جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

عرصه مدیریت در طول سال های اخیر به طور قابل ملاحظه ای تغییر کرده است. همانطور که بسیاری از بخش های کسب و کار به طور مداوم در حال تغییر است، حوزه مدیریت نیز همپای آنها تغییر می کند. در غیر این صورت مدیران در عمل امکان مدیریت مناسب کسب و کارها و سازگاری سازمانی با شرایط تازه را از دست می دهند. 

امروزه مشکلات و چالش های بسیار زیادی پیش روی مدیران برای ساماندهی کسب و کارها قرار دارد. به عنوان مثال، همکاری با کارمندان دارای پس زمینه های فرهنگی و نژادی گوناگون یکی از چالش های بزرگ در این میان محسوب می شود. بدون تردید وقتی اعضای یک تیم کاری دارای تفاوت های پس زمینه ای زیادی هستند، ایجاد همکاری نزدیک در آنها کار بسیار سختی خواهد شد بنابراین شما باید تلاش بیشتری برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان انجام دهید. در غیر این صورت شانسی برای جلب نظر مشتریان پیدا نخواهید کرد. 

راهکارهای مدیریت نوین در عرصه کسب و کار

توجه به میزان رضایت شغلی کارمندان یکی دیگر از نکات مهم برای مدیران امروزی است. شاید تا پیش از این رضایت شغلی امر مهمی تلقی نمی شد، اما اکنون سرنوشت برندها را تعیین می کند. اگر شما به عنوان مدیر توجهی به رضایت شغلی کارمندان تان نداشته باشید، مسیر بسیار دشواری برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان طی خواهید کرد. 

مطلب مرتبط: مدیریت تغییر در عرصه کسب و کار برای سال 2021

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از مهمترین نکات در رابطه با مدیریت نوین در عرصه کسب و کار است. این امر به شما برای تبدیل شدن به مدیرانی بهتر کمک خواهد کرد. 

اهمیت انسجام در ارزش های شرکت

هر شرکتی دارای مجموعه‏ ای از ارزش هاست. بدون تردید ارزش های یک برند به سختی تغییر می کند. اگر در این میان شما تمایلی برای ایجاد تغییر یا به‎روز رسانی ارزش های تان نداشته باشید، به سرعت از فهرست برندهای مورد علاقه مشتریان خط خواهید خورد. انسجام در ارزش های یک برند به معنای توجه به دغدغه ها و چالش های اصلی عرصه کسب و کار است. 

یکی از نکات مهم در طول یک سال اخیر مسئله نژادپرستی است. اگر کسب و کار شما دارای دست کم یک ارزش مستقیم برای مقابله با نژادپرستی نباشد، مشکلات زیادی برای جلب رضایت مشتریان و همچنین کارمندان خواهد داشت. شما به عنوان یک مدیر مدرن باید نسبت به ایجاد تعادل در ارزش های کسب و کارتان اقدام نمایید. در غیر این صورت به سرعت رقابت را به دیگر برندها واگذار خواهید کرد. 

اهمیت اتکا به داده ها

داده ها در دنیای کسب و کار کاربرد بسیار زیادی دارند. اگر شما کسب و کارتان را بدون استفاده از داده های مهم مدیریت می کنید، بی شک در آینده ای نزدیک با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد بنابراین باید هرچه زودتر نسبت به تغییر شیوه فعالیت تان اقدام نمایید. این امر به شما فرصت کافی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان و توسعه کسب و کار به بهترین شکل ممکن را می دهد. 

متاسفانه بسیاری از برندها فقط براساس تجربه شان کار می کنند. این امر به معنای دقیق تر شامل مدیران می شود. اگر شما در گذشته یک استراتژی موفق را تجربه کرده اید، هیچ دلیلی برای موفقیت دوباره تان وجود ندارد. تنها ابزار شما برای موفقیت در این میان استفاده از داده های معتبر است. در غیر این صورت موفقیت تان به طور کامل شانسی خواهد بود. 

راهکارهای مدیریت نوین در عرصه کسب و کار

توسعه فرهنگ یادگیری در شرکت

کارمندان شما باید بیشترین تمایل برای یادگیری نکات تازه را داشته باشند. در غیر این صورت خبری از موفقیت در زمینه کسب و کار نخواهد بود. بدون شک توسعه فرهنگ یادگیری و تمایل به استفاده از نکات تازه سختی های خاص خود را دارد. شما برای موفقیت در این حوزه باید کارمندان تان را به بهترین شکل ممکن تشویق نمایید. 

مطلب مرتبط: بررسی اصول مدیریت نوین در فوربس

ترسیم آینده کاری روشن و سلسله مراتب ترقی سازمانی به شفاف ترین شکل ممکن نقش مهمی در افزایش انگیزه کارمندان برای استفاده از شیوه های تازه در زمینه فعالیت کاری دارد. این امر آینده کسب و کار شما را بیش از هر زمان دیگری روشن خواهد ساخت. 

بدون تردید مدیریت کسب و کار یکی از سخت ترین کارهای دنیاست. اگر شما هم سختی های زیادی در مسیر مدیریت کسب و کارتان تجربه می کنید، توصیه های این مقاله به شما برای ایجاد تغییر در وضعیت برندتان کمک خواهد کرد. 

منبع : noobpreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/8honaDk5
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه