پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

اهمیت انعطاف پذیری در کسب و کار

5 سال پیش ( 1396/5/9 )
پدیدآورنده : امیرآل‌علی  

یکی از قابلیت هایی که یک کسب و کار برای موفقیت  باید داشته باشد، انعطاف پذیری است. هر چقدر یک کسب و کار انعطاف پذیرتر باشد بهتر می تواند با تغییرات در محیط تکنولوژیکی همراه شود. تکنولوژی با سرعت زیادی پیشرفت می کند و همراهی با آن بسیار حیاتی است؛ پس انعطاف را در کسب و کارتان فراموش نکنید. عملیاتی کردن یک کسب و کار منعطف نسبتا دشوار است.

انعطاف پذیری عنصر کلیدی موفقیت در هر کسب و کار و به معنای یادگیری است. هر چقدر بیشتر درباره بازار هدف خود بدانید بهتر می توانید اصلاحات و بهینه سازی های لازم را انجام دهید. در دنیای کنونی همه چیز به سرعت در حال تغییر و تحول است و همگان نیز سعی بر همگامی با تغییرات دارند. در ادامه نیز راه هایی برای همگام سازی هر چه بیشتر با تغییرات آورده می شود.

1- سرمایه گذاری در امر تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه در شروع هر کاری برای داشتن پیشبرد موفق در آن کار لازم و ضروری است و از طرفی برای هر شرکت تکنولوژیکی، بخش تحقیق و توسعه باید بالاترین دارایی شرکت باشد، چرا که این بخش شما را قادر می سازد به تغییرات بازار متمایل باشید و به نیازهای مشتریان پاسخ دهید. آزمایش های متعدد نیز می تواند منجر به نمایان شدن فرصت های جدید برای خلق ارزش و رشد شود.

2- صحبت با مشتریان خود و آگاهی از نظرات آنها

همیشه با مشتریان خود صحبت کنید و از شکایات یا انتقادهای آنها هراسی نداشته باشید، چرا که دری به سوی موفقیت است و در آینده به کسب و کار شما کمک می کند و لذا از بازخوردهای منفی مشتریان نترسید. حرف های مثبت مشتریان نیز افزایش دهنده اعتماد به نفس تان است اما انتقاد بی پرده نیز کسب و کار شما را به سمت موفقیت سوق می دهد. از یک سیستم قابل اندازه گیری استفاده کنید که به شما امکان  دهد که به طور منظم با مشتریان خود در تماس بوده و از آنها سوالاتی بپرسید. این اقدام به شما کمک می کند روندهای پنهان در رفتار مشتریان را که نشان دهنده موج های تغییر هستند، شناسایی کنید.

3- بررسی تضادها

در کسب و کار خود فقط به فعالیت هایی که انجام می دهید فکر نکنید، بلکه فکر کردن در مورد اینکه شرکت شما چه فعالیت هایی را انجام نمی دهد نیز می تواند مفید باشد. این کار به شما کمک می کند که راه های جدیدی برای انجام امور بیابید که به شما در بهبود عملیات شرکت کمک  کند.

4- به کارگیری کارآفرینان

اعضایی با پیشه و سابقه کارآفرینی را به سایت خود اضافه کنید. آنها غالبا دیدگاهی کلی نگر و توام با خلاقیت و تفکر جدید نسبت به صنایع متعدد دارند. این دیدگاه به کسب و کار شما کمک می کند در مواقعی که تغییر ضروری است انعطاف پذیر باشید. این افراد چشم انداز داشته و تغییر را به عنوان پیشرفت می شناسند و از طرفی نیز می دانند که چگونه قابلیت های خود را بهبود بخشند.

5- چابک باشید و بر این امر تأکید داشته باشید

داشتن یک شرکت چابک به انعطاف پذیری سازمان کمک کرده و آن را ساده می کند. صنایع و سرمایه ها را روی بخش های مرکزی کسب و کار خود متمرکز کنید. شرکای بیرونی را جذب کنید، این امر به پر کردن شکاف ها و اجرایی کردن فرصت های بالقوه کمک می کند. همیشه با نهادینه ساختن انعطاف پذیری در مدل کسب و کار خود آمادگی لازم را برای رویارویی با تغییرات داشته باشید. این انعطاف پذیری به شما کمک می کند که به سمت پیشرفت و تعالی حرکت کنید.

توصیه های حرفه ای از مدیران موفق

- کسب و کار شما باید با انعطاف درونی ایجاد شود. جهان تجارت به شکل مداوم در حال تغییر است و مشتریان شما انتظار دارند که شما هم در این تغییرات سهیم باشید و شرکتی سنتی باقی نمانید.

- توجه به میزان انعطاف پذیری در برخی از شغل ها و پست های سازمانی می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. مدیران و صاحبان کسب و کار به سادگی و با ابزارهای روان شناسی می توانند میزان و درجه شایستگی انعطاف پذیری را با دقت نسبتا زیادی در افراد اندازه گیری کنند تا اثربخشی انتخاب و انتصاب آنها تا میزان بالایی افزایش یابد.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/rMPq34So
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه