شنبه, 01 شهریور 1399 - 12:00

فعالیت در دنیای کسب و کار همیشه راحت نیست. اغلب کارآفرینان در عمل برای مدیریت شرایط نیاز به فعالیت در حوزه های مختلف دارند. این امر برای کارآفرینان مستقل شدیدتر است. اگر شما به تازگی برندتان را تاسیس کرده اید، به احتمال زیادی در اغلب حوزه ها به تنهایی مشغول فعالیت هستید. این امر شامل مدیریت کلی کسب و کار، رسیدگی به بخش بازاریابی و همچنین پشتیبانی امور مشتریان است. اغلب کارآفرینان در چنین شرایطی با خستگی و ناامیدی زیادی مواجه می شوند بنابراین باید به دنبال راهکارهایی برای رفع خستگی باشند. در غیر این صورت به سرعت کیفیت کاری و توانایی شان برای مدیریت حوزه های مختلف کاهش خواهد یافت. در ادامه برخی از مهم ترین تکنیک ها برای رفع خستگی ناشی از مدیریت چند کار در حوزه کارآفرینی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برنامه ریزی دقیق

چالش خستگی کارآفرینان چند کاره

مدیریت کارهای متعدد بدون برنامه ریزی دقیق امکان پذیر نیست. این امر در حوزه کارآفرینی اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید همیشه نسبت به برنامه ریزی دقیق برای رسیدگی به تمام کارهای در دسترس اقدام نمایید. در غیر این صورت همیشه با فقدان زمان کافی برای مدیریت امور مواجه خواهید شد. وقتی ما زمان کم می آوریم، اغلب روحیه مان را خواهیم باخت بنابراین شما باید همیشه در تلاش برای بهبود وضعیت کسب و کارتان با برنامه ریزی دقیق باشید.

اگر در زمینه برنامه ریزی برای مدیریت کسب و کار مشکل دارید، استفاده از اپ های ساده و رایگان برنامه ریزی ایده جذابی خواهد بود. در صورت ادامه مشکلات، مشاوره با برخی از مربی های کسب و کار باید در دستور کار شما قرار گیرد. وقتی شما برای ماه های متمادی با شکست در برنامه ریزی مواجه می شوید، باید اقدام به بررسی دقیق تر وضعیت نمایید.

ایجاد مرز مشخص میان زندگی حرفه ای و شخصی

اغلب کارآفرینان مسائل کاری را وارد زندگی شخصی می کنند. این امر فضای زندگی شخصی آنها را به شدت نگران کننده خواهد کرد. شما در طول روز نیاز به رسیدگی به زندگی شخصی تان نیز دارید. کمتر کارآفرینی با وضعیت زندگی شخصی نامساعد توانایی جلب نظر مخاطب هدف را خواهد داشت. اگر شما در زمینه مدیریت کسب و کار زمان کم می آورید، باید ساعت های بیشتری را به کار اختصاص دهید، اما ادغام زندگی حرفه ای و شخصی هرگز ایده مناسبی نیست.

مطلب مرتبط: رهایی از خستگی کاری و افزایش مجدد تمرکز

رسیدگی به زندگی شخصی نیازمند دست کم شش ساعت در طول روز است. شاید شما امکان کاهش این زمان به چهار ساعت را داشته باشید، اما نکته مهم اختصاص تمام آن به مسائل شخصی است. اعضای خانواده نباید درگیر مشکلات کاری شما شوند. بنابراین ایجاد مرزهای مشخص میان وضعیت حرفه ای و شخصی ضروری خواهد بود.

ایجاد روندهای مشخص

رسیدگی به برخی از کارها با استفاده از روندهای مشخص بسیار ساده خواهد بود. امروزه اغلب کارآفرینان برای مدیریت کارهای متعدد نیاز به تکنیک های مشخص دارند. این امر شامل ایجاد یا اخذ روندهای مشخص برای مدیریت ساده تر امور است. بهترین نمونه در این میان استفاده از نرم افزارهای دارای هوش مصنوعی برای مدیریت پشتیبانی از مشتریان است. این امر مدت زمان مورد نیاز برای رسیدگی به خدمات مشتریان را به شدت کاهش خواهد داد.

استراحت کردن در شبانه روز

برخی از کارآفرینان به طور یکپارچه در تلاش برای فعالیت کاری هستند. این امر ایده مناسبی برای بهبود وضعیت کسب و کار نیست. بدن و قوای ذهنی انسان محدودیت خاصی دارد. شما هرگز توانایی کار مانند یک ماشین یا روبات را ندارید بنابراین باید نسبت به اختصاص زمان مناسب برای استراحت شخصی اقدام کنید. در غیر این صورت به سرعت توانایی و انگیزه تان برای فعالیت در دنیای کسب و کار را از دست می دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید