پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

وقتی شما در یک موقعیت شغلی تازه مشغول به کار می شوید یا اینکه به دنبال کار تازه ای هستید، همیشه ارتقای مهارت های سازمانی امر مهمی خواهد بود. شاید شما برخی از مهارت های سازمانی را در رزومه تان فهرست کرده باشید، اما داستان به همینجا ختم نمی شود. 

معنای اصلی مهارت های سازمانی شامل توانایی کار در شرایط سخت و فشارهای گوناگون است. بسیاری از افراد درباره مهارت های سازمانی شان ادعاهای زیادی دارند، اما نوبت به اجرای آنها می شود، همیشه یک جای کار ایراد دارد. دلیل این امر عدم توجه به معنای واقعی مهارت های سازمانی و تلاش برای تقویت آنها از سوی کارآفرینان است. 

ارتقای مهارت های سازمانی

اگر شما هم برای ارتقای مهارت های سازمانی تان به دنبال راهکارهای مختلفی هستید، این مقاله به درد شما خواهد خورد. هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از مهم ترین راهکارها برای ارتقای مهارت های سازمانی در محل کار است. در ادامه برخی از مهم ترین نکات در این رابطه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: ارتقای سطح کسب و کار با کم هزینه ترین اقدامات

زمان تان را مدیریت کنید

مدیریت زمان مهم ترین نکته برای ارتقای مهارت های سازمانی محسوب می شود. شما اگر به موقع توانایی رسیدگی به کارهای تان را داشته باشید، خیلی زود به عنوان کارآفرینی وقت شناس و دقیق شناخته خواهید شد. این امر نه تنها یکی از مهم ترین مهارت های سازمانی محسوب می شود، بلکه به شما فرصت عالی برای ارتقای وضعیت تان به عنوان عضو یک شرکت را نیز می دهد. 

بسیاری از افراد به طور مداوم درگیر کارهای تکراری می شوند. همچنین در بسیاری از مواقع زمانی که برای استراحت تعریف می کنند به شدت زیاد است. اگر شما در طول روز کارهای زیادی دارید، باید به طور قابل ملاحظه ای در تلاش برای مدیریت زمان تان باشید، در غیر این صورت هرگز شانسی برای تاثیرگذاری بر روی وضعیت کاری تان نخواهید یافت. 

تلاش برای شروع کار در زمان مناسب، علی رغم تمام مشکلات، ایده بسیار خوبی است. شما باید به طور مداوم کارتان را در زمان مقرر دنبال کنید، در غیر این صورت حتی ساده ترین کارهای ممکن را نیز در مدت زمانی بسیار طولانی انجام خواهید داد. امروزه بسیاری از افراد برای شروع کارشان در زمان مقرر به طور مداوم مشکل دارند. این امر شامل ناتوانی برای انتخاب یک بازه زمانی مناسب است. هر فردی برای شروع به کار باید الگویی شخصی سازی شده را به کار گیرد. اگر شما کارهای تان را بهتر از هر زمان دیگری در صبح انجام می دهید، باید هر طور شده در زمان موردنظر کارتان را شروع کنید. اینطوری در کوتاه ترین زمان ممکن کارتان به اتمام خواهد رسید. 

تهیه فهرست های کاربردی

وقتی شما کار زیادی برای انجام دادن دارید، تهیه فهرست های درست ایده ضروری خواهد بود. فهرست ها به شما برای برنامه ریزی و انجام دادن بهترین کار ممکن در کوتاه ترین زمان کمک می کند. اغلب اوقات کار بدون برنامه نه تنها خیلی طولانی می شود، بلکه در نهایت کیفیت چندانی هم نخواهد داشت. بنابراین شما باید به طور قابل ملاحظه ای برای تهیه یک فهرست کاربردی از فعالیت های روزتان اقدام نمایید. چنین امری به شما فرصت کنترل مناسب بر روی روزتان را می دهد. به این ترتیب دیگر جای نگرانی نسبت به بهبود وضعیت تان نخواهد بود. 

اگر شما به برنامه ریزی و تهیه فهرست های مناسب عادت ندارید، باید به طور قابل ملاحظه ای عملکرد کارآفرینان بزرگ را مورد توجه قرار دهید. این امر به شما در ابتدای مسیر فعالیت تان کمک شایانی خواهد کرد. بنابراین بدون نیاز به یادگیری این مهارت با شرکت در کلاس های مختلف امکان برنامه ریزی مناسب برای کارتان را خواهید یافت. 

شاید تهیه یک فهرست برای سازماندهی کارها ایده خوبی باشد، اما کافی نیست. شما باید فهرست های مختلفی برای کارهای تان تهیه کنید. فقط در این صورت امکان تاثیرگذاری بر روی روند کاری تان را پیدا خواهید کرد. این امر به شما امکان برنامه ریزی دقیق برای تمام جزییات کسب و کارتان را می دهد. 

بعضی افراد حتی برای زندگی شخصی شان نیز برنامه ریزی های دقیق انجام می دهند. این امر به آنها برای سازماندهی بهینه زندگی شان کمک می کند. اگر شما برای زندگی شخصی و کارتان فهرست های دقیق داشته باشید، همه چیز در طول روز طبق برنامه پیش خواهد رفت. به این ترتیب دیگر جای هیچ نگرانی برای بهبود مهارت های کاری نخواهد بود. 

ابزارهای موردنیازتان را بشناسید

شما برای اینکه مهارت های سازمانی تان را ارتقا دهید، باید همیشه ابزارهای مناسبی در کنار خودتان داشته باشید، در غیر این صورت هرگز امکان فعالیت کاری به طور مناسب را نخواهید داشت. بسیاری از افراد برای ارتقای مهارت های کاری شان به طور مداوم به دنبال کلاس های آموزشی و دوره های مهارت افزایی هستند. نکته مهم در این میان ضرورت توجه به ابزارهای مناسب است. این امر به شما امکان تاثیرگذاری بر روی فرآیند کاری تان به بهترین شکل ممکن را می دهد. 

ارتقای مهارت های سازمانی

استفاده از ابزارهای مناسب در فرآیند ارتقای مهارت های سازمانی اول از همه باید با شناسایی ابزارهای مناسب صورت گیرد. اگر شما به این نکته مهم توجه نشان دهید، به سادگی هرچه تمام تر فرصت بهینه سازی کارهای تان را پیدا خواهید کرد، در غیر این صورت وضعیت تان به طور مداوم بدتر خواهد شد. بسیاری از افراد برای پیدا کردن ابزارهای مناسب در این حوزه حسابی به دردسر می افتند. به همین خاطر ما در اینجا برخی از ابزارهای ضروری را برای شما آماده کرده ایم:

•    تقویم گوگل

•    ابزار ترلو برای برنامه ریزی و ارزیابی داده های دقیق

•    اورنوت برای یادداشت برداری سریع و کاربردی

•    یک جعبه بخش بندی شده برای آرشیو کردن اسناد مهم

ارتباط مداوم با تیم شرکت

فعالیت در دنیای کسب و کار یک امر تیمی است. با این حساب شما به طور انفرادی هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. بنابراین باید بیش از هر نکته دیگری به دنبال ارتباط مناسب با اعضای تیم شرکت تان باشید. بسیاری از برندها در این مسیر به طور مداوم با مشکلاتی رو به رو می شوند.

مطلب مرتبط: 8 گام ارتقای فرهنگ سازمانی

اغلب اوقات تعامل با کارمندان و اعضای تیم شرکت به شما ایده های تازه ای می دهد. همچنین کمک شایانی به شما برای افزایش مهارت های تان هم خواهد بود. بدون تردید افزایش مهارت های کاری به طور تیمی بسیار ساده تر از هر فرآیند دیگری خواهد بود. بنابراین شما به طور قابل ملاحظه ای امکان استفاده از مزایای این امر را خواهید داشت. 

جمع و جور کردن محل کار

محل کار شما باید به اندازه کافی ساکت و ساده باشد تا به راحتی امکان پیگیری کارهای موردنیازتان را داشته باشید. اشتباه بسیاری از کارآفرینان در چنین موقعیت هایی تلاش برای ادامه کار به هر قیمتی است. این امر شما را به طور قابل ملاحظه ای در شرایط سختی قرار می دهد. منظم کردن محل کار چندان سخت نیست. اگر در این میان رضایت همکاران تان را هم جلب کرده باشید، دیگر هیچ مشکلی پیش روی تان قرار نخواهد داشت. اغلب اوقات کار در یک محیط منظم و ساده بهترین تاثیر بر روی کیفیت کاری شما را خواهد داشت. اینطوری بدون نیاز به انجام دادن کوچک ترین کاری امکان بهبود مهارت های سازمانی تان را خواهید داشت. 

منبع : blog.hubspot
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/JjPvpcl0
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه