پنجشنبه, ۵ خرداد(۳) ۱۴۰۱ / Thu, 26 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

بدون شک اینترنت باعث شده است تا بازاریابی وارد مرحله جدیدی شود. در این بین اینستاگرام طی چند سال اخیر، به مهمترین شبکه اجتماعی جهان تبدیل شده است. در این رابطه اتهامات بسیاری متوجه فیس بوک بوده و یوتیوب را نیز نمی توان یک شبکه اجتماعی به حساب آورد. درواقع علی رغم تلاش های مدیران این شبکه برای نزدیک تر کردن خود به استانداردهای یک شبکه اجتماعی، با این حال هنوز نمی توان آن را جزو این گروه قلمداد کرد. در این راستا یکی از سوالات همیشگی این است که با توجه به فعالیت تعداد بسیاری از افراد که زمینه رقابتی بالایی را به وجود آورده است، چگونه می توان در این شبکه با کاربران میلیاردی به مخاطبان بالا دست پیدا کرد. اگرچه همواره روش های پرهزینه وجود دارد که بدون شک نیز تاثیرگذار هستند، با این حال امکان استفاده آسان توسط همگان میسر نبوده و به همین خاطر در این مقاله قصد بررسی راهکارهای تاثیرگذار و در عین حال رایگان را داریم. 

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

1- ایجاد صفحه تجاری

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

ایحاد صفحه تجاری اقدامی بسیار ساده و در عین حال تاثیرگذار است که به شما امکانات بسیار خوبی را خواهد داد. در این راستا لازم است تا گزینه کسب و کار خود را به صورت دقیق وارد نمایید. در هر زمانی تنها با طی کردن یک مرحله، می توانید صفحه خود را به حالت عادی برگردانید. 

مطلب مرتبط: افزایش مخاطبان اینستاگرام با 10 اقدام ساده

2-پروفایل خود را تکمیل کنید

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

پروفایل شما باید حاوی اطلاعات کاملی باشد. این امر شامل معرفی حوزه کار، شعار برند، آدرس و پل های ارتباطی خواهد بود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای بیو اینستاگرام، محدودیت کلمه خواهید داشت. به همین خاطر تا حد امکان اصل اختصار را رعایت نمایید. با توجه به این امر که شما تنها قادر به قرار دادن یک لینک خواهید بود، توصیه می شود که آن را به سایت اختصاص دهید. 

3-از نمایش خودتان غافل نشوید 

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که صفحه خود را تنها به محصولات محدود می کنند. این امر در حالی است که در خرید اینترنتی، اعتمادسازی اصل اول محسوب می شود. در این راستا توصیه می شود که به صورت مداوم تمامی افراد تیم را در معرض نمایش قرار دهید. این امر باعث می شود تا مخاطب ارتباط بهتری را بتواند برقرار نماید. درواقع بدترین نوع رفتار این است که از شبکه خود به عنوان تابلوی تبلیغاتی استفاده کنید. در این راستا نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که با برندهایی که در سطح شما هستند، تعامل داشته باشید. این امر کمک خواهد کرد تا امکان جذب مخاطب یکدیگر، امکان‎پذیر باشد. 

4-تنها به اینستاگرام محدود نباشید

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

یکی دیگر از نکاتی که لازم است تا به آن توجه نمایید این است که نباید خود را تنها به فعالیت در اینستاگرام محدود نمایید. برای مثال با شرکت در یک همایش و یا ایجاد کارت های تبلیغاتی، می توان صفحه خود را تبلیغ نمود. با این حال در این زمینه استفاده از ایمیل، می تواند کاملا رایگان باشد. همچنین فراموش نکنید که از ظرفیت های مخاطبان فعلی خود برای جذب افراد بیشتر نیز استفاده نمایید. 

5-با اطرافیان خود شروع نمایید 

در ابتدا برای آنکه جامعه مخاطبان خود را در مدت زمانی کم شکل دهید، بهتر است که از نزدیکان و دوستان خود استفاده نمایید. این افراد به واسطه ارتباطی که با شما دارند، بدون هیچ گونه چشم داشتی و به بهترین شکل، اقدام به تبلیغ شما خواهند کرد و این امر باعث می شود تا شروعی درخشان را داشته و بتوانید سرعت رشد بالاتری را تجربه نمایید. درواقع سخت ترین اقدام این است که به هزار دنبال کننده اول خود دست پیدا کنید که بدون شک چنین اقدام رایگانی، شما را در رسیدن به این هدف یاری خواهد کرد. 

6-ارتباط با مخاطب را افزایش دهید 

یکی از اشتباهات رایج ادمین های صفحات تجاری این است که تصور می کنند مخاطب صرفا بازدیدکننده اقدامات بوده و تنها زمانی باید با آنها ارتباط برقرار کرد که قصد خرید دارند. درواقع تصور غلط این است که مخاطب باید شروع کننده ارتباط باشد. این امر در حالی است که واقعیت کاملا متفاوت بوده و لازم است تا این اقدام توسط شما انجام گیرد. در این راستا تفاوتی ندارد که افراد تا چه اندازه با شما ارتباط دارند، شما باید شرایطی را مهیا کنید که آنها به طرفداران شما تبدیل شده و تحت این شرایط می توانید اطمینان داشته باشید که سایر رقبا قادر به جذب آنها نخواهند بود. این مسئله بدون شک زمانبر بوده و توصیه می شود که حداقل سه نفر به صورت تقسیم وظایفی اقدام نمایند. 

مطلب مرتبط: 5 روش اثبات شده برای افزایش مخاطب در شبکه اجتماعی اینستاگرام

7-از محتواهای کاربران غافل نشوید 

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

شما باید با برنامه هایی نظیر ایجاد چالش و کمپین، مخاطب را به سمت واکنش نشان دادن سوق دهید. برای مثال عکاسی از محصول، یکی از ساده ترین و رایج‎ترین موارد در این زمینه محسوب می شود. در این  راستا حتی می توان یک هایلایت استوری را به آن اختصاص داد. با این حال پست کردن آنها همراه با تگ کردن صفحه هر یک از افرادی که محتواها را ارسال می کنند، بدون شک جذابیت بالاتری را خواهد داشت. 

8-حداقل با یک اینفلوئنسر همکاری داشته باشید

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

این امر که یکی از افراد تیم شرکت، اینفلوئنسر باشد، باعث خواهد شد تا اقدامات شما بازخورد به مراتب بهتری را پیدا کند. برای مثال می توانید از یک اینفلوئنسر به عنوان ادمین صفحه خود استفاده نمایید. این امر بدون شک تاثیر بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت، با این حال امروزه شیوه های مختلفی برای همکاری با این افراد شکل گرفته است. برای مثال می توانید این موضوع را ذکر کنید که به ازای هر 100 دنبال کننده جدیدی که به صفحه شما اضافه شود، مبلغی را پرداخت خواهید کرد، با این حال با توجه به این امر که امروزه مسئله دنبال کنندگان تقلبی به صورتی کاملا جدی مطرح است، بهتر است که این اقدام به عنوان درصدی از فروش های جدید باشد. این امر درست اقدامی است که گوگل آن را برای سرویس تبلیغاتی خود انجام می دهد. 

مطلب مرتبط: نبرد برای جذب طبیعی مخاطب در اینستاگرام

9-به کیفیت محتواهای خود توجه داشته باشید 

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

به صورت کلی مهمترین عاملی که باعث موفقیت شما خواهد شد، کیفیت محتوا است. در این راستا توصیه می شود که تنها به دنبال مواردی باشید که ارزش انتشار بالایی را دارند. درواقع اگر کمیت برای شما اولویت باشد، پس از مدتی نه تنها مخاطب جدید به دست نخواهید آورد، بلکه با ریزش شدید آنها نیز مواجه خواهید شد. در کنار این مسئله شما باید اصل تنوع را نیز رعایت نمایید. این امر کمک خواهد کرد تا بتواند سلایق مختلفی را جذب نمایید. در این راستا شما تنها به تولید محتوا محدود نبوده و می توانید به بازنشر و ترجمه نمونه های موفق نیز بپردازید، با این حال توجه داشته باشید که در این اقدام، شما باید منبع اصلی را به خوبی ذکر کنید تا با مشکلی مواجه نشوید. 

10-تصاویر را اصل اولیه بدانید 

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

هر شبکه بر یک اصل مبتنی است. برای مثال توییتر به متن های کوتاه، یوتیوب به فیلم و تیک تاک به فیلم های بسیار کوتاه توجه دارد. در این رابطه اینستاگرام نیز عکس را مورد توجه اصلی خود قرار داده است. درواقع نخستین چیزی که مخاطب شما با آن مواجه می شود، همین مورد است. به همین خاطر نیز شما باید در تلاش برای افزایش کیفیت تصاویر خود باشید. در این راستا با آگاهی از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای ویرایش، حتی با دوربین گوشی های همراه خود نیز می توانید تصاویر بسیار خوبی را ثبت نمایید. در این راستا برخی از سایت ها نیز وجود دارد که استفاده از عکس های آنها هیچ گونه مشکل حقوقی نداشته و می تواند در برخی از شرایط، کمک بسیار خوبی برای شما باشند. با این حال فراموش نکنید که اولویت شما باید خودکفایی باشد. 

11-از زمان مناسب غافل نشوید

در این رابطه نوع مخاطبان، تنها اصل موجود محسوب می شود. برای مثال ممکن است در یک منطقه و برای یک گروه از مخاطبان هدف، شب ها بهترین زمان برای فعالیت باشد و برای یک صفحه دیگر، تایم طلایی به بعدازظهر اختصاص پیدا کند. در این زمینه اگرچه می توانید تست های مختلفی را داشته باشید با این حال در اینستاگرام داده های مختلفی برای پیداکردن این زمان طلایی نیز وجود دارد. درواقع شما قبل از شروع پست گذاری، لازم است تا زمان مناسب را بررسی و پیدا کرده باشید. 

مطلب مرتبط: چگونه در اینستاگرام مخاطب بیشتری به دست آوریم

12-به صورت مداوم سوال بپرسید 

راهکارهای رایگان برای افزایش مخاطبان اینستاگرام

برای این امر که تعامل خوبی با مخاطبان شکل گیرد، سوال کردن اصلی بسیار مهم خواهد بود. این امر اقدامی است که در تمامی پست های خود و مجموعه استوری ‏ها باید رعایت شود. این امر باعث خواهد شد تا مخاطب به واکنش نشان دادن سوق پیدا کرده و نظر خود را دارای اهمیت بالایی بداند. در کنار این مسئله شما باید طرحی برای افزایش وفاداری مشتریان خود داشته و میان افراد باسابقه با آنهایی که به تازگی اضافه شده اند، تمایز قائل شوید. 

منبع : wordstream
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/D90aQTvW
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه