Platform) نیز تا آخر سال جاری در این مرکز داده آغاز خواهد شد.

مرکز داده مایکروسافت در خاورمیانه

ردموندی ها اولین بار در مارس سال گذشته اعلام کردند قصد دارند مرکز داده ای در خاورمیانه تأسیس کنند. اندکی پس از این اعلام، گوگل در گزارش فصلی خود اعلام کرد می خواهد فضای ابری در عربستان سعودی راه اندازی کند. بخش مربوط به فضای ابری در آمازون هم اعلام کرده مرکز داده خاورمیانه خود را در سال ۲۰۱۹ و در بحرین افتتاح خواهد کرد.

اگر بخواهیم این شرکت ها را با هم مقایسه کنیم، براساس تخمین کانالیز (Canalys)، مایکروسافت هنوز با فاصله در مقایسه با آمازون، در مرتبه دوم زیرساخت های مربوط به فضای ابری قرار گرفته، اما سرعت رشد بیشتری دارد.

مایکروسافت در آخرین گزارش فصلی خود اعلام کرده درآمد آژور درمقایسه با سال گذشته ۷۳درصد افزایش یافته است. از طرفی این شرکت اخیرا مرکز داده ای در آفریقا راه اندازی کرده و در این زمینه گوی سبقت را از رقبایش ربوده است. هرچند آمازون هم مشغول برنامه ریزی است که نهایتا تا سال ۲۰۲۰، بتواند مرکز داده ای در این قاره را ه اندازی کند.

درواقع، به طورخلاصه می توان گفت بزرگ ترین شرکت های فضای ابری مشغول رقابت هستند تا بتوانند حضور خود را بیش ازپیش اعلام کنند و زیرساخت های محلی را در جای جای دنیا ارائه دهند. با این اقدام، آنها می توانند انتقال داده را با سرعت بیشتر و تأخیر کمتر و حفظ مالکیت داده ها انجام دهند؛ درنتیجه، مشتریان بیشتری خواهند داشت و سود بیشتری به دست خواهند آورد.

به گفته ردموندی ها، فضای ابری هوشمند این شرکت متشکل از آژور و آفیس ۳۶۵ و دینامیک ۳۶۵، در مراکز داده محلی واقع در هر محدوده جغرافیایی می تواند افزون بر حفظ امنیت و کیفیت داده ها، خدمات ابری پایدار و در دسترس و مناسبی برای شرکت ها و سازمان ها فراهم کند.

آنها انتظار دارند راه اندازی این مراکز داده علاوه بر مزایایش برای شرکت مایکروسافت، زمینه ساز کارآفرینی و رشد اقتصادی در منطقه باشد. آنها معتقدند این مراکز داده ظرفیت های زیادی در تقویت تکنولوژی لازم برای انجام پروژه های جدید دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید