دوشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Mon, 26 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

کار انعطاف پذیر بارها و بارها از سوی افراد مختلف، نه فقط در حوزه کسب و کار، بلکه زندگی مطرح شده است، با این حال هنوز هم جهت گیری های منفی در رابطه با این موضوع وجود دارد. برخی از باورهای غلط در این رابطه مانع استفاده درست برندها از این الگوی مناسب و کاربردی شده است. بدون تردید شما هم دست کم یک بار در طول دوران حرفه ای تان با مخالفت در برابر این الگو مواجه شده اید. ما در ادامه برخی از دلایل اصلی برای مخالفت با کار انعطاف پذیر در عرصه کسب و کار را مرور خواهیم کرد. 

از دست دادن کنترل

شاید در نگاه نخست کار انعطاف پذیر به معنای از دست دادن کنترل شما بر روی کسب و کارتان باشد. این امر حتی برای کارمندان هر بخش نیز چالش برانگیز است. بسیاری از برندها کار انعطاف پذیر را مانند جعبه ای سربسته می دانند که اگر بازش کنند شاید مهمترین دردسرهای دنیا از آن بیرون بیاید. 

مطلب مرتبط: چالش انعطاف پذیری در کسب و کار و راهکارهای آن

یکی از مهمترین نکات در رابطه با کار انعطاف پذیر مربوط به امکان مدیریت بهینه امور است. وقتی شما قوانین سفت و سخت و اغلب فاقد کاربرد در زمینه مدیریت کسب و کار را کاهش دهید، نظارت بر روی عملکرد کارمندان و ترغیب شان به سوی ایده هایی که در ذهن دارید، بسیار ساده ‏تر از هر زمان دیگری خواهد شد. 

از بین رفتن فرهنگ سازمانی

امروزه برای مدیریت کسب و کار فقط یک نوع فرهنگ سازمانی در دسترس نیست. شما امکان مدیریت کسب و کارتان براساس فرهنگ های سازمانی مختلف را دارید. مهمترین نکته در این میان تلاش برای سازگاری با شرایط مختلف است در غیر این صورت شاید مشکلات تان برای مدیریت کسب و کار از این هم بیشتر شود. 

الگوی کار انعطاف پذیر به شما برای اجرای یک فرهنگ سازمانی خلاقانه کمک خواهد کرد. اغلب کارمندان در محیط های اداری نسبت به از بین رفتن خلاقیت و نوآوری شان گله دارند. این امر با توجه به تغییر فرهنگ سازمانی و نحوه مدیریت کسب و کار به بهترین شکل ممکن دنبال خواهد شد بنابراین نیاز به نگرانی در این رابطه نخواهد بود. 

فقدان همکاری مناسب

وقتی از کار انعطاف پذیر صحبت می کنیم، فقط ساعت های کاری متفاوت و مطابق با سلیقه کارمندان مدنظر نیست. شما باید در زمینه اجرای این الگو به خوبی از تمام ظرفیت های برندتان سود ببرید در غیر این صورت هیچ شانسی برای توسعه کسب و کارتان نخواهید داشت. 

فقدان همکاری فقط در صورت کاهش انگیزه کارمندان روی می دهد بنابراین شما با پیگیری امور به طور مناسب شرایط‎تان به بهترین شکل ممکن دنبال خواهد شد. مهمترین مسئله در این میان تقویت انگیزه کارمندان برای همکاری هرچه بهتر از طریق استفاده از الگوی کار انعطاف پذیر است در غیر این صورت شما هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

اگر کسب و کار شما حتی پیش از اجرای الگوی کار انعطاف پذیر با مشکل همکاری کارمندان مواجه است، ریشه این امر به احتمال زیاد بسیار عمیق تر از این حرف هاست بنابراین باید پیش از اجرای هرگونه الگوی تازه ای مشکل اصلی را پیدا نمایید. 

کاهش سطح ارتباطات در درون شرکت

یکی دیگر از نگرانی های مهم کارآفرینان و صاحبان کسب و کار در زمینه اجرای الگوی کار انعطاف پذیر مربوط به کاهش سطح ارتباطات در درون شرکت است. این امر نگرانی بسیار مهمی محسوب می شود. نکته مهم در این میان توجه به تاثیر کار انعطاف پذیر بر روی عملکرد کارمندان است. امروزه اغلب برندها هنوز هم با شرایط دورکاری مشغول به کار هستند بنابراین شما در صورت استفاده از کار انعطاف پذیر امکان بهینه سازی عملکرد کارمندان تان در شرایط موردنظر را خواهید داشت. 

مطلب مرتبط: اهمیت انعطاف پذیری در کسب و کار

برندهایی که دارای سیستم های ارتباطی قوی میان کارمندان شان هستند، از نظر سطح ارتباط میان کارمندان شان هیچ مشکلی را تجربه نخواهند کرد. این امر شامل الگوی کار انعطاف پذیر نیز می شود بنابراین شما با به کارگیری این شیوه هیچ نیازی به نگرانی نخواهید داشت. چه بسا الگوی موردنظر سطح ارتباطات درون شرکت تان را افزایش نیز بدهد. 

منبع : hbr
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/IIvfQ8TY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه