سه شنبه, ۱۸ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Tue, 9 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

با توجه به این امر که لینکدین شبکه تخصصی کسب و کار محسوب می شود، فضایی بسیار خوب جهت برندسازی شخصی شکل گرفته است، با این حال وجود پتانسیل لازم به معنای آن نیست که تمامی افراد در این زمینه درخشان ظاهر می شوند. براساس آمارهای منتشرشده، مهم ترین دلیل عدم موفقیت کاربران لینکدین در ایجاد برند شخصی قدرتمند، انجام اقداماتی است که بالاترین سطح نتایج را به همراه نداشته و یا برعکس تصورات دارای بار منفی هستند. در این راستا 11 اصلی را بررسی خواهیم کرد که در صورت رعایت تمامی آنها، بدون شک به خواسته خود دست پیدا خواهید کرد. 

1-عکس پروفایل مناسبی را انتخاب نمایید 

نخستین چیزی که در هر شبکه اجتماعی مشاهده می شود، تصویر مخاطب است. در این راستا تمرکز افراد نیز به این سمت است. به همین خاطر نیز ضروری است که تصویری مناسب را برای خود ایجاد نمایید. در این راستا تصویری واضح بدون استفاده از مواردی نظیر عینک آفتابی و فیلترهای مختلف از جمله الزامات اولیه محسوب می شود، با این حال موارد دیگر نظیر عدم استفاده از عینک آفتابی، پوشیدن لباس رسمی و لبخندزدن، حس بهتری را در مخاطب ایجاد خواهد کرد. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که لینکدین تخصصی ترین شبکه اجتماعی جهان محسوب شده و افراد حاضر در آن همگی از حوزه های مختلف کسب و کار هستند. به همین خاطر نباید با تصورات قبلی خود نسبت به یک شبکه اجتماعی، اقدام نمایید. 

مطلب مرتبط: برندسازی شخصی در عصر دیجیتال

2-از عکس پس زمینه غافل نشوید 

بسیاری از افراد از اهمیت عکس پس زمینه غافل بوده و در این رابطه حتی از موارد پیش فرض استفاده می کنند. این امر در حالی است که شما می توانید خلاقیت بسیاری را در این رابطه داشته باشید. برای مثال می توانید تصویری پانوراما از دفتر کار خود را منتشر نمایید. به صورت کلی در این بخش لازم است تا به دنبال تصاویری باشید که بیانگر حوزه کاری شما است. برای مثال یک حسابدار می تواند تصویری از ماشین حساب را قرار دهد. همچنین این مورد می تواند تغییر نیز داشته باشد. برای مثال همواره تصویر جدیدترین کتابی که مطالعه کرده اید را قرار دهید. 

3-از سئو غافل نشوید 

تصور اشتباه بسیاری از افراد این است که سئو برای شبکه های اجتماعی کاربردی ندارد. این امر در حالی است که عدم رعایت نکات موجود در این رابطه باعث خواهد شد تا در جست وجوی افراد، شانس دیده شدن به مراتب کمتری را داشته باشید. در این راستا مهم ترین اصل پیداکردن کلمات کلیدی است. برای مثال باید بدانید که مدیران حوزه کاری شما، معمولا از چه عبارت هایی برای پیداکردن کارمندان جدید استفاده می کنند. در این راستا از سئو محلی نیز غافل نشوید. این امر باعث خواهد شد تا شانس استخدام و یا پیداکردن شرکای مناسب تری را داشته باشید. به صورت کلی موتور جست و جوگر لینکدین به عناوین همراه با توضیحات آن، توجه ویژه ای را دارد. برای درک بهتر این موضوع، توصیه می شود که مقالات مرتبط با آن را مطالعه کنید تا بهتر با ساز و کار آن آشنا شوید. 

4-URL شخصی سازی شده داشته باشید 

به صورت خلاصه، به این بخش نوار آدرس سایت گفته می شود. در این راستا شما باید به دنبال مواردی کوتاه و کاملا واضح باشید تا همه افراد تعلق آن را به صفحه شما حس نمایند. در این زمینه نام کامل شما حتما باید ذکر شود. خوشبختانه امروزه انواع نرم افزارها وجود دارد که دامنه را برای شما کوتاه می کند. تحت این شرایط اشتراک گذاری صفحه شما به امری کاملا ساده تبدیل خواهد شد.

مطلب مرتبط: ۵ اصل اولیه برندسازی شخصی

5-توضیحات لازم را ارائه دهید 

با واردشدن افراد به صفحه شما، همه چیز باید کاملا واضح باشد. در این راستا توصیه می شود که توضیحات لازم را بدون جا انداختن موردی، ذکر نمایید. در این زمینه به هر میزان که متن شما جلوه جذاب تر و در عین حال حرفه ای تری  داشته باشد، طبیعی است که شانس موفقیت بالاتری را نیز داشته باشید. به صورت کلی، ذکر اعداد باعث جلب توجه بیشتر خواهد شد. برای مثال به جای آنکه بگویید که در سال گذشته در زمینه فروش پیشرفت داشته اید، آن را با ذکر اعداد و مقایسه های لازم انجام دهید. برای درک بهتر این موضوع، تنها کافی است تا چند صفحه در لینکدین را مورد بررسی قرار دهید تا نسبت به این موضوع، به درک بهتری دست پیدا کنید.

6-مهارت های خود را برجسته نمایید 

لینکدین به صورت پیش فرض به شما این امکان را می دهد که حداکثر 50 مهارت را ذکر نمایید. این امر اگرچه در ابتدا ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد، با این حال اکثر کاربران با کمبود در این زمینه مواجه می شوند. به همین خاطر نیز توصیه می شود که از روز اول به دنبال پر کردن تمامی آنها نباشید. درواقع شما باید به مهارت هایی اشاره نمایید که در زمینه کاری شما دارای ارزش هستند. برای مثال برای شغل حسابداری، ذکر مهارت های ورزشی بدون دلیل خواهد بود. فضای خالی به شما این امکان را می دهد تا به درک بهتری از وضعیت خود دست پیدا کرده و به دنبال افزایش مهارت های ضروری باشید. با یک جست و جوی ساده می توانید انواع مهارت های محبوب در لینکدین را پیدا کرده و آنها را مورد توجه قرار دهید. 

7-از ویدئو غافل نشوید

یکی از اشتباهات بسیار رایج افراد این است که خود را صرفا به عکس و متن محدود می کنند. این امر در حالی است که بنا بر آمارهای جهانی، امروزه تمایلات به سمت ویدئوها بیشتر است. علت این امر به این خاطر است که مشاهده از مطالعه، اقدامی ساده تر و در عین حال جذاب تر محسوب می شود. در این راستا حتی اگر توانایی تولید ویدئوهای موردنیاز را ندارید، می توانید از استراتژی ترجمه نیز استفاده کنید. 

8-مقاله نویسی را جدی بگیرید 

از دیگر اقداماتی که لازم است تا به آن توجه ویژه ای را داشته باشید، نوشتن مقاله است. در این راستا توصیه می شود که به دنبال مطالب روز باشید تا تاثیر اقدام شما افزایش پیدا کند. درست به مانند مورد بالا، ترجمه نیز امری کاملا سودمند خواهد بود. همچنین بهتر است که تنوع موضوعی خوبی را هم رعایت نمایید. 

9-برای افزایش مخاطبان اقدام نمایید

بسیاری از افراد تصور می کنند که صرفا باید به عملکرد خود توجه داشته باشند و مخاطب به صورت طبیعی افزایش پیدا خواهد کرد، با این حال این موضوع در بیشتر مواقع رخ نمی دهد. تحت این شرایط شما باید دیگران را از وجود خود آگاه نمایید. در این راستا توصیه می شود برای افرادی را که به نظر می رسد با شما وجه اشتراک هایی دارند، درخواست ارسال نمایید. این امر باعث خواهد شد تا شانس ایجاد روابط بهتری را نیز داشته باشید. همچنین به نظرات افراد در زیر پست های خود توجه داشته باشید و حتما به آنها پاسخ مناسب دهید. درواقع شما باید به دنبال افزایش تعامل با مخاطبان خود نیز باشید. 

10-از نرم افزارهای آنالیز استفاده نمایید 

یکی دیگر از اقدامات بسیار مهم این است که آنالیزهای لازم را داشته باشید. در این راستا با یک جست و جوی ساده به انواع موجود دسترسی پیدا خواهید کرد. تحت این شرایط با مقایسه آمار ماهانه خود، می توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و برنامه ریزی های به مراتب بهتری را انجام دهید. 

مطلب مرتبط: 7 گناه کبیره در لینکدین

11-از بخش تبلیغات لینکدین استفاده نمایید 

در نهایت توصیه می شود که از امکانات تبلیغاتی لینکدین برای نمایش بهتر صفحه خود استفاده نمایید. در این راستا ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر این شبکه بیش از 700 میلیون کاربر دارد. به همین خاطر نیز تبلیغ در آن با شانس موفقیت بالایی همراه است. 

منبع : business2community
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/b1iEqiPz
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه