دوشنبه, ۱۳ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Mon, 4 Jul(7) 2022 /
           
فرصت امروز

دنیای دیجیتال امروزی نحوه تعامل میان برندها و مشتریان را به طور قابل ملاحظه ای تغییر داده است. همین امر برای برندها منبع اصلی دردسر محسوب می شود. عادت پیدا کردن به تغییرات تازه و الگوهای نوین رفتار مشتریان برای هیچ برندی امر ساده ای نیست. درست به همین خاطر شما در این میان به تمام توانایی تان در بازار نیاز خواهید داشت، در غیر این صورت شاید کمتر فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان پیش روی تان قرار گیرد. 

معمای بازاریابی مشتریان در دنیای کسب و کار

بدون تردید وقتی شرایط برندها تغییر می کند، از دست دادن تعداد مشخصی از مشتریان نیز امر غیرقابل اجتنابی خواهد بود. این نکته باید به طور مداوم مدنظر شما قرار داشته و در زمینه تاثیرگذاری بر روی مشتریان مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مشتریان به طور حرفه ای در این بازار هستید، باید به طور مداوم بازیابی مشتریان از دست رفته تان را نیز در دستور کار قرار دهید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای جلب نظر مخاطب هدف پیدا نکنید. این امر می تواند شرایط تان در بازار را به طور قابل ملاحظه ای دشوار ساخته و در ازای هر مشتری که جلب می کنید، چندین مشتری ثابت را از دست بدهید.

مطلب مرتبط: بازاریابی در دنیای کسب و کار با محوریت انسان ها

هدف اصلی در این میان بررسی برخی از نکات مناسب برای بازیابی مشتریان از دست رفته برندهاست. در ادامه برخی از مهمترین نکات در این راستا را مورد ارزیابی دقیق قرار خواهیم داد. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک شایانی خواهد کرد. در ادامه برخی از مهمترین توصیه ها در این میان را مورد ارزیابی قرار می دهیم. 

شخصی سازی ایمیل های برند

شخصی سازی ایمیل های بازاریابی یکی از مهمترین گام ها برای جلب نظر دوباره مشتریان از دست رفته است. بدون تردید مشتریان دلیلی برای بی توجهی به برند شما دارند. در این میان شما باید به دنبال کاهش میزان نارضایتی مشتریان در سطحی گسترده باشید. یکی از روش های مناسب در این میان شخصی سازی عملکرد برند در بازار برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. 

وقتی شما از ایمیل های متفاوت و شخصی سازی شده سود می برید، بسیاری از مشکلات تان در زمینه بازگرداندن مشتریان حل خواهد شد. دلیل این امر نیز برداشت متمایز مشتریان از برند شما و نحوه فعالیت تان در بازار خواهد بود. این امر می تواند تاثیرگذاری ویژه ای بر روی مشتریان از دست رفته داشته باشد. در بسیاری از موارد در پی بهینه سازی شرایط یک برند با شخصی سازی ایمیل ها مشتریان سابق دوباره به تعامل با برند موردنظر ترغیب می شوند. درست به همین خاطر شما باید در این راستا به شخصی سازی ایمیل ها به عنوان راهکاری حرفه ای نگاه کنید.

تمرکز بر روی شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی به مثابه گزینه ای مناسب برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و بازیابی مشتریان قدیمی همیشه الگویی حرفه ای است. این امر با توجه به افزایش استفاده از شبکه های اجتماعی در میان کاربران اهمیت به شدت زیادی پیدا کرده است. با این حساب شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باید حضور مناسب در شبکه های اجتماعی را نیز در دستور کار قرار دهید، در غیر این صورت شاید مشکلات تان در زمینه بازیابی مشتریان هرگز تمام نشود. 

حل مشکلات برند

مشتریان همیشه به دلیل یک یا چند مشکل از برند شما صرف نظر می کنند. با این حساب یکی از ساده ترین راهکارها برای بازیابی مشتریان قدیمی می تواند حل مشکلات برند باشد. این امر به شما فرصت بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد داد. با این حساب دیگر هیچ دردسری پیش روی برندتان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهد بود. 

مطلب مرتبط: راهکارهای بازاریابی برای افزایش ارزش کسب و کار

شناسایی مشکلات برند در اغلب موارد کار دشواری نیست. شما اگر فقط چند دقیقه به اعتراضات و شکایت های مشتریان از دست رفته گوش دهید، به خوبی در این حوزه اطلاعات مهمی به دست خواهید آورد. بنابراین دیگر نیازی به نگرانی بابت نحوه شناسایی مشکلات برند نخواهد بود. از این مرحله به بعد تنها کاری که برای بازیابی مشتریان از دست رفته باید انجام دهید، اطلاع رسانی درباره حل مشکلات و تعامل دوباره با آنهاست. 

منبع : customerthink
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/lPX8jSvh
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه