چهارشنبه, ۶ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Wed, 26 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

هر کارآفرینی مایل به مشاهده موفقیت کسب و کارش است. این امر در میان تمام کارآفرینان و مدیران مشترک است. با این حال در بازار فقط تعداد اندکی از برندها به طور عملی توانایی کسب موفقیت را دارند. سایر برندها در این میان هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان پیدا نمی کنند. این امر وضعیت آنها در بازار را به طور قابل ملاحظه ای دشوار خواهد کرد. 

بدون تردید کسب و کارها برای موفقیت در بازار باید راهکارهایی برای عملکرد بهتر و ارتقای کارایی شان پیدا کنند، در غیر این صورت برندهای بزرگ در بازار به سرعت آنها را به حاشیه خواهند راند. چنین امری مسئله مهمی برای کارآفرینان محسوب شده و دغدغه پایداری را شکل می دهد. راه حل این مشکل به سادگی قابل دسترسی نیست. با این حال افزایش کارایی کسب و کار به طور کامل غیرممکن هم محسوب نمی شود. درست به همین خاطر ما در این بخش به دنبال برخی از راهکارهای حرفه ای برای بهبود کیفیت کاری در شرکت و همچنین ارتقای کارایی به طور کلی هستیم. در ادامه برخی از مهمترین نکات در این رابطه را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. 

چگونه کارایی کسب و کارتان را دوچندان کنید؟

توجه به محیط کار

توجه به محیط کار یکی از عامل هایی است که اغلب اوقات مورد بی توجهی کارآفرینان قرار می گیرد. اگر شما به دنبال مدیریت یک برند در سطح حرفه ای هستید، داشتن یک محیط با استاندارد مناسب امری ضروری خواهد بود. متاسفانه امروزه بسیاری از مدیران به این نکته مهم توجه لازم را نشان نمی دهند. همین امر مشکلات زیادی برای شان به همراه خواهد داشت. 

مطلب مرتبط: کارایی و بهره وری بیشتر در کسب و کار با برنامه 18 دقیقه ای

انتخاب یک موقعیت مکانی مناسب برای دسترسی ساده تمام اعضای شرکت فقط بخش اولیه کار را شکل می دهد. شما در ادامه باید تجهیزات مناسبی نیز در شرکت تان تهیه نمایید، در غیر این صورت کارمندان برای فعالیت کاری مناسب همیشه در فشار خواهند بود. 

شما همیشه باید خودتان را به جای کارمندان قرار دهید. این امر به شما فرصت بسیار خوبی به منظور تاثیرگذاری بر روی کارمندان و ایجاد یک محیط کاری عالی خواهد داد. نکته مهم در این میان تلاش برای استفاده از تجهیزات حاضر در شرکت به بهترین شکل ممکن است. چنین امری شما را در موقعیت بسیار خوبی از نظر روحیه بخشی به کارمندان برای کار بهتر قرار خواهد داد. 

ارتباطات داخلی و بیرونی مناسب

اعضای یک شرکت باید همیشه با هم احساس راحتی داشته باشند. این امر نقش مهمی در ارتباط کیفیت کاری و کارایی کلی اعضا دارد. بدون شک فعالیت در شرکتی که همه برای خودشان کار کرده و هیچ کس ارتباط معناداری با همکارانش ندارد، امر بسیار مهمی محسوب می شود. این امر کسب و کار شما را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار می دهد. 

توصیه ما در این بخش برای بهبود وضعیت برند استفاده از تمرین هایی برای بهبود رابطه میان اعضای شرکت است. این تمرین ها شامل برگزاری مراسم های خارج از ساعت کاری و همچنین دعوت از کارمندان برای فعالیت بهتر در شرکت است. همچنین تقویت کار گروهی در میان اعضا نیز امر مهمی محسوب می شود. 

کسب و کارها علاوه بر فعالیت کاری مناسب در داخل شرکت باید به فکر روابط خارج از سازمان نیز باشند. این امر شامل ایجاد تعاملات پایدار با دیگر برندها و تلاش برای همکاری در برگزاری مراسم های کاری است. چنین کاری اعتبار برندتان در بازار را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. بنابراین شما باید همیشه به دنبال توسعه ارتباط برندتان در بیرون از ساختار سازمانی نیز باشید؛ در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهید داشت. 

شبکه های اجتماعی در طول دو سال اخیر به دلیل شیوع بحران کرونا یکی از نکات مهم برای حفظ ارتباط مناسب میان برندها با هم و کارمندان شان است. با این حساب شما هم باید به فکر استفاده درست از فرصت های پیش روی با استفاده از شبکه های اجتماعی باشید. این امر امکان بهبود ارتباطات درونی و بیرونی شرکت را فراهم خواهد کرد. 

چگونه کارایی کسب و کارتان را دوچندان کنید؟

استفاده از اتوماسیون

بسیاری از کارهای تکراری در عرصه کسب و کار به لطف فناوری اتوماسیون بدل به اموری ساده شده اند. شما دیگر لازم نیست برای برخی از کارهای تکراری و زمانبر وقت تان را تلف کنید. در عوض به خوبی امکان استفاده از اتوماسیون برای سرعت بخشیدن به کارهای پیش روی تان را خواهید داشت. این امر شاید در نگاه نخست بسیار ساده به نظر برسد، اما در بلندمدت شما را از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در شرایط بسیار خوبی قرار خواهد داد. 

امروزه استفاده از فناوری اتوماسیون به برندها امکان کاهش حجم کاری بالای کارمندان و فراهم سازی فرصتی عالی به منظور پرداختن به کارهای مهمتر را می دهد. بنابراین شما باید همیشه استفاده از اتوماسیون را در صدر فهرست کارهای تان قرار دهید، در غیر این صورت شانس چندانی برای رقابت با دیگر برندها نخواهید داشت. 

پذیرش ریسک ها

توسعه کسب و کار و افزایش کارایی آن بدون پذیرش ریسک های مختلف امکان پذیر نیست. اگر شما در بازار هیچ ریسکی را نپذیرید، به تدریج بدل به برندی کلیشه ای خواهید شد. این امر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور کامل دشوار خواهد ساخت. همچنین فرآیند تعامل با مشتریان نیز به دلیل ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی آنها بدل به امری به شدت دشوار خواهد شد. 

مطلب مرتبط: راهکارهای مدیریت نوین در عرصه کسب و کار

بی شک پذیرش ریسک در نگاه نخست برای هر کارآفرینی سخت خواهد بود. با این حال اگر شما اعتماد به نفس تان را حفظ کرده و پس از مشورت با کارمندان وارد این حوزه شوید، دیگر هیچ مشکلی پیش روی تان نخواهد بود. 

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/i1RG6SJi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه